Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens DHT 1800a - Wyciek z głowicy spod iglicy

reflex04 08 Sty 2015 23:52 420 0
  • #1 08 Sty 2015 23:52
    reflex04
    Poziom 1  

Chciałbym odświeżyć stary temat wycieku z głowicy. Też miałem z tym problem. Udało mi się go rozwiązać w sposób bardzo prosty, regenerując domowym sposobem głowicę. Ponieważ zanim mnie olśniło, strasznie się namordowałem z tą usterką chciałbym innym podsunąć "mój" sposób. Głowicę można zregenerować wymieniając iglicę. Oryginalna iglica ma średnicę 2,9 mm. Wymieniłem ją na iglicę o średnicy 3,0 mm. Kluczem do sukcesu jest precyzja. Osiągnąłem ją robiąc iglicę z wiertła do metalu z jego części chwytowej. Wiertło, bo gwarantuje pożądany wymiar. Kupiłem najdroższe wiertło w Leroy Merlin firmy IRWIN typ COBALT z nadzieją ze szybko nie skoroduje. Koszt 9,2 zł. Przy wymianie należy iglicę nasmarować wazeliną. Za pierwszym razem tego nie zrobiłem i lekko głowica przeciekała. Po użyciu wazeliny jak ręką odjął. Aha, wiertła nie można ciąć żadnymi szczypcami itp. bo się zdeformuje czego trzeba uniknąć za wszelką cenę. Korpus iglicy musi być nieskazitelny. Ja przeciąłem korpus wiertła DREMELKIEM z tarczą diamentową. Gdybym tego nie miał pod ręką ciąłbym kątówką. Dremel był w tym przypadku bardzo poręczny. Nie wiem na jak długo reperacja wystarczy, ale pożar ugasiłem. Pozdrawiam ;)

0 0