logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sprinter 316cdi 2.7cdi 2003 - niskie ciśnienie oleju na gorącym silniku

michaeldd91 10 Gru 2014 20:42 6243 9
REKLAMA
  • #1 14210655
    michaeldd91
    Poziom 10  
    Posty: 21
    Ocena: 8
    Witam wszystkich
    Posiadam Mercedesa sprintera 2.7cdi 2003r z przebiegiem 330tys
    Problem polega na tym że od pewnego czasu usłyszałem jak stuka mi jeden popychacz zaworowy.. Wszystkie były zmieniane 4000km wstecz na zamienniki do tego modelu..
    Dzisiaj mierzyłem ciśnienie oleju..
    Na zimnym silniku wynosi 3.8bar
    Na gorącym 0.2bar może nawet mniej
    Przy 1500obr jest 1bar
    Przy 2500obr jest 2.2bar
    Co o tym myśleć?
    Jaka może być przyczyna lub usterka?
    Czy wszystko jest w porządku?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 14254991
    michaeldd91
    Poziom 10  
    Posty: 21
    Ocena: 8
    Witam
    Olej zmieniony na nowy ciśnienie jest takie same stuki minimalnie cichsze..
    Po prze-gazowaniu czasami stuka a raz nie..
    Co o tym myśleć?
    Pomoże ktoś?
  • #3 14255413
    wielecki
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 34
    Ocena: 322
    Rozumiem że mierzyles zewnetrznym cisnieniomierzem.
    Jak do tego swieci kontrolka cisnienia to pewnie przycina sie zawór upustowy w pompie oleju.
  • REKLAMA
  • #4 14255423
    wirus466
    Poziom 19  
    Posty: 299
    Pomógł: 22
    Ocena: 132
    A filtr? Bo jakoś o tymm brak słów. A nawet jeśli to może trzeba dokładnie opisywać przypadek.
  • #5 14255969
    Kusko13gp
    Poziom 15  
    Posty: 85
    Pomógł: 8
    Ocena: 55
    Miska w dół i sprawdzić smoka, może być przytkany.
  • REKLAMA
  • #6 14255980
    michaeldd91
    Poziom 10  
    Posty: 21
    Ocena: 8
    Filtr zmieniany dwa razy na MANN
    Smok był czyszczony teraz jest nowy olej..
    A ten zaworek w pompie jest w którym miejscu? Bo mam drugą zapasową rozebraną na części i nie kojarzę tego zaworku..
  • REKLAMA
  • #7 14256027
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Posty: 5667
    Pomógł: 854
    Ocena: 3607
    wielecki napisał:
    Jak do tego swieci kontrolka cisnienia

    Na pewno nie świeci. W tym aucie jej nie ma ;)
  • #8 14256071
    michaeldd91
    Poziom 10  
    Posty: 21
    Ocena: 8
    Jest korek na magistrali olejowej pod sprężarką klimy i tam mam wkręcony czujnik ciśnienia który załącza lampkę (dorobiona) ale ona jak zapale to nie świeci..
    Powinno być dobrze ale mi to nie daje spokoju..
  • #9 14256088
    wielecki
    Poziom 21  
    Posty: 558
    Pomógł: 34
    Ocena: 322
    Co to za czujnik masz tam skoro nie swieci przy 0.2bara?
    Może przepłukaj wszystko melisą :D
  • #10 14256115
    michaeldd91
    Poziom 10  
    Posty: 21
    Ocena: 8
    Czujnik jest od fiata 126p :D
    Może on nie jest dokładny albo manometr..

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada Mercedesa Sprintera 2.7 CDI z 2003 roku, który ma problem z niskim ciśnieniem oleju na gorącym silniku, wynoszącym 0.2 bar. Po wymianie oleju i filtrów, ciśnienie nie uległo poprawie, a silnik wydaje stuki, szczególnie przy wyższych obrotach. Użytkownik rozważa różne przyczyny, takie jak zatykanie smoka olejowego, uszkodzenie zaworu upustowego w pompie oleju oraz dokładność czujnika ciśnienia. Wskazano na konieczność sprawdzenia smoka oraz ewentualne problemy z czujnikiem ciśnienia, który może być nieodpowiedni.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA