Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transonic PNA-6000 - GPS a darmowe mapy mapFactor Navigator 14

wypalacz 28 Jan 2015 20:50 1872 7
    wypalacz
    Level 10  
    Witam,

Jak skonfigurować odbiornik GPS w tej nawigacji aby był wykrywany w aplikacji mapFactor Navigator 14 (są to darmowe mapy bazujące na społeczności, a prezentują się całkiem nieźle).

Nawigację zakupiłem odblokowaną, mam dostęp do plików na karcie i pamięci, system Windows CE 4.2.

Aplikacja Navigator 14 się uruchamia, poza znalezieniem odbiornika GPS wszystko działa poprawnie.

Proszę o pomoc.
    sosarek

Level 43  
    Spróbuj COM2, prędkość transmisji 4800.
    wypalacz
    Level 10  
    Dziękuję za podpowiedź - po wyborze tych ustawień pokazywana jest godzina z GPS - inna niż 00:00:00 ale niepoprawna. Liczba satelit jest 0.
    Natomiast w głównych ustawieniach GPS zanim wejdę do ustawień zaawansowanych widnieje Status GPS: Połączony.

Czy powyższe ustawienia świadczą o tym, że jest OK?
    sosarek

Level 43  
    Niekoniecznie. Masz świadomość tego że wewnątrz budynku sygnału możesz wcale nie złapać?
    wypalacz
    Level 10  
    Oczywiście, że mam taką świadomość - jutro potestuje na powietrzu w razie problemów dam znać, a na razie bardzo dziękuję i pozdrawiam.
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    wypalacz wrote:
    mapFactor Navigator 14 (są to darmowe mapy bazujące na społeczności, a prezentują się całkiem nieźle).

A ja mam pytanie do autora tematu; Gdzie kolega znalazł ten program i mapy za darmo?
    wypalacz
    Level 10  
    arnoldziq wrote:

A ja mam pytanie do autora tematu; Gdzie kolega znalazł ten program i mapy za darmo?

Pod adresem:
    http://navigatorfree.mapfactor.com/en/

Ściągamy instalator dla Windowsa (dla wersji PC, nie CE) - wybieramy by oprogramowanie zainstalować na urządzeniu, następnie wybieramy Mapy i są tam zarówno płatne jak i "Wolne regiony" w skład których wchodzi Polska. Następnie wybieramy język audio - jest także polski.
    Pontikos
    Level 38  
    Ja tylko tak na szybko dodam, że _pierwsze_ złapanie "FIX"-a GPS po cold restart może trwać w terenie otwartym (czyli min. kilka metrów od zabudowań) aż do 20 minut, bo tyle trwa pełna ramka pakietu. Tak ze się Kolego nie zrażaj, jeśli tyle postoisz na mrozie...