Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SGI58M05EU/47 nie kończy programu -proszę o poradę

MariuszG1118 17 Gru 2014 18:59 4944 19
  • #1 17 Gru 2014 18:59
    MariuszG1118
    Poziom 5  

Witam wszystkich , proszę o poradę . od 3 lat mam zmywarkę BOSCH SGI58M05EU/47 , na szybkim programie ok 30 min. nie kończy programu zostaje 001min. dodam że jak zrobię reset i odczekam 1 min. to po otwarciu talerze są ciepłe i umyte . Natomiast program na 70 stopni zamiast trwać ok 3 godz to trwa 4-5 godz , zauważyłem że przy ok 1.5 godziny do końca na wyświetlaczu ponownie wskakuje np. 2.40 , ale na tym programie zegar normalnie schodzi do 000 ,naczynia są umyte , choć nieraz pozostaje troszkę tabletki na dnie zmywarki ( zaznaczam że miejsce na tabletką nie było wilgotne - zawsze je sprawdzam )

0 19
  • Pomocny post
    #2 17 Gru 2014 20:44
    gabares
    Poziom 18  

Czy słychać obracające się śmigła w zmywarce..( charakterystyczne rżnięcie)..Zmywarka pewno porządnie zanieczyszczona .Sprawdzić pobieranie wody i wylewanie...DA RADĘ??

0
  • #3 18 Gru 2014 11:16
    MariuszG1118
    Poziom 5  

Witam - nie słychać ta zmywarka jest naprawdę bardzo cicha , słychać bulgotanie jak wypuszcza wodę , ale w/g mnie jest to normalny odgłos od nowości. Śmigła ostatnio czyściłem , choć wizualnie nie było takiej potrzeby , ale na wszelki wypadek zdemontowałem i umyłem. A naczynia są w miarę umyte - ( ale to nie jest to jak kiedyś ). Dodam jeszcze że wszystkie te filtry , które są na dole zmywarki raz w tyg. myję , te sitka są czyste. A jak mam sprawdzić pobieranie i wylewanie wody .
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 18 Gru 2014 11:57
    gabares
    Poziom 18  

W czasie zmywania otwierasz klapę i patrzysz czy śmigła się kręcą

0
  • #5 18 Gru 2014 13:19
    MariuszG1118
    Poziom 5  

Żarty na tym poziomie są nie na miejscu ( chyba że taki poziom reprezentujesz )

0
  • Pomocny post
    #6 18 Gru 2014 16:08
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po 10 minutach od rozpoczęcia cyklu wyłączasz głównym urządzenie otwierasz drzwi i patrzysz ile wody jest na dnie a najlepiej zrób zdjęcie i wrzuć na forum.Masz zasyfiony płaszcz wody lub uszkodzony mechanizm mycia naprzemiennego. Po objawach większe prawdopodobieństwo tego pierwszego.

MariuszG1118 napisał:
    Żarty na tym poziomie są nie na miejscu
    To nie jest szkodliwa porada. Uchylasz delikatnie drzwi, zamek rozłącza pompę a TY możesz wzrokowo uchwycić moment jak ramiona myjące obracają się swoim pędem (oczywiście zmniejszając sukcesywnie prędkość obrotową). Można też zakupić front przeźroczysty zaryglować zamek i oglądać co się dzieje w komorze :) . Zrób to o co prosiłem wcześniej a będzie wiadomo chociaż trochę co gryzie Twoje SGI... ;) .

0
  • #7 18 Gru 2014 16:29
    MariuszG1118
    Poziom 5  

Przepraszam- myślałem że żartujesz z tą klapą - sprawdzę i wrzucę zdjęcie.

0
  • #8 18 Gru 2014 23:17
    MariuszG1118
    Poziom 5  

Witam ponownie, jeszcze raz przepraszam gabaresa , myślałem że jaja ze mnie robi. Sprawdziłem jak napisał i po włączeniu odczekałem 10 min. otworzyłem klapę i śmigła się kręcą, ale od razu się zatrzymują. Jednak tak naprawdę to widzę ich ruch, ale to trwa ułamek sekundy i koniec.

Dodaje zdjęcie , które zrobiłem po 10 min od włączenia - bez dolnego kosza i naczyń, ale z tabletką, tabletka troszkę się rozpuściła, i nadal pozostała w pojemniku zamknięta.

0
  • #9 19 Gru 2014 08:21
    gabares
    Poziom 18  

A pojemnik się w końcu otworzy?Wydłużanie się czasu może być spowodowane wolnym pobieraniem lub wylewaniem wody...nie zartuję :D

0
  • #11 19 Gru 2014 11:44
    MariuszG1118
    Poziom 5  

zrobiłem restart - pojemnik sam otworzyłem wyjąłem resztę tabletki i wyczyściłem.
    A jak bym kupił ta komorę ciśnieniową to co mam z nią zrobić , bo widać że gdzieś ją trzeba podłączyć

0
  • Pomocny post
    #12 19 Gru 2014 18:14
    gabares
    Poziom 18  

MariuszG1118 napisał:
    A jak bym kupił ta komorę ciśnieniową
    o czym ty piszesz?Wyczyść to tylko a jak nie dajesz rady to wezwij fachowca.Taniej wyjdzie.No chyba że jesteś emigrantem na antypodach..Napisz wreszcie czy pojemnik na proszek sam się otwiera.

0
  • #13 19 Gru 2014 19:46
    MariuszG1118
    Poziom 5  

tak , sam sie otwiera

1
  • #16 10 Sty 2015 18:16
    MariuszG1118
    Poziom 5  

Witam ponownie wstawiam zdjęcia po mojej walce ze zmywarką, ile mogłem to wyczyściłem. DZIAŁA !!! zegar schodzi do 000 ,DZIĘKUJE WSZYSTKIM :) , mam jeszcze pytanko - jak 1 raz odkręciłem bok i ujrzałem płaszcz wodny to prawie w ogóle nie było w nim wody( troszeczkę na dole ) , natomiast teraz jak to wszystko wyczyściłem i pierwszy cykl pracy oglądałem nie zakładając boku ( czy wszystko jest ok i czy nigdzie nie przecieka ) w momencie gdy zegar był na 001 płaszcz zaczął nie napełniać wodą i gdy na wyświetlaczu pojawiło się 000 woda ta pozostała w płaszczu - to jest normalne ???

Dodano po 11 [minuty]:

Dziękje Zmywarka BOSCH SGI58M05EU/47 nie kończy programu -proszę o poradę

Dodano po 2 [minuty]:

s Zmywarka BOSCH SGI58M05EU/47 nie kończy programu -proszę o poradę

1
  • #17 12 Sty 2015 19:48
    MariuszG1118
    Poziom 5  

czy to jest normalne że po cyklu mycia zegar schodzi do 000 i w płaszczu pozostaje woda

0
  • #18 12 Sty 2015 21:33
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Normalne, tak wygląda jej praca. W czym się chcesz jeszcze doktoryzować ;) ?

0
  • #19 13 Sty 2015 11:38
    MariuszG1118
    Poziom 5  

Dziękuje :) :) :)-- po prostu jak zajrzałem do niej pierwszy raz w płaszczu prawie nie było wody , a jak to wszystko wyczyściłem to płaszcz przy 001 zaczął sie napełniać i tak pozostało gdy zegar zszedł do 000 . ( poczytałem troszeczkę i pomyślałem że to może zatkane, czy też zablokowane elektrozawory jak u kolegi ...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2417809.html , a jak za jakiś czas tak profilaktyczne będę chciał przeczyścić płaszcz wodny to jak pozbyć się z niego wody???? - ( zrobić restart w czasie cyklu mycia ??? )

0
  • Pomocny post
    #20 28 Cze 2016 09:26
    Lujezyn
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Do Mariusza: w instrukcji jest info jak opróżnić zmywarkę do transportu: nastawić program 45°C i po ok 4 minutach zresetować zmywarkę.

Informacja uzupełniająca do postu:
    Oprócz wyczyszczenia hydrostatu na dole po prawej konieczne jest wyczyszczenie rurki dochodzącej do niego z odpływu komory myjącej:
    Można pokusić się o jej wyciągnięcie z boku, ale wygodniej odkręcić dwie śruby mocujące przednią metalową osłonę na dole, zdjęć ją i wówczas łatwo chwycić rurkę odpływową i ją wysunąć (śruba widoczna na środku zdjęcia)...
    Moja rurka była prawie w całości niedrożna...

0