Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet termaq electronic g-19-02 wyłącza się

14 Gru 2014 13:52 4725 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam kolejny problem z moim piecykiem.
    Piecyk po 2-uch, czasem po 3-ech minutach wyłącza się.
    Po odczekaniu 30-40 sec słychać "cykniecie" i piecyk można znów odpalić na kolejne parę minut..
    Zaciągnąłem już porady serwisanta, który w najprostszy sposób doradził mi aby w mieszkaniu uchylić okno- jednak nic to nie pomaga.
    Parę dni temu była kontrola, sprawdzali ciąg kominowy itp, niby jest wszystko w porządku .
    Mieszkam w 4-ro piętrowym budynku na ostatnim piętrze.
    Dodam, że ciśnienie wody jest odpowiednie.
    Dziś ściągnąłem obudowę pieca, okazało się że wyłącza go czujnik umieszczony w górnej części podgrzewacza.
    Moje pytanie, czy można ominąć ten czujnik, czy ma to jakieś konsekwencje?
    termet termaq electronic g-19-02 wyłącza się termet termaq electronic g-19-02 wyłącza się termet termaq electronic g-19-02 wyłącza się
  • Poziom 34  
    BISKUCCI napisał:

Broń Boże nie omijaj tego czujnika! Jest to czujnik ciągu kominowego. Jego zadziałanie świadczy o braku odpływy spalin. Przez takie kombinowanie ludzie zaczadzają się!
    Jak wysoki jest komin? Nic w nim nie ma? Nawet po wygrzaniu komina ten efekt występuje? Od kiedy się to dzieje?
  • Poziom 9  
    Magister_123 napisał:
    BISKUCCI napisał:

Broń Boże nie omijaj tego czujnika! Jest to czujnik ciągu kominowego. Jego zadziałanie świadczy o braku odpływy spalin. Przez takie kombinowanie ludzie zaczadzają się!
    Jak wysoki jest komin? Nic w nim nie ma? Nawet po wygrzaniu komina ten efekt występuje? Od kiedy się to dzieje?

Komin jest maksymalnie 40cm ponad dachem, na pewno nie wyższy.
    Czyszczenie komina było niespełna miesiąc temu.
    Wygrzanie komina nie ma wpływu na przygasanie pieca, gaśnie dalej.
    Piec używany był na początku zakupu (rok temu)sporadycznie, do mycia naczyń itp.
    Ogólnie problem z piecem występuje od samego początku, przy dłuższym użytkowaniu przygasał, lecz w mieszkaniu nikt nie mieszkał przez pewien czas i nie brałem pod uwagę jego naprawy.
    "spece" od komina robiąc przegląd w budynku stwierdzili, że ciąg jest odpowiedni i że to wina pieca..
    I co tu poradzić?
    Gwarancja jest nadal aktualna.
  • Poziom 34  
    Na ''oko'' to Twój komin ma około jeden metr wysokości. To stanowczo za mało. Ta konfiguracja nie będzie działać. Komin powinien mieć minimum cztery metry.
  • Poziom 9  
    Dzięki za poradę, jutro wybieram się do wspólnoty poruszyć ten temat. Zastanawiam się tylko czy indywidualnie mogą mi wydłużyć komin?
    Ciekawe czy inny piec sprawiał by podobne problemy.
    Możliwe ze ten nie nadaje się do lokalizacji mojego mieszkania? Myślę tu właśnie o ostatnim piętrze, co za tym Idzie chyba zbyt małym ciągu.
  • Poziom 34  
    BISKUCCI napisał:
    Ciekawe czy inny piec sprawiał by podobne problemy.
    Możliwe ze ten nie nadaje się do lokalizacji mojego mieszkania? .

Każdy podgrzewacz wody z otwartą komorą spalania będzie tak samo się zachowywał.
    Jedyna sensowna możliwość to inwestycja w podgrzewacz z zamkniętą komorą spalania. Tam za ciąg odpowiada wentylator np. junkers celsius wt 14 am1. Ale koszt przeróbki nie będzie mały bo jakieś 2,5kzł.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    BISKUCCI napisał:

Piecyk po 2-uch, czasem po 3-ech minutach wyłącza się.
    Po odczekaniu 30-40 sec słychać "cykniecie" i piecyk można znów odpalić na kolejne parę minut..

Może wina leży w "ograniczniku temperatury"?
    Sprawdź go, czy aby na pewno nie odcina przy zbyt niskiej temp.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Problem wydaje się rozwiązany, winę ponosił rzeczywiscie ten czujnik temperatury..
    Rozlaczal się przy temp 74 a nie jak powinien 82/88 a po drugie był nie odpowiednio przymocowany..
    Aż dziwne ze serwisant tego nie zauważył i zgonil winę na ciąg kominowy.

Dzięki za cenną radę.