Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik - Falownik trójfazowy do 6 silników

07 Sty 2015 22:26 1347 4
  • Poziom 16  
    Witam szukam falownika, który będzie zasilać 6 silników jednocześnie. Napięcie trójfazowe, wszystkie silniki tego samego typu. Moc każdego z silnika to 0.7kW. Czyli łączna moc ok 5kW. Każdy silnik chce zabezpieczyć dodatkowo jakimś termikiem, wyłącznikiem nad prądowym. Falownik ma spełniać tylko role regulacji obrotów (zmianę częstotliwości) i działać w jednym kierunku. Czy jak zmniejszę obciążenie tzn wyłączę 3 silniki urządzenie nadal będzie działać poprawnie??
    Urządzenie będzie zasilać wentylatory.
  • Poziom 23  
    Witam kolego, do czegoś podobnego się przymierzałem, ze sterowaniem temperaturą i ewentualnie wilgotnością . 5 silników po 0,8 kW . płynna regulacja. zatrzymanie wentylatorów po osiągnięciu zadanych parametrów. dodatkowo klapy zmieniające obieg powietrza, itd. Co do pytania gdy wyłączysz 3 silniki ... będzie to dalej działało. lecz nie da się tego opisać w kilku linijkach, poczytaj o falownikach. mogę pomóc w danfosie siminsie kebie innych raczej nie znam . co do wątku na początku wydatek do przełknięcia ale całość inwestycji ciut przy duża zrezygnowałem na razie . gdybyś chciał coś więcej to raczej na pw. za dużo materiałów do omówienia
  • Poziom 2  
    Witam.
    Możesz użyć falownika SEW MC07B w pracy grupowej.
    Sumujesz moc silników i dobierasz falownik.
    Oprogramowanie mają darmowe więc dasz radę
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam. Jeżeli nie masz wyrafinowanych wymagań wystarczy falownik np:LG SV055IG5A lub inny o odpowiedniej mocy. Każdy silnik musi posiadać wyłącznik silnikowy z nastawą nieco powyżej prądu znamionowego, przyjęto współczynnik 1.1 tegoż prądu. Takie rozwiązanie sprawdzone wielokrotnie prze ze mnie. Jedna z maszyn pracuje bezawaryjnie ponad 6 lat w podłych warunkach. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Do jednego falownika mam podłączone 21 silników 0,75kW , każdy zabezpieczony wyłącznikiem silnikowym.
    Wszystkie startują razem i napędzają jedną linię .
    Falownik to SEW MOVITRAC® B z dodatkowym filtrem na wyjściu.
    Działa bez problemu.