Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena siatkowa, dwa dekodery słaby odbiór

jaspi85 21 Lut 2015 22:55 1932 25
  • #1 21 Lut 2015 22:55
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam mam ten sam problem z firmą dpm 1 wejście na 5 wyjść.
    Podłączyłem do dwóch dekoderów z jednej anteny przez ten rozdzielacz i nic cisza.
    Więc powróciłem na stary rozdzielacz rezystorowy- działa.
    Obecnie jesten na innym rozdzielaczu.
    Mam pytanie czy jest możliwość łączenia na żywca trójnikiem zwartym?
    Mam na myśli dwa dekodery równolegle do jednej anteny podłączyć.
    Czy coś się stanie?
    Bo ja już mam dość kłopotów i w chwili obecnej program na jednej kanale ginie a idzie na innej i tak w kółko co jakiś czas.
    Rzadziej ginie programy od 4 Polsat do 10 TV6.
    Najlepiej idą programy 1, 2, 3, 30, 31, 32, 33, 34, a reszta to zacinają się czasem albo znikają na parę godzin.
    Moim zdaniem lepiej było dawniej mimo tylko 4 kanałów u mnie.
    Były jakieś mrówki śnieżynki ale obraz zawsze był niezależnie od zakłóceń wokół anteny i tv.
    A dzisiaj to u kuzyna głupie włączenie światła na sekundę zacina obraz czy otwieranie lodówki też zacina się.
    Albo dzisiaj obecna sytuacja:
    Oglądam kanał 18 Fokus (zacina się czasami) potem na sekundę przełączam na 5 TVN i wracam rewersem na poprzedni kanał i cisza brak sygnału no to wyłączyłem i włączyłem i nic brak sygnału.
    No to trzeba iść na wyższy poziom czyli 991 i tak w kółko jakiś czas.
    Tak że denerwujące to jest i cyfryzacja nic nie warta....
    Dekoder to Globo Optimum STB HD N3
    Jakie jest wasze zdanie?

Moderowany przez Dzimi:

Proszę nie "podczepiać" się pod toczący się temat. Post przenoszę zakładając nowy temat.

0 25
  • #2 22 Lut 2015 11:35
    andre41
    Poziom 16  

Witam, zastanawiam się dlaczego narzekasz na TV cyfrową, wreszcie obraz żyleta, bez śnieżenia, duża ilość programów za free itp. Podane przez Ciebie objawy sugerują za słaby sygnał z anteny. Nic nie napisałeś na temat wzmacniacza, gdzie zamontowany (w puszce anteny czy osobny), jak zasilany? Dużo osób podłącza jeden odbiornik poprzez zasilacz z separatorem DC, i to jest prawidłowo. Natomiast rozdzielony sygnał z anteny do drugiego odbiornika bezpośrednio i tu powstaje konflikt, na wejściu drugiego odbiornika zwierane jest napięcie stałe i w efekcie nie działa żaden odbiornik, ponieważ brak zasilania wzmacniacza. Jeśli na zasilaczu jest dioda to w takim przypadku gaśnie. Może też być tak że podłączyłeś na zwarciu i uszkodzeniu uległ stabilizator 12V w zasilaczu i teraz nawet prawidłowe podłączenie powoduje wadliwą pracę. Nie wiem co rozumiesz przez "trójnik zwarty", ale jeśli to o czym ja myślę to może to powodować taki efekt. Najczęściej jest to w instalacjach z prostymi antenami tzw. siatkami i zasilaczem obok jednego TV. Aby cokolwiek podpowiedzieć trzeba wiedzieć więcej na temat Twojej instalacji, lub zawezwać kogoś od anten.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Lut 2015 11:36
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 22 Lut 2015 12:45
    LeDy
    Poziom 43  

jaspi85 napisał:

No to trzeba iść na wyższy poziom czyli 991 i tak w kółko jakiś czas.
    Tak że denerwujące to jest i cyfryzacja nic nie warta....
    Dekoder to Globo Optimum STB HD N3
    Jakie jest wasze zdanie?
    Jak ty nie potrafisz właściwie ustawić w dekoderze tego co trzeba aby ci takich głupot nie pokazywał to wezwij kogoś co ma o tym pojęcie. To nie winna jest cyfryzacja a tylko twoja wiedza. Poczytaj na forum o ustawieniach w dekoderze. Pełno tego na forum.

0
  • #5 22 Lut 2015 21:08
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam nie wiedziałem że założyli mi nowy temat bo podobno podczepiłem się do tematu na temat rozdzielania stąd taki opis za co przepraszam.
    Do rzeczy.
    Mam antenę siatkową ze wzmacniaczem jako całość i zasilaczem przy tv taka typowa jak w sklepie rtv.
    Antena zamontowana na strychu wewnątrz, a dach azbestowy zero blach.
    Kabel antenowy cały jest.
    Rozdzielacz ASV 45 SCHWAIGER
    Antena siatkowa nowa- DVB-T Wide Band Antenna 55dB ready, kupiona parę lat przed cyfryzacją kompletna z płytką w środku wymagająca użycia zasilacza z wtyczką do tv.
    Antena jest ustawiony na północno wschód bo tam mam silny sygnał. Ale będę
    musiał dać na zewnątrz jeśli wewnątrz powodują takie zakłócenia.
    Dekoder Globo Optimum STB HD N3.
    Czy dekoder też może być w jakimś stopniu winien?
    Kuzyn ma Cabletech i tam u niego zacina się na sekundę przy włączaniu/wyłączaniu światła i to też wina anteny?
    Kuzyn ma antenę pokojową starą z zasilaczem przy tv.
    Do tego mówi że nie ma takich problemów jak u mnie nic mu nie znika.
    Jak mi się uda to wstawię zdjęcia bo już wczoraj próbowałem dać ale nie działało bo mam net z telefonu.
    Ja do LeDy
    Jakie ustawienia sugerujesz?

0
  • #6 22 Lut 2015 21:26
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 22 Lut 2015 22:09
    LeDy
    Poziom 43  

Co do ustawień to nie chciało ci się szukać o czym piszę?
    Nie mam zamiaru każdemu ............... tłumaczyć z osobna. Masz forum to czytaj a na polski nie mama zamaiaru ci tłumaczyć.

-1
  • #8 22 Lut 2015 23:37
    jaspi85
    Poziom 14  

Jak nic nie widać to nie mój problem bo światło słabe a noc jest.
    Nie zauważyłem że te same zdjęcia wyszły.
    I tak się czepiacie wszystkiego, też udzielam porad w innym dziale i takiego hama nie spotkałem jeszcze.
    Nikt nie rodzi się geniuszem ani wszechwiedzący w każdej dziedzinie.
    Mógłbyś chociaż napisać co to za ustawienia bo cały dekoder przekopałem i nic tam nie ma poza tym co napisałem wcześniej, o jakich ustawieniach piszesz, więc nie wiem o czym piszesz.
    Jak podłączone?
    Jak w każdym domu z jednym tv, anteną siatkową, kablem antenowym i zasilaczem przy tv.
    Obecnie rozdzielacz (biały ASV 45 bo tamten na 5 wyjść brak sygnału) jest przy antenie a wyjście od rozdzielacza do dekoderów
    a dekoder przez euro do tv.
    Siła sygnału
    69%, a jakość 100% na kanale 7 tv puls.
    17% 100% 2 tvp2
    64% 100% 991 a powinno być na 18 a 18
    ostatnio nie działa
    Tu masz podane trzy muxy.
    Coś jeszcze?

Moderowany przez Olek II:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich. Otrzeżenie!
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0
  • #10 23 Lut 2015 08:09
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 23 Lut 2015 20:11
    LeDy
    Poziom 43  

jaspi85 napisał:

I tak się czepiacie wszystkiego, też udzielam porad w innym dziale i takiego hama nie spotkałem jeszcze.
    O tej piaskownicy piszesz? https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author_id=1435788&showresults=posts To najpierw ................ naucz się jeszcze pisać.
    To miało być tu:
    Cytat:
    Co do ustawień to nie chciało ci się szukać o czym piszę?
    Nie mam zamiaru każdemu ............... tłumaczyć z osobna. Masz forum to czytaj a na polski nie mama zamaiaru ci tłumaczyć.

-1
  • #12 24 Lut 2015 01:11
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam przepraszam wszystkich za wczorajsze pisanie bo nie dość że kłopoty mam i opisałem to mówicie że nic nie piszę, a moderatorzy to jak pięknie i z łatwością
    wysyłają ostrzeżenie o byle co zamiast pomóc.
    Wczoraj do tego miałem zły dzień.
    Czyli widać że lepiej jest przestępców wypuszczać z więzienia a karać uczciwych ludzi tak wyszło z tego pisania z udziałem moderatora.
    No i dzięki wam dostałem ostrzeżenie.
    OlekII- ciekawe kto kogo nie szanuje i wszystko jest opisane model marka sposób podłączenia, czytaj cały temat, a nie jeden post byle by wlepić ostrzeżenie jak policjant/drogówka co sami łamiecie prawo.
    Do rzeczy:
    Też dzisiaj pomyślałem że zasilacz powinien być przed rozdzielaczem tylko że nie miałem takiej możliwości i dlatego zasilacz jest przy tv.
    Obecnie jak odłączę zasilacz to obraz znika więc jest tak jak by nie było rozdzielacza, więc jest jakaś różnica przed czy po rozdzielaczu z zasilaczem?
    Odległość od nadajnika to jakieś 45-80km bo dokładniej to nie wiem.
    Pozdrawiam

0
  • #13 24 Lut 2015 02:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jaspi85 napisał:
    Też dzisiaj pomyślałem że zasilacz powinien być przed rozdzielaczem tylko że nie miałem takiej możliwości i dlatego zasilacz jest przy tv

A czytasz w ogóle, co się do Ciebie pisze...?.

-1
  • #14 24 Lut 2015 03:06
    jaspi85
    Poziom 14  

Tak czytam wszystko co do mnie piszecie i dziwię się że mówicie że nic nie opisałem.
    Dlatego dałem rysunek żeby bez pisania zrozumieli jak mam podłączone bo nie mam gniazda na strychu.
    Musiałbym mieć przedłużacz na strych dać przez uchylone drzwi, a w zimie to ziąb leci ze strychu żeby było tak jak mówicie zasilacz przed rozdzielaczem.
    Pozdrawiam jak co to mieszkam pod Krakowem 45km.

0
  • #15 24 Lut 2015 04:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

jaspi85 napisał:
    Tak czytam wszystko co do mnie piszecie

No chyba jednak nie...
    jaspi85 napisał:
    Dlatego dałem rysunek żeby bez pisania zrozumieli jak mam podłączone bo nie mam gniazda na strychu.
    Musiałbym mieć przedłużacz na strych

A co ja napisałem i podałem w poście nr 9 - masz tam jak byk podane co kupić, jak to wygląda i zasilacz zostaje tam gdzie jest obecnie.
    KOCUREK1970 napisał:
    A nie można było kupić rozgałęźnika z separacją jednego toru zasilania?.

-1
  • #16 24 Lut 2015 08:16
    andre41
    Poziom 16  

Witam, o wiele prościej jest założyć przy drugim TV, separator, który nazwałeś fajką, może być z uszkodzonego zasilacza, bądź drugi zasilacz tylko nie włączać go do sieci 230V i po problemie.. Układ ten ma taki plus że, jeśli za jakiś czas wystąpią problemy i uszkodzeniu ulegnie zasilacz przy TV1, włączasz ten przy TV2 i nadal wszystko gra. Wydasz 8-10PLN i kupisz na miejscu, popularny i dostępny od ręki. Gdybyś wrzucił taki rysunek od razu, napisałbym Ci to co teraz, nie byłoby zamieszania i oglądałbyś TV w spokoju, Pozdrawiam.

0
  • #17 24 Lut 2015 13:45
    LeDy
    Poziom 43  

jaspi85 napisał:

Pozdrawiam

Sytuacja schematu instalacji opisywana wielokrotnie na forum i sytuacje z zasilaczem przed rozgałęźnikiem i za rozgałęźnikiem. Szukać i czytać i wszystko powinno być jasne.

0
  • #18 25 Lut 2015 02:22
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam serdecznie dziękuję że jesteście dalej ze mną, za co przepraszam za to całe zamieszanie.
    Kocurek1971 - Widziałem/przeglądałem/czytałem podane linki i mam takie pytanie, czy ten rozdzielacz 1 na 5 DPM jest zły, bo chciałbym uniknąć kolejnych zakupów rozdzielaczy no chyba że się uda oddać do sklepu a kupiłem jakieś 3-5 miesięcy temu...
    Co sądzisz mimo wszystko o rozdzielaczu ASV 45 schwaiger?
    To samo pytanie o DPM 1 we, 5 wy power pass?

LeDy - Temat nie został założony przeze mnie tylko moderator Dzimi mi założył i mimo wszystko jemu dziękuję, a ja tylko się podczepiłem bo tam był omawiany problem rozdzielacza więc nie zakładałem nowego bo nie lubię kiedy jest tysiąc tematów po jednym czy po dwa odpowiedzi i często urwane nie dokończone tematy i tak wiszą co innego zamknięte zakończone tematy.
    Nawet nie przyszło mi do głowy że są takie i podobne tematy za co przepraszam.
    Bo zwyczajnie to przeglądam wszystko gdzie popadnie aż temat się urwie z braku wiadomości i wtedy daje nowy temat.

andre41 - Miałem zasilacze przy każdym tv i tak jak pisałeś pierwszy włączony a drugi spoczywa, a jak się zepsuje to drugi włączony a pierwszy do wymiany.
    U mnie było nawet tak że oba zasilacze były włączone i nic się nie działo, nie było różnicy.
    Obecnie u mnie jako drugi zasilacz chyba uległ uszkodzeniu bo brak sygnału było, więc wyrzuciłem z fajką i bezpośrednio podłączyłem do dekodera z włączonym pierwszym zasilaczem.
    Dopiero wczoraj po skończeniu pisania daliście mi do myślenia po co ta separacja mimo wszystko i mam napięcie na drugim dekoderze od pierwszego zasilacza.
    Zatem tu jest moje pytanie czy takie na żywca bez separacji/fajki podłączenie do dekodera może uszkodzić dekoder?

Bo sprawdziłem sygnał siła/jakość:
    Bez fajki wszystkie muxy na dzisiejszy dzień to znaczy wczorajszy dzień były, a jak dałem przez fajkę bez zasilacza to programy 1, 2, 3, 30, 31, 32, 33, 34 brak sygnału. A ustawienia były zawsze z automatu.
    Teraz rozumiem na czym polega ustawienia ręczne i jak to zrobić, a przy okazji będę kombinował z zasilaczem przy antenie na strychu.
    Dorobię gniazdo i puszkę założę co by bezpieczniej było.

Mam takie pytanie po czym poznać że to zasilacz separator/fajka uległ zepsuciu, a nie płytka w antenie jeśli brak sygnału będzie, wyłączając rozdzielacz?

mihal2002 - Rozumiem Cię i szanuję, mimo wszystko nie zwalałem na ciemność bo nie miałem innej możliwości o lepsze zdjęcie bo to komórką bez flesza było robione.

Chciałem dodać że raz ustawiając z automatu dostałem TVP Rzeszów i Kraków jednocześnie i się cieszyłem, a później to założyłem rozdzielacz i reszta już wiecie.
    Na dzień dzisiejszy to nie pamiętam czy Rzeszów był przed rozdzielaczem czy po i czy przed zanikami mux czy po. już nie pamiętam z tego wszystkiego.

Pozdrawiam wszystkich za cierpliwość i chęć pomocy dla mnie i nie tylko.

0
  • #19 25 Lut 2015 09:20
    andre41
    Poziom 16  

Witaj, uszkodzenie dekodera napięciem 12 V w antenie mało prawdopodobne, szybciej padnie zasilacz bo ma w środku stabilizator 100 mA i padnie po dłuższym działaniu na zwarciu. Problem mógłby wystąpić kiedy włączymy w dekoderze zasilanie anteny 5 V, co dłużej wytrzyma. Dwa prawidłowo włączone zasilacze nie powodują negatywnych skutków dla sygnału, tylko po co dwa mają pobierać prąd z sieci, oszczędzamy energię. Dalej znów gmatwasz sprawę i trudno będzie Cię zrozumieć. Wyjaśnijmy jedną rzecz, czy na głównym odbiorniku TV, tym z zasilaczem są wszystkie programy i działają dobrze? Nie rozumiem stwierdzenia, że bez fajki jak to nazywasz czyli separatora masz wszystkie programy, jeśli tak to po co kombinujesz? Na którym odbiorniku? Gdyby tak było to może z tego dekodera jest zasilany wzmacniacz, a Ty kombinujesz różne konfiguracje. Pisz zrozumiale, sprawdź konkretnie aby cokolwiek wywnioskować. 1- włącz pierwszy TV, włącz zasilacz, wcześniej odpinasz kabel antenowy od drugiego TV (dekodera), skanujesz i sprawdzasz programy. 2- jeśli wszystko dobrze to włącz drugi TV, włącz kabel antenowy, sprawdź czy na pierwszym TV pozostały wszystkie programy jak przed włączeniem drugiego TV. 3- jeżeli programy pozostały, przeskanuj drugi odbiornik i zobacz co wtedy będzie. Nie wiem o jakich programach piszesz podając numer 1 etc. przypuszczam że 1 to TVP1 HD i ma za słaby sygnał, w związku z tym pytanie ile metrów kabla antenowego masz od rozdzielacza do tego odbiornika? Nie rób niczego chaotycznie, po kolei a znajdzie się problem, w sumie stracisz mniej czasu chociaż w danym momencie wymaga to nieco cierpliwości.
    Pozdrawiam

0
  • #20 25 Lut 2015 18:09
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam andre41

W pierwszym pokoju tv1 ma zasilacz włączony z separacją/fajką i programy są wszystkie ale instalowane z automatu jak na razie.

Drugi pokój tv2 jest włączony ale bez zasilacza i separacji/fajki i programy też są wszystkie bo jak dam separator/fajkę to już brak sygn dla 1-3 i 30-34 tylko tyle.

Po prostu działa tu niezależnie który dekoder i tv jest włączony ale w pierwszym pokoju zasilacz musi być włączony, bo jak wyłączę to wszędzie brak sygnału nastąpi i użyty jest rozdzielacz ASV45 dlatego mimo wszystko mam wątpliwości do tego rozdzielacza tylko.

Długość kabla od anteny do rozdzielacza 1m, a od rozdzielacza ASV45 do tv1 i tv2 to do 10m będzie bo 5m na pewno jest na zewnątrz domku drewnianego po ścianie luźno w pionie ze strychu do pokoju.

Nic nie kombinuję tylko rozwalam wątpliwości jakie mam w domu i tego co przeczytałem na elektrodzie w stosunku do mojej obecnej sytuacji.
    Cały czas jest tak jak na rysunku. tylko martwi mnie brak fajki w tv 2 bez zasilacza jak tu piszecie i dlatego pytam czy może to zaszkodzić dekoderowi.

Pytanie mam takie:
    #Rozdzielacz ASV 45 Schwaiger jest dobry do tego zadania?
    #Rozdzielacz DPM 1in-5out power pass jest dobry do tego zadania?
    #Czy napięcie wychodzące z anteny do dekodera 12V (W tv1 zasilacz włączony z fajką, a w tv2 bez zasilacza i fajki) jest szkodliwe dla dekodera nie mając włączonego zasilanie anteny 5V?
    #Do jakiej anteny, jest to zasilanie anteny 5V z dekodera?
    Tylko takie mam wątpliwości te cztery pytania.
    To wszystko i ps. nie interesują mnie HD bo nie robi mi to różnicy bo stary tv mam Thomson UT3219A 32LCD ze złomu obraz mimo wszystko nie jest czysty są zamazania mgły czyli dla sokolich oczu to tragedia i muszę przymknąć oczko na to no i chyba zasilacz był nie tego ale ruszył i mam sobie tv tylko 135W bierze ratunku:P
    Pozdrawiam ciepło bo tu ziąb i mokro jest:)

0
  • #21 25 Lut 2015 18:22
    andre41
    Poziom 16  

Witaj, gdzie masz ten rozgałęźnik obecnie podłączony?
    Rozumiem że wzmacniacz masz jedynie ten w antenie.
    Zmierz na przewodzie przy TV 2 czy masz 12 V bez fajki na samym przewodzie, oczywiście TV 1 włączony i działa normalnie.

0
  • #22 25 Lut 2015 21:30
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam
    Obecnie wszystko jest włączone i zmierzyłem napięcie na końcówce F w pokoju nr2 wynosi 12.09V bo nawet mierzyć nie musiałem bo językiem wczoraj sprawdziłem i dało mi do myślenia po co jest fajka/separator i stąd te pytania w poście wyżej.

Tak wzmacniacz jest w antenie siatkowej na strychu.
    Rozdzielacz jest przy antenie na strychu zaledwie 1 metr kabla od anteny. cały czas tak piszę. Potem 5metrów po ścianie pionowo w dół. Reszta metrów do tv1 i tv2.
    Czyli dwa przewody od rozdzielacza idą pionowo w dół i jeden przewód do tv1 a drugi przewód do tv2 i kto tu nie czyta ze zrozumieniem nawet schemat masz że dwa kable idą w dół przez podłogę sufit na rysunku.

Odpowiedź na poniższe pytania i tyle.
    Chciałbym wiedzieć tylko co z tym rozdzielaczem ale szczerze czy są dobre czy złe i czy 12V z anteny szkodzi dekoderowi?
    Do jakiej anteny służy opcja zasilanie 5V z dekodera?

0
  • #23 25 Lut 2015 22:11
    andre41
    Poziom 16  

Witam, gdybyś wszystko pisał ze zrozumieniem nie byłoby problemu z czytaniem, ale mniejsza o to bo widzę ze nadajemy na różnych falach. Przeczytaj koniec swojego poprzedniego posta z godziny 18 od słów " To wszystko i ps", co chciałeś napisać? Koniec wymiany uprzejmości. Tak przy okazji języka używa się do innych celów niż sprawdzanie obecności napięcia, jest to niebezpieczne.
    Odpowiedź na pytania, znalazłem fotki tego rozdzielacza ASV 45 na ebay-u, u nas jakby nieznany i z opisu na nim wynika że tłumienie między wyjściami jest większe niż 10dB, drugi parametr to pewnie tłumienie 6dB z wejscia na wyjście, teoretycznie ok, jeśli dobrze podłączony powinien działać bez problemów, chociaż prosty axing SVE 2 ma 4dB.
    12V na dekoder już pisałem.
    5V z dekodera służy po to że można podłączyć wzmacniacz z zasilaniem nie 12 a 5V, włączyć w dekoderze opcję zasilania anteny i nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego zasilacza jak to nazywasz z fajką.
    Sądzę że nic tu więcej po mnie, życzę powodzenia.
    Pozdrawiam

0
  • #24 26 Lut 2015 01:32
    jaspi85
    Poziom 14  

No to ja już nie wiem kto kogo olewa że nadajemy na różnych falach.
    Ale jedno już opisałeś z rozdzielaczem ASV 45 i to mnie cieszy tak trzeba było od początku napisać a nie ile metrów, gdzie rozdzielacz siedzi,jakie napięcie itd.
    Pisałem cały czas o rozdzielaczu żebyś ocenił czy to co mam jest dobre czy nie.
    Jak zwykle unikasz odpowiedzi.
    Dalej nie wiem czy DPM jest dobry czy zły, bo ASV jest taki sobie średni bo nieznany mówisz.
    Wybacz ale tyle postów i tylko jeden słaby opis o ASV, a gdzie DPM jeśli można?
    Czyli tłumienie jest za duże? To mówisz że im mniejsze tłumienie tym lepszy rozdzielacz?
    Kupiłem na targu dlatego go mam i dlatego prosiłem o opinie czy to dobre jest.
    Co chciałem powiedzieć po ps.?
    Tak jak tam pisze że nie ma różnicy czy to tvp1hd czy zwykłe tvp1 bo stary tv jest i był zalany na złomie zanim go kupiłem. musiałbym jeszcze ekran matrycę rozebrać i suszyć każdą część folii osobno i nie wiem czy by to coś pomogło.
    A zasilacz się tyczył w środku tv jako zasilacz tv a nie anteny czy dekodera i podałem też że byłem w szoku że tyle pobiera z sieci LCD, a widziałem ostatnio w sklepie 50 cali i tylko 45W mocy też lcd robi różnicę technologia.
    To wszystko na temat "ps.".
    Pozdrawiam

0
  • #25 26 Lut 2015 08:37
    andre41
    Poziom 16  

Witam, to będzie mój ostatni post w tym temacie, odniosę się tylko do kilku kwestii. Nie unikam odpowiedzi, na wszystko odpowiedziałem i wydaje mi się że zrozumiale, a w kilku kwestiach nie dało się odpowiedzieć, gdyż nie ma odpowiedzi tak/nie, są pewne niuanse, a Ty zamiast na nie odpowiedzieć rzucasz się.
    ASV opisałem bo znalazłem zdjęcie na ebay-u. DPM nie znalazłem nigdzie w sieci więc co mam Ci napisać? Gdybyś czytał co pisał jeden z kolegów że zdjęcia do d...y i wrzuciłbyś po jednym dobrym zdjęciu a nie kilka do niczego, byłoby po sprawie. Miałeś kilka dni od czasu kiedy pisał post kolega michal aby cyknąć konkretną fotkę. Spróbuj przeczytać na tych zdjęciach opisy, ja nie potrafię, nie jestem Takim geniuszem. Kupiłeś na targu, a może to rozdzielacze przywiezione w worku po czyszczeniu magazynu u niemca i znajdź mu parametry. Prawie każdy rozdzielacz, wzmacniacz itp. ma na obudowie podane pasmo przenoszenia i tłumienie, dobre zdjęcie i wszystko wiadomo. Jeśli ktoś pisze nie na temat to na pewno nie ja, problem dotyczy anteny a co mnie obchodzi jaki masz TV, zalany czy nie, suszyłeś go czy kąpałeś, Twoja sprawa, ważne by grał bo takie jest jego przeznaczenie. Pytanie o metry kabla dla Ciebie nonsens, ale gdybyś wiedział że każdy metr kabla to tłumienie 0,5 - 1 dB w zależności od jakości, a na targu zapewne lepszymi się nie handluje nie podważałbyś jego zasadności. Wielokrotnie spotykałem się z tym że ktoś kupił 15 m, potrzebne 6, ale szkoda ucinać i reszta leży zwinięta na strychu. Odnośnie HD, TVP1 i jeszcze kilka programów nadaje się w HD, czy się Tobie podoba czy nie, jakość HD wymaga lepszego sygnału ponieważ dekoder potrzebuje więcej informacji dla prawidłowego odtworzenia obrazu. Telewizor w Twoim przypadku jest tylko monitorem. Gdybyś zechciał sięgnąć do internetu wszystko to jest gdzieś napisane, ale nie, wrzucisz byle zdjęcie i wymagasz odpowiedzi dlaczego Twój TV nie odbiera, sądzę że odpowiedziałem na wszystkie pytania, nie zrozumiałeś dopytaj, a nie ciskasz się jak.. Jednak dla Ciebie to mało, SUŁTAN pyta więc powinienem usiąść na kilka godzin przed komputerem, znaleźć DPM, ASV choćby w Chinach ale znaleźć, podczas gdy masz go przed nosem i w dodatku okaże się że wszystko na nim pisze. Sprawdzić multiplexy w Rzeszowie, Krakowie, podumać co u Ciebie może być pod 1,2,3, 30 itd. i wtedy napisać. Wszystko to napisałem, na 99% 1 i 2 to programy w jakości HD. Nie wiem jaką branżę reprezentujesz, czym się zajmujesz, ale współczuję Twoim kontrahentom, wygląda na to że nie chcesz zrozumieć tyko chcesz wiedzieć. Nie musisz się zgadzać z tym co napisałem, chciałem pomóc ale... nie zamierzam uczestniczyć więcej w dyskusji.
    Pozdrawiam

0
  • #26 26 Lut 2015 11:09
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam andre41 jeśli się rzucałem to przepraszam Cię nie miałem takiego zamiaru.
    To mogłeś napisać nie znam tego DPM i po sprawie, a ja myślałem że omijasz albo nie piszesz na wszystkie pytania. Wiem że zdjęcia są troszkę ciemne bo bym musiał ściągać antenę odkręcając i zakręcając z powrotem potem ustawianie kierunku.
    Ech z małej sprawy wyszła wojna.
    Dziękuję za cierpliwość i za pomoc
    No to można zamknąć temat.

0