Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 kombi - Tylna wycieraczka nie działa...

26 Lut 2015 11:17 2421 3
  • Poziom 22  
    Witam.
    Mercedes okular W210, 1998r. Nie działa tylna wycieraczka. Nie świeci się dioda włączenia wycieraczki przy włączniku, nie działa też tylny spryskiwacz. Polecenie włączenia wycieraczki idzie po CAN'ie z modułu SAM do modułu centralnego zamka skąd wychodzi jeden przewód do tylnej klapy - sterowanie masą przekaźnika, który już bezpośrednio włącza wycieraczkę. Do modułu SAM dochodzą dwa przewody z włącznika, jeden to sygnał włączenia wycieraczki, bądź spryskiwacza (linia z parametrem) i drugi to sterowanie lampką włączenia wycieraczki. Instalacja przełącznik - moduł SAM jest ok, to samo między sterownikiem zamka a wycieraczką. Moduły się komunikują po CAN'ie, np. sterowanie zamka z włącznika działa prawidłowo a jest to połączone analogicznie. Wszystko wskazuje na uszkodzony moduł SAM więc go podmieniłem - dalej nic się nie poprawiło. Co o tym sądzicie? Jakieś wskazówki..?

Pozdrawiam...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    "Widzi " SAM zamknietą klapę? Jak będzie otwarta to miotła może nie iść.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    W sumie nie brałem tego pod uwagę, sprawdzę przy najbliższej okazji, na razie auta nie mam...
  • Poziom 1  
    Witam! Temat dość stary, ale mam ten sam problem w W202, stąd małe pytanko czy problem został rozwiązany i jak była usterka?