Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics EH 760 4 segmenty a kolumny Diora ZgB 80

dyzio121193 13 Lut 2015 15:18 471 6
  • #1 13 Lut 2015 15:18
    dyzio121193
    Poziom 16  

Witam zakupiłem ostatnio Technics-a model EH 760 kompletny składający się z 4 segmentów ale niestety bez głośników, jak wiadomo oryginalne głośniki mają osobne wyjście na każdy głośnik niski, średni i wysoki ton tak samo jak wzmacniacz. I z tego powodu mam do kolegów pytanie, jak mam podłączyć kolumny Diory model jak wyżej żeby to wszystko grało jak trzeba. Wymyśliłem jedną opcję ale nie wiem czy to zadziała, chciałem po prostu odciąć zwrotnicę w tych kolumnach i każdy głośnik podpiąć do odpowiedniego wyjścia w wzmacniaczu nie wiem czy to dobry pomysł dlatego piszę z pytaniem do was a może jest jakiś inny sposób żeby nie ruszać kolumn i podłączyć każdą z kolumn dwużyłowym kablem tak jak to było oryginalnie. Czekam na waszą opinie na ten temat, pozdrawiam Adrian

Dodano po 2 [minuty]:

Ps jak zmienić dział, wystąpiła moja głupia pomyłka za co przepraszam :(

0 6
  • #2 13 Lut 2015 16:31
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

dyzio121193 napisał:

Ps jak zmienić dział, wystąpiła moja głupia pomyłka za co przepraszam :(
    Zgłoś raport że się pomyliłeś.
    Przenoszę do właściwszego działu.

Tego zrobić nie możesz. Nie wiadomo nawet jakie są częstotliwości podziału i dla jakiej impedancji są one liczone, we wzmacniaczu. Podłączając tak inne głośniki, możesz je uszkodzić.

1
  • #3 13 Lut 2015 17:00
    dyzio121193
    Poziom 16  

Więc pozostaje mi tylko dokupienie oryginalnych głośników czy jest na to jakieś inne rozwiązanie ?

0
  • #4 13 Lut 2015 17:16
    sosarek
    Poziom 43  

dyzio121193 napisał:
    Więc pozostaje mi tylko dokupienie oryginalnych głośników czy jest na to jakieś inne rozwiązanie ?

Dokupienie oryginalnych kolumn.

1
  • Pomocny post
    #5 13 Lut 2015 17:20
    James596
    Poziom 20  

Podłączenie jakie planujesz, będzie skutkowało olbrzymią dziurą w paśmie. Możliwości są dwie:

Wyjście LOW podłączyć prosto do głośnika basowego, odłączając go zupełnie od zwrotnicy. Wyjście HIGH podłączyć do zacisków w kolumnie, tak by sygnał trafiał na oryginalną zwrotnicę. Będzie grać, ale może być słyszalny brak dźwięków pośrednich, pomiędzy niskim basem a średnimi tonami. Tak czy siak, jako rozwiązanie tymczasowe można spróbować.

Drugie rozwiązanie, to podłączyć całe kolumny bez przeróbek pod wyjście HIGH, a do wyjścia LOW podłączyć jakieś dwa oddzielne subwoofery. Z tym, że to kompletna prowizorka.

Najlepsze wyjście, to dokupić oryginalne kolumny. Notabene do dziś nie rozumiem, jakie korzyści miało wnieść takie rozdzielenie wzmacniaczy, bo poza problemami z podłączeniem innych kolumn, nie ma to żadnych zalet w sprzęcie tej klasy.

1
  • #6 13 Lut 2015 18:02
    dyzio121193
    Poziom 16  

Ok, dziękuję za odpowiedzi, prosił bym jednak nie zamykać tematu jeszcze przez jakiś czas może któryś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jakoś inaczej go rozwiązał. Dziękuję Adrian

Dodano po 41 [minuty]:

Jeszcze jedno małe pytanko wieża ma 3 wyjścia na jedna strona o impedancji 6 Ohm a koje kolumny diora kazdy glośnik ma kolejno :
    •Niskotonowy GDN 20/60/3 8Ω
    •Średniotonowy GDM 10/60/2 8Ω
    •Wysokotonowy GDWK 10/80/6 8Ω
    Więc gdybym odpowiednio od każdego głośnika doprowadził kabel do odpowiednich złącz w wzmacniaczu na chłopski rozum powinno to działać biorąc pod uwagę że wyjścia wzmacniacza mają 6 ohm a glosniki 8 ohm czyli nie obciążę go i po dłuższej pracy się nie spali, czy moje rozumowanie jest dobre ?

0
  • #7 13 Lut 2015 18:54
    James596
    Poziom 20  

Powiedz mi, jak są opisane te wyjścia we wzmacniaczu? Najlepiej byłoby gdybyś podesłał zdjęcie jak to wygląda od tylnej strony wzmacniacza, możnaby jednoznacznie określić jak to podłączyć.

0