Jak doprowadzić do stanu używalności zasilacz P303 ???
(prod. MERA TRONIK Sprzęt jest z roku 1977) ZAKUP GIEŁDA...
(czyt. brak jakiejkolwiek dokumentacji +
"dziwne" patenty w elektronice...)
wynik ==> nie mam bladego pojęcia jak się zabrać do tego złomu, :2gunfire:
a leży na regale już ze 4 miesiące...
Zasilacz potrafi dostarczyć symetrycznego napięcia stabilizowanego
w zakresie +/- 0 - 50 V przy prądzie 0.5 A
a w środku:
-dwie niewinnie
wyglądające płyteczki
-na onych płyteczkach dziwne "tranzystory" LM107 (operaty?)
-dwa dość duże radiatorki ...
-na każdym radiatorku duży tranzysorek HDY52
-kilka elektrolitów...
-i obowiązkowo średnie trafo...
Problemik z nim jest taki że:
-- Po primo nie działa
-- Po sekundo pali potencjometr wieloobrotowy do ustawiania napięcia wyjściowego... :onfire:
(dużo dymu -niebieskiego i gryzącego w oczy
Więc jakakolwiek pomoc wysoce wskazana a w szczególności schemat ...
(prod. MERA TRONIK Sprzęt jest z roku 1977) ZAKUP GIEŁDA...
(czyt. brak jakiejkolwiek dokumentacji +
"dziwne" patenty w elektronice...)
wynik ==> nie mam bladego pojęcia jak się zabrać do tego złomu, :2gunfire:
a leży na regale już ze 4 miesiące...
Zasilacz potrafi dostarczyć symetrycznego napięcia stabilizowanego
w zakresie +/- 0 - 50 V przy prądzie 0.5 A
a w środku:
-dwie niewinnie
-na onych płyteczkach dziwne "tranzystory" LM107 (operaty?)
-dwa dość duże radiatorki ...
-na każdym radiatorku duży tranzysorek HDY52
-kilka elektrolitów...
-i obowiązkowo średnie trafo...
Problemik z nim jest taki że:
-- Po primo nie działa
-- Po sekundo pali potencjometr wieloobrotowy do ustawiania napięcia wyjściowego... :onfire:
(dużo dymu -niebieskiego i gryzącego w oczy
Więc jakakolwiek pomoc wysoce wskazana a w szczególności schemat ...