Naprawa głowicy ceramicznej 1/2" w baterii prysznicowej.
Witam.
Szukam podpowiedzi, porady dotyczącej naprawy cieknącej głowicy w termostatycznej baterii prysznicowej KFA.
Zacznę od tego, że bateria ma swoje lata i być może będzie wymagała wymiany na nową, ale zanim, to podjąłem próbę uratowania mniejszym kosztem.
Próbowałem wymienić na jakąś dostępną na rynku, ale wszystkie pasujące mechanicznie nie zdały egzaminu.
Po pierwsze tę, które podkładałem miały kąt obrotu 90*, a u mnie jest 180*. Pomyślałem, że to tylko kwestia precyzji regulacji przepływu. Niestety nie.
Po drugie, tę które podłożyłem miały mniejszy strumień przepływu wody, a ze słuchawki prysznicowej przy maksymalnym otwarciu głowicy strumień wody był słabiutki.
Podjąłem więc próbę naprawy swojej głowicy. Na początek odmoczyłem z kamienia w occie i zmieniłem oring na głowicy (składałem na smar silikonowy, ale taki do zębatych przekładni plastykowych)
Po złożeniu okazało się, że głowica cieknie po ośce.
Znów zdemontowałem, zdjąłem zawleczkę i próbowałem wypchnąć ośkę, ale bez używania nadmiernej siły i młotka metalowgo (próbowałem delikatnie młotkiem drewnianym). Niestety bez powodzenia. Na tym próbę rozbierania zakończyłem.
I teraz pytania.
Czy w ogóle jest możliwe uszczelnienie na tej osi?
Jeśli pierwsze tak, to jak przystąpić do naprawy, demontażu?
Dodam tylko, że głowica cieknie tylko przy puszczeniu przez nią wody. Zakręcona nie cieknie.
Ewentualnie kolejne pytanie na co podmienić głowicę?
Moja głowica jest dwugwintowa, 1/2", 20 zębów wieloklinu. Mechanicznie wymiarami zgadza się z głowicą tycner 1508.
Załączony rysunek ma tylko obrazować wymiary, gdyż taką głowicę podkładałem.
Witam.
Szukam podpowiedzi, porady dotyczącej naprawy cieknącej głowicy w termostatycznej baterii prysznicowej KFA.
Zacznę od tego, że bateria ma swoje lata i być może będzie wymagała wymiany na nową, ale zanim, to podjąłem próbę uratowania mniejszym kosztem.
Próbowałem wymienić na jakąś dostępną na rynku, ale wszystkie pasujące mechanicznie nie zdały egzaminu.
Po pierwsze tę, które podkładałem miały kąt obrotu 90*, a u mnie jest 180*. Pomyślałem, że to tylko kwestia precyzji regulacji przepływu. Niestety nie.
Po drugie, tę które podłożyłem miały mniejszy strumień przepływu wody, a ze słuchawki prysznicowej przy maksymalnym otwarciu głowicy strumień wody był słabiutki.
Podjąłem więc próbę naprawy swojej głowicy. Na początek odmoczyłem z kamienia w occie i zmieniłem oring na głowicy (składałem na smar silikonowy, ale taki do zębatych przekładni plastykowych)
Po złożeniu okazało się, że głowica cieknie po ośce.
Znów zdemontowałem, zdjąłem zawleczkę i próbowałem wypchnąć ośkę, ale bez używania nadmiernej siły i młotka metalowgo (próbowałem delikatnie młotkiem drewnianym). Niestety bez powodzenia. Na tym próbę rozbierania zakończyłem.
I teraz pytania.
Czy w ogóle jest możliwe uszczelnienie na tej osi?
Jeśli pierwsze tak, to jak przystąpić do naprawy, demontażu?
Dodam tylko, że głowica cieknie tylko przy puszczeniu przez nią wody. Zakręcona nie cieknie.
Ewentualnie kolejne pytanie na co podmienić głowicę?
Moja głowica jest dwugwintowa, 1/2", 20 zębów wieloklinu. Mechanicznie wymiarami zgadza się z głowicą tycner 1508.
Załączony rysunek ma tylko obrazować wymiary, gdyż taką głowicę podkładałem.