Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierka oscylacyjna do użytku amatorskiego

futrzaken 02 Mar 2015 21:40 2175 10
 • #1
  futrzaken
  Level 11  
  Zamierzam kupić szlifierkę oscylacyjną, która ma prostokątną płaszczyznę roboczą oraz regulowaną prędkość. Po przeszukaniu różnych firm wybrałem dwa modele Bosch pss 250ae oraz Bosch gss 23ae. Szlifierki są bardzo podobne, w niebieskim boschu lepsze jest mocowanie papieru. Ktoś używał tych oto elektronarzędzi i może coś o nich powiedzieć, czy warto kupić jedną z nich, czy warto dopłacić do niebieskiego boscha, czy szukać coś innego? Szlifierkę zamierzam używać amatorsko przy domu.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  futrzaken
  Level 11  
  Potrzebuje do usuwania starego lakieru, farby olejnej, rdzy oraz do szlifowania wykończającego drzewa.
 • #4
  Oprysk Stonki
  Level 29  
  Jak do amatorskich to nie przepłacaj. Mam szlifierkę firmy eurotec czy eurocraft, nie pamiętam nazwy, w każdym razie jednej z tych firm co "pies na nią s*ał"; ale spisuje się nadzwyczaj dobrze. Jak będę na działce to spiszę co to za model. Ma regulację obrotów, świetnie łapie papier bo dobrze rozwiązane szczęki, i co najważniejsze nie przegrzewa się i nie ma mrowienia w rękach nawet po trzech godzinach pracy non stop. Przerobiła z 200 godzin i na komutatorze śladu nie ma by cokolwiek chodziła.
 • #5
  saskia
  Level 39  
  Tanszy jest DeWalt D26441 i o bardzo dobrych parametrach szlifowania, a ja odobiście preferuję Dewalt D26453 125mm Random orbital. Lepiej wyrownuje powierzchnie od typowo oscylacyjnych.
 • #6
  futrzaken
  Level 11  
  Zależy mi również na szlifowaniu ścian, więc chodzi mi bardziej o szlifierki z większą płytą szlifierską tj. przy Boschu gss 23ae (92x182mm).
 • #7
  Sławek K
  Level 22  
  Toż to PROFANACJA ....
  .... do szlifowania gipsów ścian są inne narzędzia!!!!!
  Jeżeli użyjesz tego narzędzia do w.w. pracy to ją zniszczysz w extra tempie, po jakimś czasie nieużywania gips zaschnie i spowoduje , że silnik nie będzie działał - zaklei łożyska albo doprowadzi do zniszczenia łożysk.
  Doraźnie możesz się posłużyć do ścian , ale licz się z końcowym efektem.
  Nie ma czegoś takiego jak narzędzie uniwersalne do wszystkiego.
  No cóż, jeżeli już jednak się zdecydujesz na prace nie tylko przy drzewie , szlifowaniu powierzchni metalowych iiiii ścian to kup narzędzie tanie , jednorazówkę, którą bez żalu wyrzucisz.
  Sławek
 • #8
  futrzaken
  Level 11  
  No to zostanę przy drewnie i przy metalu.
 • #9
  saskia
  Level 39  
  futrzaken wrote:
  Zależy mi również na szlifowaniu ścian, więc chodzi mi bardziej o szlifierki z większą płytą szlifierską tj. przy Boschu gss 23ae (92x182mm).


  Większa płyta wcale nie oznacza szybszej roboty, czy też równiejszej powierzchni po szlifowaniu.
  Jest raczej odwrotnie, wieksza płyta = gorsza wydajność pracy, bo są większe opory powierzchni przy małej masie maszyny. Trzęsie ona wtedy twoją ręką i silnikiem, a nie płytą.
  Dewalty ktore podałem maja duże obroty przy małych 2-3mm zataczanych kręgach, a random orbital dodatkowo obracą całą plytą co zmiejsza zapychanie się papieru i jego grzęźnięciu w rowkach szlifu.
 • #10
  witek1965
  Level 14  
  pozwolę podpiąć się pod temat. mam do oczyszczenia stół i ławę. materiał dąb, ale powierzchnia blatów to raczej okleina. Chciałbym zedrzeć stary lakier i nałożyć nowa warstwę. Czy uzyc do tego szlifierki oscylacyjnej czy mimośrodowej ?
  W drugim etapie będzie szlifowanie desek dębowych o długości 240cm i szerokości 9 i 12 cm. Deski przeszły przez grubościówkę.
  jako, że zakres pracy nie jest duży i raczej amatorki, to proszę nie polecajcie mi urządzeń np. Festool, ale też nie Eurotec, czy Titan, czy jakiś inny wynalazek. Rozpatrywałem Maktec, ale rozważę każdą inna rozsądna propozycję.
 • #11
  wojtek1234321
  Level 35  
  Do szlifowania desek to raczej użył bym "czołgu", czyli szlifierki taśmowej.