Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciroen Xsara 2.0 HDI 2002 zapala się kontrolka akumulatora gdy spadają obroty

grisza38M 13 Gru 2014 00:17 699 8
  • #1 13 Gru 2014 00:17
    grisza38M
    Poziom 8  

Ciroen Xsara 2.0 HDI 2002 Witam mam problem czasem spadają mi obroty silnika i zaświeca się kontrolka akumulatora czuć też dziwny zapach po chwili przechodzi i jest normalnie za jakiś czas znowu się to powtarza mam nowy akumulator czy może kto kolwiek mógłby udzielić jakiejś wskazówki gdzie szukać usterki z góry dziękuje

• Pomocny post
    #2 13 Gru 2014 10:22
    Golf90
    Poziom 23  

Obroty spadają bo silnik zapewne ma ciężko.Ten dziwny zapach to prawdopodobnie od palącego się paska,czyli coś stawia opór,możliwe że łożyska w alternatorze się zacierają. Trzeba zdjąć pasek i posprawdzać(ręką)czy wszystkie rolki kręcą się bez oporów.

• #3 13 Gru 2014 11:18
    grisza38M
    Poziom 8  

witam ponownie czy jest łatwo wymienić alterrnator w tym samochodzie myśle czy zrobi to ktoś bez dużego doświadczenia czy potrzebny mechanik i jaki jest dostęp bardzo dziękuję za poradę może jakieś zdjęcie

• Pomocny post
    #4 13 Gru 2014 11:38
    Golf90
    Poziom 23  

Kolego,sądząc o co prosisz, mam przeczucie że sam sobie nie poradzisz. Sprawdź najpierw czy to na pewno alternator,jeśli tak to po co go wymieniać,łożyska to koszt około 30zł. Wymiana nie jest skomplikowana,ale lepiej żeby zrobił to ktoś kto wie o co chodzi,czyli mechanik. PS.POPRAW PISOWNIĘ!

• #5 13 Gru 2014 12:06
    grisza38M
    Poziom 8  

bardzo dziękuje za pomoc właśnie sprawdzałem i zauważyłem że zwoje w alternatorze są przypalone jakby zwarcie to chyba z tąd ten zapach zdaje się że to alternator będzie do wymiany kontrolka nie pali się czy można z tym jeszcze jakiś czas jezdzić

• Pomocny post
    #6 13 Gru 2014 12:19
    bizon_126
    Poziom 28  

Za długo nie pojeździsz
    Jak kupisz inny alternator to najlepiej aby był ze sprzęgłem jedno kierunkowym
    Do wymiany będziesz potrzebował raczej kanału

• Pomocny post
    #7 14 Gru 2014 11:22
    Golf90
    Poziom 23  

grisza38M napisał:
    bardzo dziękuje za pomoc właśnie sprawdzałem i zauważyłem że zwoje w alternatorze są przypalone jakby zwarcie to chyba z tąd ten zapach zdaje się że to alternator będzie do wymiany kontrolka nie pali się czy można z tym jeszcze jakiś czas jezdzić
    Jeśli tak to wygląda,to alternator do wymiany. Lepiej dalej z tą usterką nie jeździj,żeby nie narobiło "bigosu"

• Pomocny post
    #8 14 Gru 2014 11:45
    bizon_126
    Poziom 28  

Podejrzewam ze miał alternator Mitsubishi za bardzo części do tego niema
    Jak kupisz Valeo będziesz zadowolony bo pasuje różni się tylko wtyczką od wzbudzenia [pewnie masz na oczko a w Valeo masz wtyczkę PSA]

• #9 13 Mar 2016 13:47
    grisza38M
    Poziom 8  

Witam w moim przyadku winny okazał się wadliwy alternator

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME