Witam
Może zacznę od tego, że właśnie pada mi mój wysłużony GeForce 8600 GTS (taka: http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-nx86s256h/ ), wyskakują na pulpicie dziwne czarne kwadraciki, już od biosu czasami takie pionowe i poprzeczne kreseczki na całym monitorze. Jak komp odpocznie to na chwilę znowu działa, np teraz jak piszę. Pasta została wymieniona, ale nie pomogło temperatury w spoczynku są rzędu 69-72 C.
Szukam zatem nowej podobnej, a nawet lepszej karty w budżecie max 300 zł z przesyłką. Poniżej podaję dane mojego obecnego sprzętu.
Zasilacz: Chieftec GPA450S8 - 450W
Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz
Płyta: intel p31-ds3l
Pamięć: 2 X 2GB Kingston 333 MHz
Wymagania: Przede wszystkim użytkowanie komputera multimedialnie z obróbką zdjęć, oraz obróbką materiałów z kamerek GoPro. Jeśli natomiast czasami mnie podkusi z chęcią zagram w jakiegoś nowego NFS lub GTA IV, V.
Tak jak pisałem wyżej budżet max 300 zł, który i tak już naciągnąłem ile się tylko da. Na pewno nic nowego godnego uwagi nie zakupię, tego jestem świadom, dlatego może być tez używka.
Śledziłem ostatnio kilka wątków na elektrodzie i wydedukowałem sobie takie modle.
1. XFX Radeon HD7750 2GB DDR3 http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-rad...-128bit-dvi-vga-hdmi-box-fx-775a-cgf4-534532/
2. AMD Radeon MSI HD7750 OC 1Gb http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-rad...-wer-oc-overclock-r7750-pmd1gd5-oc-v2-516325/
3. ZOTAC GTX 560 Ti AMP! SUPER OC 1GB GDDR5 BOX http://allegro.pl/zotac-gtx-560-560ti-amp-super-oc-1gb-box-gwar-i4968990218.html
Doradźcie proszę, czy to dobry, trop ?
Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny, a zależy mi na czasie bo kto wie kiedy GTS padnie całkiem.
Pozdrawiam
Może zacznę od tego, że właśnie pada mi mój wysłużony GeForce 8600 GTS (taka: http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-nx86s256h/ ), wyskakują na pulpicie dziwne czarne kwadraciki, już od biosu czasami takie pionowe i poprzeczne kreseczki na całym monitorze. Jak komp odpocznie to na chwilę znowu działa, np teraz jak piszę. Pasta została wymieniona, ale nie pomogło temperatury w spoczynku są rzędu 69-72 C.
Szukam zatem nowej podobnej, a nawet lepszej karty w budżecie max 300 zł z przesyłką. Poniżej podaję dane mojego obecnego sprzętu.
Zasilacz: Chieftec GPA450S8 - 450W
Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz
Płyta: intel p31-ds3l
Pamięć: 2 X 2GB Kingston 333 MHz
Wymagania: Przede wszystkim użytkowanie komputera multimedialnie z obróbką zdjęć, oraz obróbką materiałów z kamerek GoPro. Jeśli natomiast czasami mnie podkusi z chęcią zagram w jakiegoś nowego NFS lub GTA IV, V.
Tak jak pisałem wyżej budżet max 300 zł, który i tak już naciągnąłem ile się tylko da. Na pewno nic nowego godnego uwagi nie zakupię, tego jestem świadom, dlatego może być tez używka.
Śledziłem ostatnio kilka wątków na elektrodzie i wydedukowałem sobie takie modle.
1. XFX Radeon HD7750 2GB DDR3 http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-rad...-128bit-dvi-vga-hdmi-box-fx-775a-cgf4-534532/
2. AMD Radeon MSI HD7750 OC 1Gb http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-rad...-wer-oc-overclock-r7750-pmd1gd5-oc-v2-516325/
3. ZOTAC GTX 560 Ti AMP! SUPER OC 1GB GDDR5 BOX http://allegro.pl/zotac-gtx-560-560ti-amp-super-oc-1gb-box-gwar-i4968990218.html
Doradźcie proszę, czy to dobry, trop ?
Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny, a zależy mi na czasie bo kto wie kiedy GTS padnie całkiem.
Pozdrawiam