Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta / Ciao II - Cieknie z zaworu bezpieczeństwa.

18 Lut 2015 12:08 3363 7
  • Poziom 12  
    Witam.

Dziś z mojego pieca nagle wyciekła woda,z obiegu centralnego ogrzewania,kiedy dopompowuję wodę do obiegu to cieknie z zaworu bezpieczeństwa,cieknie dokładnie z jego wylotu a nie gdzieś z boku czy powyżej,i co ważne piec jest wyłączony mogę odkręcić wodę dopompowującą obieg i tak sobie może lecieć.Zakładam że zawór się uruchomił,i teraz zastanawiam się czy się zepsuł czy trzeba przywrócić go jakoś do stanu poprzedniego wygląda tak jak na zdjęciu.Ponadto wymiennik ciepła wymieniałem w zeszłym roku na nowy bo się
    przedziurawił.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Udało się uruchomić piec ale podczas pracy ciśnienie wody w c.o cały czas spada teraz jest na czerwonym nie wiem ile to bar,kapie z tego zaworu cały czas jak się dopompuje to jest ok jakiś czas.

Nie mogę za bardzo połapać się gdzie jest ten wentyl w instrukcji nic nie ma o tym,czy to jest to coś pod tym czerwonym korkiem w tym zaworze bezpieczeństwa ? Jak zdjąłem ten korek tu sucho jest pod nim ale jak śrubokrętem naciskałem dzyndzel to nic się nie działo nie wiem czy się wcisnął wogólę muszę poszukać jakiś manometr to go wepchnę i zobaczę jakie jest ciśnienie powietrza a ile powinno być 2 bar ?

• Moderator na urlopie...
    Widać, że w naczyniu jest ZERO
    Musisz dopompować azotu do naczynia przy braku wody po jego drugiej stronie.
  • Poziom 12  
    Z azotem ciężko będzie, spróbuję pompką dopompować ale najpierw sprawdzę to ciśnienie.
  • Poziom 12  
    Naczynie wydaje się w porządku.Już praktycznie przestało kapać,wydaję mi się że było za dużo wody i zadziałał zawór,jednak on nigdy wcześniej nie uruchomił się a instalacja ma 20 lat więc myślę że syfu zaciągneło do niego z instalacji i nie chciał się domknąć może.

Proszę mi powiedzieć, teraz nie ma mnie w domu ale wydaje mi się że w tym wylocie jest wewnątrz gwint pół cala,i czy mądrym będzie jakby jeszcze kapało wkręcić w ten gwint zwykły zawór bezpieczeństwa 3 bar pół calowy ?

Rozchodzi się też o to że ten zawór 120 zł kosztuje,a na allegro też 3 barowy kosztuje 40 zł (zwykły pół cala taki jak ten poniżej który bym wkręcił w tamten)

Pozdrawiam.

• Moderator na urlopie...
    technikt napisał:
    ...czy mądrym będzie jakby jeszcze kapało wkręcić w ten gwint zwykły zawór bezpieczeństwa 3 bar pół calowy ?

NIE !!! Musisz ten zawór wymienić na sprawny. Nie można wkręcać jednego zaworu bezpieczeństwa w drugi.