Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub C220 - Blady wydruk w kolorze czarnym

10 Sty 2015 19:46 2346 17
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam następujący problem. Konica C220 drukuje blado w kolorze czarnym. Dokładnie jest to widoczne przy wydruku testowym z trybu serwisowego ale nie każdy wydruk jest zły np. wydrukuje pięć źle następnie jeden lub dwa dobrze i znowu źle. Czy problemem może być napęd wywoływaczki czarnej ?Wywoływaczkę, bęben, toner oraz pas transferowy podmieniałem. Dodam, że ten sam problem był z kolorem niebieskim ale po pewnym czasie zaczął drukować dobrze. Kopiarka wcześniej stała przez dłuższy czas nie używana. Załączam skan dobrego i złego wydruku.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    To nie będzie zużyty deweloper ponieważ wywoływaczki podmieniałem. Może źle to określiłem, że jest blady wydruk. Raczej są to miejscami białe kreski zamiast wyraźnej czerni. To jest widoczne na testowych wydrukach.
  • Poziom 21  
    rafail123 napisał:
    a u mnie co może być? powinny być czarne prostokąty, a są jak by fale.
    Fuser nowy. przebieg 210 tys.

Witam

Wygląda na małą ilość developera. Wyciągnij wywoływaczkę i zobacz jak się developer układa na wałku magnetycznym.

Pozdrawiam

• Poziom 36  
    rafail123@ Wymień developer bo poszedł pewnie w śmietnik i brakuje go.

Dodano po 2 [minuty]:

Pawel06 @ obejrzyj zębatki czy nie przeskakują na wywoływaczce i w maszynie stan zębów czy nie wykoszone.
    Gdzieś przeskakuje napęd ewidentnie.
  • Poziom 2  
    trzeba kupować developer konkretnie do tej kopiarki, czy są jakieś uniwersalne?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nie musi być do tej. Wystarczy np od C350/450/300/250/252/253/203 itp. Musi być go odpowiednio dużo - wagowo. Co do inicjalizacji to zakładasz nowy chip i po sprawie.

C.

• Poziom 36  
    Ja przyznam specjalizacja Ricoh ale może w konice wszystko śmiga w naszych jest istotny rodzaj developera podejrzewam iż kolega copyman na specjalizację na wszystkie kopiarki świata ale ja się nie podpiszę pod tym potwierdzam moje zdanie. Faktem jest iż developy pasują czasem do kilku maszyn ale ten musi pasować do twojej. W Ricoh jest kod serwisowy inicjacji i tyle może w Konice-Minolcie chip ale w tym wypadku fajne urządzenie wybrałeś sobie.
  • Moderator
    01_cezi napisał:
    DV-311K za tysiaka i po sprawie.
    Nie strasz. Na ceneo znajdziesz za 500 brutto :D .

• Poziom 36  
    Developery nie są tanie jednak jak policzysz koszt kopi czego wiele osób nie robi ( potem mają szok) podejrzewam i konice z każdej kopi odkładaj 5 groszy i będzie cie stać na serwis. W Ricoh -u 5 groszy i masz kontrakt serwisowy więc poza papierem cię nie interesuje płacisz od kopi a co się zepsuje to nie twoja sprawa ,jednak na urządzenia Używane wymiana materiałów to na dzień dobry potem gwarantujemy działanie maszyny
  • Poziom 24  
    Developer do wymiany. I tak są to jedne z tańszych w materiałówce maszyn na rynku, nie oszczędzaj bo nie ma na czym!
  • Poziom 7  
    rafail123 napisał:

Mam następujący problem. Konica C220 drukuje blado w kolorze czarnym. Dokładnie jest to widoczne przy wydruku testowym z trybu serwisowego ale nie każdy wydruk jest zły np. wydrukuje pięć źle następnie jeden lub dwa dobrze i znowu źle. Czy problemem może być napęd wywoływaczki czarnej ?Wywoływaczkę, bęben, toner oraz pas transferowy podmieniałem. Dodam, że ten sam problem był z kolorem niebieskim ale po pewnym czasie zaczął drukować dobrze. Kopiarka wcześniej stała przez dłuższy czas nie używana. Załączam skan dobrego i złego wydruku.

a u mnie co może być? powinny być czarne prostokąty, a są jak by fale.
    Fuser nowy. przebieg 210 tys.

Mieliśmy podobny objaw w ksero miesiąc po zakupie. Zaczęliśmy ją dosłownie katować (12 pudeł papieru w miesiąc) i zaczęła tak robić (bladziutkie wydruki) Przyjechał z ogłoszenia serwisant na konserwacje, skasował jedynie coś ok.380zł i po sprawie. Ksero śmiga jak ta lala :) Okazało się że problem dotyczył deweloperki i lewego toneru kupionego za śmiesznie podejrzane pieniądze przez koleżankę na allegro. Chcieliśmy zaoszczędzić parę groszy i wyszło troszkę bokiem Ogólnie to super sprzęcik i super tania eksploatacja więc nie warto oszczędzać. A szczególnie nie warto kupować jakieś badziewie z allegro.!