Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór prostownika do akumulatora samochodowego.

kamilenski 12 Gru 2014 11:19 1083 7
  • #1 12 Gru 2014 11:19
    kamilenski
    Poziom 13  

Jeżeli umieściłem post w złym miejscu, to proszę o przeniesienie.

Często mamy w rodzinie problemy z akumulatorami samochodowymi. Wiec postanowiłem zainwestować w jakiś trochę lepszy prostownik. Ale niezbyt drogi. Maksymalnie 500 zł. Chętnie z ebay lub...

Dobrze by było aby można regulować prąd lądowania.

Czy ktoś ma jakieś rekomendacje?

0 7
  • #2 12 Gru 2014 11:43
    spinacz
    Poziom 38  

Jeśli chcesz przeznaczyć taka kwotę to ja wybrał bym CTEK MXS 7.0

0
  • #3 12 Gru 2014 11:51
    Karaczan
    Poziom 39  

Też dużo słyszałem dobrego o CTEK MXS 7.0.
    Dużo fajnych funkcji typu odsiarczanie, regeneracja, ładowanie podtrzymujące...

Ja posiadam CTEK MXS 5.0 i też chwalę, ale skoro budżet pozwala, to 7.0 jest zdecydowanie lepszym sprzętem.

0
  • #4 12 Gru 2014 12:00
    kamilenski
    Poziom 13  

Ale on nie ma manualnej regulacji prądu ładowania!
    Mam podobny automatyczny ale jak mi całkiem padł akumulator to musiałem go podładowywać zwykłym zasilaczem 12V przez żarówkę. Tak aby "zaskoczył". Teraz chciałbym mieć coś co nie będzie potrzebowało żarówek ;)

0
  • #5 12 Gru 2014 12:08
    andrzej20001
    Poziom 43  

Duży Black&Decker

0
  • #6 12 Gru 2014 12:11
    spinacz
    Poziom 38  

kamilenski napisał:
    Mam podobny automatyczny ale
    ale nie CTEK MXS i to jest ta ogromna różnica.
    On właśnie potrafi podnieść całkowicie rozładowany akumulator i odpowiednio go naładować.

0
  • #7 12 Gru 2014 12:23
    Karaczan
    Poziom 39  

Dokładnie, te CTEKi podnoszą bardzo rozładowane akumulatory.
    Dodatkowo zapewniając im odsiarczanie, a także analizę stanu akumulatora, czy trzyma jako tako pojemność.
    Są naprawdę sprytne.
    Można ładować w samochodzie z podpiętym akumulatorem, i nie martwić się o uszkodzenia elektroniki w wyniku skoku napięcia, czy przeładowania.
    Dodatkowo posiada czujnik temperatury, optymalizując proces ładowania czy to akumulator zimny czy ciepły, i zmniejszając ładowanie w przypadku "gotowania" akumulatora.

Nie jest to do końca sprzęt klasy warsztatowej, pozwalający w krytycznych momentach na bardzo szybkie ładowanie akumulatora, nie posiada funkcji rozruchowej, jednak dla domowego użytkownika w sumie nic co lepiej zadba o twój akumulator by jak najdłużej żył nie ma.

Chyba że interesują cię właśnie prostowniki do szybkiego uruchomienia pojazdu, jednak one naprawdę niszczą akumulatory. A funkcje rozruchowe potrafią ubić coś z elektroniki. Coś za coś.
    Dobrym wielkim Boschem z funkcja wspomagania startu ubiłem facetowi zintegrowany wzmacniacz audio z systemu Bose czy tam innego Alpine.
    Panu się spieszyło... ;)

0
  • #8 12 Gru 2014 12:48
    kamilenski
    Poziom 13  

Aha. No to rozwialiście moje watpliwości. To szukam gdzie najtaniej kupić.
    Chyba że znowu wiecie? ;)
    Z góry dziękuje!

0