Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 09r 480 euto 4 brak mocy.Auto słabe brak jakichkolwiek błędów

03 Mar 2015 20:32 3507 3
  • Poziom 2  
    Witam.Posiadam MAN TGX 09r 480 euro 4.Auto jest regularnie serwisowane,do listopada zeszłego roku na gwarancji MAN .Wymienione były wtryskiwacze czujnik turbiny i intercoller a auto nadal spala po 40 l na sto kilometrów i nie ma mocy.Również był sprawdzany recylkulator spalin jest ok.Auto nie pokazuje żadnych błędów po podłączeniu pod komputer wszystkie parametry w normie.Proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny czy to może turbina .słyszałem opinie ,że może tłumik zapchany ale auto ciąga po 30 ton na Skandynawii to chyba odpada .
  • Poziom 25  
    W takim przypadku to zbyt malo informacji aby ktokolwiek mogl Ci pomoc poprzez forum . Najbardziej ciekawi mnie wpis " wszystkie parametry w normie " ....jakie parametry i w jakich normach .... :/ .
  • Poziom 2  
    Parametry w normie czyli po podłączeniu auta pod komputer serwisowy mechanicy z serwisu nie widzą podstaw do ruszania czegoś.Według nich wtryski turbina wszystkie inne czujniki pracują dobrze.Jednak auto jest słabe i pali wielkie ilości paliwa to co mi po ładnych parametrach.Kazali szukać usterki mechanicznej ,typu górski hamulec domknięty .
  • Poziom 2  
    Witam. Chwilę mnie nie było tale problem z autem pozostał. Auto zjechało na święta wielkanocne na bazę sprawdziliśmy dojścia do turbiny i wyjścia wymienione filtry paliwa i separator. Sprawdzony katalizator ,wypiety tłumiki bez zmian .Auto słabe następnego dnia pojechałem na serwis MAN w teście drogowym wypadły słabiej dwa wtryski 1 i 5 ,inne parametry silnika i podzespołów ok.Wymieniłem dwa wtryski na nowe czyli dla tych którzy nie śledzą problemu maniek ma już 6 kompletnie nowych ja pełen zachwytu , że wreszcie coś ustalono wróciłem do domu. Auto pojechało w trasę i klops nadal słabe tyle że pali trochę mniej ale i tak koło 40 L na sto km.Proszę, może ktoś ma sensowną pomoc.
    ,