Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach

mest1987 05 Jan 2015 12:37 2613 21
 • #1
  mest1987
  Level 9  
  Witam serdecznie. Mam zmywarkę od około 3 miesięcy i po umyciu pozostają mi białe ślady na naczyniach (smugi,zacieki). Da się to wytrzeć suchą szmatką lub normalnie jeszcze raz umyć ale w zlewie i jest ok. Wodę mam dosyć twardą, ale ustawiałem już twardość wody w zmywarce od 2 do 5 i za każdym razem podobny objaw (może potrzeba ileś myć żeby to się pozmieniało?) nabłyszczacz też od 1 do 6, przyznam że to wszystko robione trochę na pałę, ale nie wiem jak to sensownie poukładać. Do mycia używam płynu Somat, soli Finish i nabłyszczacza Finish. Ostatnio myłem zmywarkę preparatem z Finisha, więc jest "świeża" a problem pozostał.
  Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co może być przyczyną.

  W załącznikach zdjęcia.
 • #2
  mest1987
  Level 9  
  Kolejne mycia i znowu nieładnie to wygląda. Nastawiłem na maxa nabłyszczacz i twardość wody. Może za mało samego środka do mycia? Nie mam już za bardzo pomysłu.
 • #3
  czatom
  Level 5  
  Mam podobnie zmywarka Samsung ma dwa miesiące objawy identyczne. Serwis oraz infolinia Samsunga umywają ręce twierdząc że to woda. Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach
 • #4
  palmus
  Level 33  
  Na pałę się nie ustawia.Twardość wody trzeba sprawdzić testerem, paskami czy czymkolwiek.Ustawić zmywarkę.Nabłyszczacza też nie wolno przedawkować.On też tworzy zacieki.To łatwo sprawdzić: szklanka wody i umyte okulary.1 kropla nabłyszczacza, a 5 tworzy różnicę.Kolejna przypadłość:Jeżeli szkło jest gorszej jakości, to po umyciu i mocnym odtłuszczeniu,co robi zmywarka, mogą powstać smugi.Przy klasycznym myciu w zlewie, zawsze pozostanie mikroskopijna warstewka tłuszczu, który ładnie "tuszuje" matowe mikronierówności na szkle.
 • #5
  czatom
  Level 5  
  Akurat w moim przypadku twardość sprawdzana papierkiem lakmusowym oraz dane poprane z wodociągów jest 18 stopień twardości. Zmywarka ustawiona zgodnie z instrukcją na H4. Smugi są również na drzwiach po skończeniu mycia Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach
 • #6
  palmus
  Level 33  
  Może ci źle wypłukuje chemię.Zacieki na drzwiach te grube zwykle powstają jak przechylisz naczynie, z którego wyleci kilka kropel wody, i to tej zawierającej resztki z tabletki.
  Rozumiem,że sól masz w zasobniku?
 • #7
  czatom
  Level 5  
  Oczywiście mam sól poziom twardości ustawiony zgodnie z instrukcją i twardością jaka u mnie występuje czyli 18 według skali niemieckiej . Czy zmniejszyć sol na minimum? Jak to się będzie mieć do twardości wody u mnie dla zmywarki

  Dodano po 8 [minuty]:

  Te zacieki już są gdy otworze zmywarkę a naczynia jeszcze nie wyjęte mają takie barwy jakby benzyna się wylała . Po wyschnięciu są już bezbarwne raczej szare
 • #8
  J_Bravo
  Level 27  
  Przez 10 lat miałem zmywarkę bosch i żadnych zacieków nie miałem. Nawet gdy w zmywarce nie było soli. Teraz kupiłem sobie samsunga i pojawił się problem ze smugami na naczyniach. Ustawiałem kilka poziomów twardości wody. Używałem nabłyszczacza i nadal to samo. Komuś udało się rozwiązać problem ze smugami?
 • #9
  czatom
  Level 5  
  Jak pisałem mam ten sam problem z Samsungiem
  Kontakt z infolinia beznadziejny. Serwis jak to oni nazywają autoryzowany pomimo że mam bardzo twardą wodę polecił myć bez soli. Teraz gdy wysłałem zdjęcia z tego jak wygląda mycie bez soli polecili ustawić twardość o stopień wyższy niz dane z wodociągów czyli u mnie na H4. Bardzo trudno uzyskać jakąkolwiek odpowiedź, aby był dokument mailowo. Konsultanci nieprzyjemni traktują klienta z góry.
 • #10
  J_Bravo
  Level 27  
  Ktoś wie jak to jest z reklamacją zmywarek? Mój nowy samsung robi zacieki jak na obrazkach:
  Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach
 • #11
  czatom
  Level 5  
  Najlepiej poprzez rękojmie więcej praw wtedy Tobie przysługuje. Zadzwoń do powiatowego rzecznika praw konsumentów, a uzyskasz tam wsparcie. Jaki masz poziom twardości wody i jakich środków używasz oraz jak jest twarda woda u Ciebie? Jak szybko ubywa sól? Chętnie pomogę odpisz na te pytania...
 • #12
  J_Bravo
  Level 27  
  Twardość wody:
  w stopniach niemieckich 19,6 [on] [odH]
  w stopniach angielskich 15,9 [oClarka]
  w stopniach francuskich 34,8 [of]

  Pod te parametry ustawiłem zmywarkę. Sól do pełna i po 15 zmywaniach jeszcze cała wyszła.
  Pastylki 3 in 1. Z nabłyszczaczem i bez to samo.

  Wcześniej miałem boscha i działał nawet bez soli, bez nabłyszczacza i na najtańszych tabletkach.

  Zauważyłem że ten osad osadza się tylko na plastiku i grubym szkle. Prawdopodobnie jest to kamień. Nie da się go usunąć pod bieżącą wodą. Kwaskiem cytrynowym nie próbowałem.
 • #13
  czatom
  Level 5  
  Ja mam ustawione twardość na H4 i sól znika, po 7 zmywaniach, ale moje smugi można wytrzeć suchą szmatką. Spróbuj ustawić większy stopień twardości i poczekaj kilka zmywań. Wcześniej użyj jakiegoś środka do czyszczenia i odkamieniania i włącz czyszczenie.

  Jeśli to nie pomoże reklamuj z tytułu rękojmi, ale w sklepie napisz pismo i mają dwa tygodnie ma odpowiedź. Przyślą serwis, ale jak to nie pomoże lub usterka się powtórzy będą musieli sprzęt wymienić. Spróbuj to na naczyniach usunąć octem jeśli pisco to kamień, i pewnie złoże zmiękczające wodę nie działa właściwie.

  A jak wyglądają szklanki z dobrego szkła przeznaczonego do mycia w zmywarce. Bo to chyba co na zdjęciu nie nadaje się do zmywarki. Posprawdzaj co tylko możesz i rób zdjęcia. Przyda Ci się do reklamacji.
 • #14
  Piotr2608

  Level 40  
  czatom wrote:
  Ja mam ustawione twardość na H4 i sól znika, po 7 zmywaniach

  Toś to siok ;) - ta zmywarka jest za łakoma na sól. Na 7 miesięcy to i bym przymknął oko ale nie na 7 myć.
  J_Bravo wrote:
  Twardość wody:
  w stopniach niemieckich 19,6 [on] [odH]

  To jest ok. 349 ppm lub jak ktoś woli 7.06 mval/l - to jest woda o znacznej twardości.

  Papierki lakmusowe w dłoń, pomierzyć twardość wody a potem na podstawie wyników dostosować twardość w zmywarkach.
  Dobry fachowiec montujący zmywarki, bez "papierka lakmusowego" i pomiaru twardości wody,
  zmywarki nie powinien montować. Dobrze ustawiona twardość, to lata bezawaryjnej pracy zmywarki.

  Jeśli tak wyglądają Wasze szklanki, to zastanówcie się jak wyglądają kanały w zmywarkach albo pompa myjąca.

  W instrukcji obsługi zmywarek Samsung jest błąd techniczny, otóż:
  0 >6 dH - woda miękka
  1 6-14 dH - woda twarda
  2 14-23 dH - woda bardzo twarda
  3 23-31 dH - woda bardzo twarda
  4 31-40 dH - woda bardzo twarda
  5 >40 dH - woda bardzo twarda - to już woda wręcz niezdatna do picia - KAMIEŃ

  Należy pamiętać, że woda z wodociągów jest wodą o dużej zawartości minerałów i trudno jednoznacznie ustalić twardość wody.
  Chodzi o sam fakt, że albo możemy wybrać tylko wodę twardą, bardzo twardą lub wręcz kamień a skala nie obejmuje wody miękkiej lub bardzo miękkiej jaką możemy spotkać w studniach tzw. czerpanych.
  Skalą porównawczą powinna być ilość kamienia jaka tworzy Wam się w czajnikach.
  Proponuję do testów ustawić twardość wody w zmywarce na 0.

  Dla porównania grupa BSH - ustawienie skali twardości wody jest od miękkiej lub nawet bardzo miękkiej do twardej, bardzo twardej a fabrycznie twardość ustawiana jest pośrodku skali.
 • #15
  J_Bravo
  Level 27  
  Kolejne zdjęcia miesięcznej zmywarki 🤯

  Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach Samsung DW-BG970 - białe zacieki, smugi na naczyniach
 • #16
  czatom
  Level 5  
  Po reklamacji z tytułu rękojmi przyjechał serwis oczywiście były wywody, aby myć bez soli bo są tabletki wieloskładnikowe. Pokazałem ze myje klasycznymi a sól znika szybko. Powiedział, że zamawia zbiornik soli z zaworem. Po dwóch tygodniach dokładnie wczoraj wymienił. Zasypałem solą dopiero jedno zmywanie mam za sobą. Po pierwszym razie było dobrze zobaczę za jakiś czas i dam znać jak się to zakończyło.
  @J_Bravo
  Prawdopodobnie ten sam problem co u mnie i również usterka wystąpiła po miesiącu. Oczywiście również zmywarka Samsung i walcz wytrwale.
  Moderated By TONI_2003:

  Cytuj selektywnie lub wcale gdy odpowiadasz po osobie cytowanej!

 • #17
  J_Bravo
  Level 27  
  Niestety moje smugi są z kamienia. Schodzą tylko za pomocą szmatki z kwaskiem cytrynowym.
 • #18
  czatom
  Level 5  
  Po ilu zmywaniach taki efekt? Ja mam bardzo twardą wodę i jak zużyła się sól z zasobnika smug nie było. I u mnie tak łatwo te smugi na zmywarce nie schodziły . Jaka woda i Ciebie? U mnie 18 stopień
 • #19
  J_Bravo
  Level 27  
  W stopniach niemieckich 19,6 [on] [odH]. Chyba zmywarka nie radzi sobie z kamieniem. Smugi definitywnie kamienne. Dodatkowo zmywarka zostawia resztki jedzenia. Jeszcze ją potestuje z różnymi kostkami i ustawieniami i wezwę serwis.
 • #20
  czatom
  Level 5  
  Daj najwyższą twardość poczekaj kilka zmywań użyj kostek clasic jednoskładnikowych serwisy na siłę wymuszają trzyskladnikowe i karzą myć bez soli. Nie ma na co czekać prawdopodobnie układ zmiękczania wody nie działa.
 • #21
  fakejohnny999
  Level 1  
  To samo w zmywarce DW60M6040BB z 2021 roku, są zacieki, a dodatkowo pompa odprowadzająca wodę pracuje jak traktor (tak jest od nowości), serwis bezużyteczny, nie da się dodzwonić do nich. Po oględzinach stwierdzam, że po prostu to urządzenie to bubel, wszystkie elementy z najniższej półki, kosz na naczynia słabo zaprojektowany. Poprzednio miałem HotPoint Ariston za podobne pieniądze, chodziła ciszej i myła dokładnie nawet na byle jakich tabletkach, wymieniłem bo chciałem zmywarkę do zabudowy... no to mam za swoje.
 • #22
  Piotr2608

  Level 40  
  fakejohnny999 wrote:
  Po oględzinach stwierdzam, że po prostu to urządzenie to bubel, wszystkie elementy z najniższej półki, kosz na naczynia słabo zaprojektowany. Poprzednio miałem HotPoint Ariston za podobne pieniądze, chodziła ciszej i myła dokładnie nawet na byle jakich tabletkach, wymieniłem bo chciałem zmywarkę do zabudowy... no to mam za swoje.

  Nie narzekaj - lepiej nie będzie a może być tylko gorzej. Każdy niskobudżetowy sprzęt działa jak działa.
  Te czasy, które były raczej nie wrócą.