Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narzędzia potrzebne dla firmy do prac wykończeniowych

10 Sty 2015 21:12 3762 18
  • Poziom 9  
    Dzień dobry cześć i czołem.

Piszę do was drodzy Forumowicze jako ekspertów w szeroko pojętych sprawach. Chciałbym założyć firmę jak w temacie. Potrzebuje informacji jakie narzędzia będą mi potrzebne. Mam kilku fachowców, w wieku młodym do 28lat którzy mają już trochę doświadczenia i dobrą opinię. Wiem, że jest to "drogi" interes ale podejmę się jako polak patriota i pokażę, że można w tym kraju prowadzić firmę. Oni pracowali zawsze na sprzęcie firmy u której pracowali ale nie mieli tam "umów". Nie chcą mi w tej kwestii doradzić, bo każdy ma inne zdanie. Was uważam za ekspertów i bardzo proszę o pomoc i to jak zawsze fachową.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Botch.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ogólnie płyty g/k i fantazje z nimi związane (tj. ścianki, sufity, konstrukcje) a także malowanie, tynki oraz glazura oraz podstawowa murarka. Mam fachowców, rynek chłonny więc trzeba działać.
  • Poziom 21  
    Ja bym jeszcze dodał aby zainwestować w odkurzacz budowlany, porządne oświetlenie przenośne i przedłużacze. Odkurzacz można później podpinać do urządzeń wyposażonych w odsysacz pyłu. Młotki przecinaki, i narzędzia typu śrubokręty pewnie jakieś klucze itd bo to też się przydaje :D
  • Poziom 9  
    Dziękuję wam bardzo za pomocne odpowiedzi. A co firm i wytrzymałości sprzętu? Wydaje mi się to drugą istotną kwestią. A ponadto jaka moc urządzeń typu wiertarka, odkurzacz, flex'a itp? Przepraszam, że aż o tyle pytam ale chciałbym kupić sprzęt na "lata" jak szeroko można rozumieć to pojęcie.
  • Poziom 29  
    DeWalt w dalszej kolejności, dobre sobie.... :lol: A Celma jako wiodąca prym?
    A mistrzu, gdzie Metabo, czy wcale niezły a tani Perles?
    I co to jest flexa, masz na myśli żyrafę do gładzi firmy Flex, bo gościu pyta jak by nie było o wykończeniówkę :lol:
    To sa własnie doradzacze z elektrody...
  • Poziom 9  
    Yhymm. No i to wnosi bardzo wiele. Dziękuję za pomoc. Chętnie wysłucham jeszcze innych osób a póki co zabieram się za poszukiwania cen itp. Może jak wezmę więcej to dostanę upust :)

Wg mnie DeWalt to wysoka półka :) a co do Flexy to chodzi o żyrafę oraz kątówkę potocznie zwaną. Na Metabo pracowałem i zastrzeżeń nigdy nie miałem. A sprzęt chcę konkretny, na początek nie będą to nie wiadomo jakie sprzęty ale z czasem "park maszyn" będzie modernizowany oraz rozszerzany.
  • Poziom 39  
    Moja rada: Niech każdy fachman kupi co uważa i co mu jest potrzebne. Oczywiście nie radzę kupować najgorszego szmelcu, ale najdroższego też nie.
    A powiąż to z częściową odpowiedzialnością materialna , bo inaczej nie wyrobisz na narzędzia a ludzie będa mieli narzędzia gdzieś, albo zaczną dziwnie często ginąć.
    Nie jest to prosty temat i wszystko zależy od ludzi. Jeden będzie używał z głową kilka lat , a drugi zajedzie sprzęt w dwa miesiace, bo tylko młotem robic umie i żadnego czucia nie ma. \
    Używałem niedrogiej kątówki AEG 5 lat i lekko nie miała, ale każdy niepokojący hałas zmuszał mnie do rozebrania narzedzia i wymiany np. łożyska za 15 zł, smaru raz na rok i nic więcej.
    Kątówki 125 700W polecam makite GA 5030 za 220 zł- wygodna ,chwytna do jednej reki i trwała, AEG 125mm.
    Mieszadło do klejów, farb.
    Z małych młotków /wiertarek polecam metabo UHE Multi. Ma wszystko w jednym. Dobrze kuje, wierci w betonie - SDS plus, ma drugi szybkowymienny uchwyt walcowy do wiercenia w stali drewnie , otwornice. Ma dwa biegi, może służyc awaryjnie jako mieszadło, regulacja prędkości, prawo lewo. I wszystko w jednej małej walizce. Gwarancja 3 lata.
    Z jeden młot SDS max klasy 5 lub 8 kg + osprzet.
    Wkrętarka mała i mocna 14-18V: Makita , bosch, dewalt, wilwaukee, koniecznie 2 aku, Li-ion.
    Do wykończeniówki konieczny laser + statyw, różne poziomnice, łaty, otwornice do drewna stali płytek/gresu, piła szablasta, wyrzynarka, odkurzacz (z otrzasaniem) karcher, bosch, metabo, starmix.
    Przecinarka do płytek na mokro ( markowe sa bardzo drogie np sigma), piła tarczowa do paneli, listwe ze stołem ( makita, festool itp).
    Dobre drabiny, małe rusztowania, krause, faraone,
    Temat rzeka...
  • Poziom 21  
    Oprysk Stonki napisał:
    To sa własnie doradzacze z elektrody...

Taaak? A kto lepiej doradzi jak nie zwykli użytkownicy tychże maszyn? Może sprzedawca, który powie że najlepsze są narzędzia tej marki, której akurat ma na półce?
    Każdy ma jakieś doświadczenia z elektronarzędziami i na każdą markę znajdzie się coś dobrego i złego do powiedzenia.
    Ja osobiście polecam Makitę, szlifierkę kontową 720W z tej firmy katuję już kilka lat i naprawdę nie ma lekko bo pracowała już w pyle (cięcie kamienia), przy cięciu blach nawet 15mm grubości, ceowników, czasem nawet całe dnie, jest trzymana w wilgotnym garażu i działa.
    Celma, hmm mam wiertarkę z tej firmy ale taką z przed chyba 25 lat po dziadku i ma się dobrze ale wtedy inaczej produkowano narzędzia a teraz inaczej więc nie wiem jak z tą firmą.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomocne odpowiedzi. Prawda jest taka, że ile osób tyle opinii ale każda ma w sobie coś ważnego. Kusząc się o małe podsumowanie sprzętu elektronicznego to potrzebne są:
    -wiertarka,
    -wiertarka z udarem,
    -młotowiertarka,
    -wiertarko-wkrętarka akumulatorowa,
    -szlifierka kątowa,
    -pilarka tarczowa,
    -szlifierka oscylacyjna,
    -szlifierka mimośrodowa,
    -przycinarka do glazury,
    -odkurzacz przemysłowy,
    -mieszarka,
    -oświetlenie - halogeny.

Jeśli coś pominąłem bardzo proszę o podpowiedź. Bardzo zależy mi na waszych odpowiedziach.
  • Poziom 21  
    Spotkałem się też z takim zastosowaniem dla halogenów jak suszenie farby, malarz u znajomego ustawił 2 halogeny chyba po 250W na wprost pomalowanej ściany by szybciej wyschła, skuteczności tej motedy jednak nie znam :D. Może jeszcze poziomica laserowa i porządne zwykłe poziomice. Pistolet na gorący klej (czasem przydatny by coś tymczasowo przymocować), pistolety do silikonu, długie wiertła do betonu i krótkie.
  • Poziom 38  
    Powiem krótko, kup tylko podstawowe narzędzia, nie szalej od razu.
    Dostaniesz zlecenie na robotę to będziesz wiedział co jeszcze ci potrzeba do wykonania danej roboty.
    Jak nakupisz za dużo to później się okaże że narzedzie będzie leżało bezużytecznie, bo akurat zlecenia nie będą na roboty w którychh te narzędzia-maszyny będą uzyteczne.
    Sam czasem kupiłem maszyne "na zaś" i okazywało się że leżała bezużytecznie 3-5lat. Po prostu marnowanie kasy.
    W miarę postępu robót i nowych zleceń będziesz miał coraz większy "arsenał" maszyn i narzędzi.
  • Poziom 39  
    botch napisał:
    Ogólnie płyty g/k i fantazje z nimi związane (tj. ścianki, sufity, konstrukcje) a także malowanie, tynki oraz glazura oraz podstawowa murarka

A do czego tam potrzebna jest:
    lechm56 napisał:
    Spawarka.

botch napisał:
    Kusząc się o małe podsumowanie sprzętu elektronicznego to potrzebne są:
    -wiertarka,
    -wiertarka z udarem,
    -młotowiertarka,

To możesz mieć w jednym urzadzeniu pisałem #11. Choc warto mięc typowy młotek SDS plus i taka właśnie uniwersalna młoto-wiertarkę.
    botch napisał:
    -młotowiertarka,
    -wiertarko-wkrętarka akumulatorowa,
    -szlifierka kątowa,
    -pilarka tarczowa,
    -szlifierka oscylacyjna,
    -szlifierka mimośrodowa,
    -przycinarka do glazury,
    -odkurzacz przemysłowy,
    -mieszarka,
    -oświetlenie - halogeny.

To musisz mieć na start, + drabiny, poziomnice ( laser) itp.
    Reszta wyjdzie w praniu jak Kol. @saskia napisał .
  • Poziom 9  
    No niby tak, ale nie znam dnia ani godziny kiedy pojawi się zlecenie, a okazać się może, że brak jest sprzętu do wypożyczenia. A co do tego, to wypożyczyć można ale większe maszyny, taka drobnica powinna być raczej na wyposażeniu standardowym.