Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy. jaki?

tumek11 25 Lis 2014 16:46 2664 5
  • #1 25 Lis 2014 16:46
    tumek11
    Poziom 1  

Witam!
    Szukam agregatu , ktory zasilał będzie bardzo sporadycznie (3-4 razy w roku w przypadku przerwy w dostawie pradu ) urzadzenia w gospodarstwie. Głównie dojarkę i zbiornik/schładzalnik na mleko. Moc silnika dojarki to 0.55KW, schładzalnika chyba 1,5KW no do tego trzeba doliczyć jeszcze silnik od mieszadła ale to malutki. Może mi ktoś coś polecić co kupić żeby to ruszyło? Tylko dokładnie chciałbym bliższej pomocy(a nie kup coś 18KW z wojska) jakiś link do agregatu lub polecenie dobrego sprzedawcy.

Chciałem kupić ten agregat Kraftwele 9,8KW , lecz poczytałem trochę w necie i strasznie ludzie narzekają na tą firmę. Podobno to jakieś chińczyki - wcale nie niemieckie. Moc i silnika i prądnicy jest podobno strasznie pozażywana, duże problemy z trwałością i jakością.

Proszę o podanie mi jakichś alternatyw w rozsądnych cenach 4-4,5tys.

Co myślicie o agregatach z silnikami HONDY firmy FOGO?

Dzięki i liczę na waszą pomoc

-1 5
  • #3 25 Lis 2014 22:21
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Tu na forum ukazał się temat naszego kolegi o agregacie Kruzer można wyciągnąć wnioski dla siebie .
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2930907.html
    A tu strona do tej firmy z odpowiednim agregatem .
    http://www.kruzer.pl/pl/trojfazowe-z-avr/9-kruzer-ultra-generator-tht-6500.html
    Należy jeszcze pomyśleć o instalacji do tego agregatu , jest tu na forum wiele tematów.

0
  • #4 25 Lis 2014 23:27
    Wawrzyniec
    Poziom 34  

Potrzebujesz agregat 1 fazowy czy 3 fazowy?

0
  • #5 02 Sty 2015 00:04
    biggs
    Poziom 1  

Kruzery są jak najbardziej w porządku. Jeśli to ma być agregat tymczasowy to nie ma co szukać jakichś drogich inwestycji. A kruzery mają bebechy z miedzi, są prawie nie do zajechania. Podzespoły z tego, co pamiętam japończycy robią, a jak oni się za coś biorą to prawie na pewno będzie to solidne :)

0
  • #6 02 Sty 2015 12:48
    ronwald
    Poziom 27  

tumek11 napisał:
    Witam!
    Szukam agregatu , ktory zasilał będzie bardzo sporadycznie (3-4 razy w roku w przypadku przerwy w dostawie pradu ) urzadzenia w gospodarstwie. Głównie dojarkę i zbiornik/schładzalnik na mleko. Moc silnika dojarki to 0.55KW, schładzalnika chyba 1,5KW no do tego trzeba doliczyć jeszcze silnik od mieszadła ale to malutki. Może mi ktoś coś polecić co kupić żeby to ruszyło? Tylko dokładnie chciałbym bliższej pomocy(a nie kup coś 18KW z wojska) jakiś link do agregatu lub polecenie dobrego sprzedawcy.

Chciałem kupić ten agregat Kraftwele 9,8KW , lecz poczytałem trochę w necie i strasznie ludzie narzekają na tą firmę. Podobno to jakieś chińczyki - wcale nie niemieckie. Moc i silnika i prądnicy jest podobno strasznie pozażywana, duże problemy z trwałością i jakością.

Proszę o podanie mi jakichś alternatyw w rozsądnych cenach 4-4,5tys.

Co myślicie o agregatach z silnikami HONDY firmy FOGO?

Dzięki i liczę na waszą pomoc

Jak masz traktor (napęd) to nie szukaj żadnego agregatu tylko skup się nad prądnicą ( silnikiem elektrycznym ) i odpowiednią przekładnią. Są inne kierunki , chcę ci podpowiedzieć, rozwiązania twojego problemu. Dotyczy to wielu rolników.

0