Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarki Bosch-którą wybrać?

Niunha 06 Mar 2015 18:47 11532 15
  • #1 06 Mar 2015 18:47
    Niunha
    Poziom 5  

Witam serdecznie.
    Mam ogromną prośbę do wszystkich zorientowanych w temacie zmywarek. Otóż mam zamiar kupić takową bo już stania przy garach przy dwójce małych dzieci mam serdecznie dość! A remont kuchni jest do tego doskonałym pretekstem;)
    Czytałam już jeden długaśny post o tej tematyce jednak ma on już kilka lat. Widomości w nim zawarte były jednak bardzo przydatne. Sugerując się więc wieloma opiniami zdecydowałam się na markę Bosch. Tylko który model wybrać.... Taaaa....
    Budżet to 1500zł max. 60cm, kolor biały (raczej), koniecznie zdejmowany blat (żeby zmieściła się pod blat kuchenny), wolnostojąca. I tak: naczytałam się o tych różnych nowych wynalazkach typu sensor taki czy śmaki. I moje pytanie: czy naprawdę warto za nie więcej zapłacić? Dla mnie najbardziej liczy sie pobór prądu, pobór wody, decybele. W takiej kolejności.
    Czy ma ktoś jakieś sugestie czy porady?
    Będę bardzo wdzięczna.
    Serdecznie dziękuję.

Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

Jeśli mogę dodać: w tym momencie rozważam dwa modele:
    SMS57L12EU
    http://www.ceneo.pl/18059465#tab=spec
    Specyfikacja dość dobra a mega plusem jest kosz Vario3 gdzie można płasko układać sztućce i małe elementy.

SMS53L62EU
    http://www.neonet.pl/bosch_sms53l62eu.html?aff_id=201124
    Klasa energetyczna A++, pobór wody tylko 7,5L, hałas 46 dB czyli o dwa decybele mniej niż w modelu powyżej.
    Moje rozterki są następujące:
    -czy pobór wody 7,5 L wporównaniu do 12L jest realistyczny czy to tylko chwyt marketingowy firmy? Zmywarka będzie chodzić codziennie, podejrzewam.
    -czy klasa A+ a A++ będzie miała odczuwalną w rachunkach różnicę?
    -czy warto dopłacić za drugi, trochę droższy model?
    - czy różnica dwóch decybeli będzie faktycznie odczuwalna? Zależy mi na dość cichej zmywarce gdyż mieszkanie jest dość małe i nie ma drzwi do kuchni
    -czy te wszystkie nowinki techniczne, system taki nie taki, rzeczywiście są przydatne czy to po prostu kolejna rzecz która może się popsuć?

Z góry dziękuję

0 15
  • Pomocny post
    #2 06 Mar 2015 23:58
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Wybierz tą z metalowym dnem (w dodatku są to modele made in Germany), takiej informacji nie znajdziesz w specyfikacji, pozostaje ci albo zobaczyć to w sklepie lub zadzwonić na infolinię (modele z plastikowym dnem są produkowane w Polsce) - o ile w przypadku pralki Bosch/Siemens lepiej jest wybrać modele z polskiej fabryki to w przypadku zmywarek lepiej wybrać te niemieckie wyroby (są po prostu lepsze technicznie).

Jeśli chodzi o dB... Bosche to jedne z cichszych zmywarek..
    Ilość wody -wybierz tą która pobieraj więcej wody -nie chciałbym jeść z naczyń źle wypłukanych z środka myjącego.
    Nowinki - funkcja regulacji wysokości górnego kosza - RackMatic to bajer, dobry bajer i warto do niego dopłacić ;)

2
  • #3 07 Mar 2015 07:55
    Niunha
    Poziom 5  

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Zorientowałam się, że jest to dość gorący temat na tym forum, bo jak się okazuje coraz więcej osób chce ułatwić sobie kuchenną dolę wśród garów :) Tylko że pozostałe posty różniły sie przedziałam cenowymi lub parametrami. Tym bardziej jestem wdzięczna za fatygę.
    Pozostaje mi więc rajd po sklepach.....

Podejrzewam, że decyzję podejmiemy w najbliższym tygodniu więc w razie jakichś wątpilowości na pewno napisze.

Dzięki bardzo :)

1
  • #4 07 Mar 2015 10:11
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Więc miłych poszukiwań! kraj produkcji znajdziesz w górnej części drzwi (trzeba je otworzyć) - w przypadku zmywarek niemieckich jest napis made in Germany, w przypadku zmywarek z polskiej fabryki nie ma żadnej informacji typu made in Poland.

Do 1500zł znajdziesz dość dużo wyrobów niemieckich. W razie wątpliwości dzwoń na infolinię Bosch, jedna z nielicznych firm ,która wie i udziela informacji o kraju produkcji swoich wyrobów.

1
  • #5 07 Mar 2015 14:24
    Niunha
    Poziom 5  

A skąd Ty to wszystko wiesz?:)

0
  • #6 08 Mar 2015 14:10
    Niunha
    Poziom 5  

Mały rajd zaliczony. Jednak tej którą sobie upatrzyłam oczywiście nie ma.... No ale mniej więcej wiem jak wyglądają te składane kosze. Wynalażłam taką oto:

http://www.mediaexpert.pl/zmywarki/zmywarka-bosch-sms-58d08eu,id-213204

Cena jest bardzo dobra, moim skromnym zdaniem, jak na wyposażenie. Zwłaszcza, że ma tą moją wyczekaną szfladę na sztućce! Tylko że oczywiście nie ma jej w żadnym sklepie na stanie, tylko w necie. Więc nie jesem w stanie sprawdzić czy ma dno z nierdzewki czy plastikowe. Tym samym gdzie została wyprodukowana.... W poniedziałek zadzwoniemna infolinie Boscha, ciekawe czy mi udzielą takiej informacji. A gdyby się okazało, że dno jednak plastikowe, to mama zaryzykowac...?

Przemku pomóż!

Dzieki bardzo:)

0
  • #7 08 Mar 2015 22:45
    noel200
    Poziom 23  

Jeśli mogę ja coś dodać...
    Też mam zmywarkę bosch tylko 45cm do zabudowy.
    db to ważna rzecz. Moja ma 46db. Włączam ją na noc. Też mam mieszkanie z otwartą kuchnią. Bardzo przyjemnie się zasypia przy delikatnym szumie wody.
    Regulowana wysokość górnego kosza również jest przydatna.
    Moja ma metalowe dno. Ale do sedna.
    Zmywarka jeżeli będzie działać jak trzeba (a powinna) to zakup na lata. Nie spiesz się. Lepiej poczekać tydzień, żeby ściągnęli, bo lepsze wykonanie i lepsza jakość może się przełożyć albo na długie zadowolenie z użytkowania, albo wieczną frustrację i ciągłe wizyty serwisu. Skrajny to przypadek, ale wszystko jest możliwe. Ta robiona w Niemczech też może okazać się wadliwa, ale ja jak i wszyscy w mojej rodzinie (łącznie 5 zmywarek) szukaliśmy zmywarek boscha z metalowym dnem i nikt z nas nie ma najmniejszych problemów z nimi.
    A przez internet? Ja całe rtv/agd do mieszkania i połowę mebli kupiłem przez internet i nie było żadnego problemu.

2
  • #8 09 Mar 2015 07:32
    Niunha
    Poziom 5  

Dzień dobry wszystkim.

Ech, dylematy dylematy..... Czym więcej wiem tym cięższy wybór.

Noel200, dziękujeę bardza za Twoją opinie. Każda jest ważna! A już napewno ta konstruktywna. Otóż szukam i szkam, czytam i czytam.... Jak wspomniał Przemek do 1500zł jest rzeczywiście dość duży wybór Boschy. Problem tylko w tym,że te tańsze modele mają kosz na sztućce a nie szufladę(Vario3) na której tak mi zależy. I owszem, znajdziesz tańszą zmywarkę z metalowym dnem ale bez szuflady. Jest parę modeli z szufladą w cenie 1300-1400 ale mają plastikowe dno.... Gdzieś wyczytałam,że jeśli w modelu jest D lub L to wtedy ma plastikowe dno. NatomiastvM\T\U\V to metal. I chyba coś w tym jest,bo rzeczywiście te modele które sobie upatrzyłam mają to dno plastikowe.... I już sama nie wiem co robić. W desperacji zaczęłam patrzeć na Siemensy (bo podobno teraz to ta sama firma. I rzeczywiście oglądając je w sklepie zauważyłam,że są wręcz identyczne!). No i znalazłam taki:
    http://www.neonet.pl/siemens_sn25l883eu.html
    Troche poza mój budżet.... Ale nie wiem czy ma metalowe dno....

:(

1
  • #9 09 Mar 2015 17:44
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Przemyśl tą trzecią szufladę na sztućce jeszcze raz, uważam że to akurat jest zbędny bajer.
    Załóżmy wersję z szufladą: zapełniasz szufladę ,zmywarka myje i nadchodzi ulubiony moment rozładowania urządzenia. Jako że szuflada jest nieporęczna, bo duża to też nie wyciągniesz ją i nie podejdziesz z nią do szafy kuchennej aby sobie wszystko bez latania rozładować, druga sprawa, jeżeli będziesz latać z taką szufladą po kuchni to gwarantuje plamy na podłodze (na plastiku zostają niedosuszone krople wody).

Wersja z standardowym koszem na sztućce: ...zmywarka już umyła i sobie swobodnie wyciągasz mały koszyk (ewentualnie drugą ręką dajesz pod niego ręcznik kuchenny bo kapie trochę z niego woda) i idziesz na drugi koniec kuchni ,bo w tym miejscu akurat przechowujesz sztućce) i sobie rozładowujesz na spokojnie bez latania ...

Tak na poważnie, od 3 lat używam zmywarki z standardowym koszem i uważam ,że to najlepsze z możliwych rozwiązań: szybko ,czysto i bez zbędnego zamieszania. Zmywarka ma ci pomóc a nie dokładać jeszcze roboty.

2
  • #10 10 Mar 2015 08:51
    Juka.pl
    Poziom 10  

Niunha napisał:

Troche poza mój budżet.... Ale nie wiem czy ma metalowe dno....

:(

Pamiętaj że Bosch ma teraz promocję na zmywarki w klasach A++ oraz A+++. Za zakup zmywarki w tej klasie otrzymujesz dodatkowo 150 zł zwrotu na konto. Promocja trwa do 31.03.2015. Może jednak warto delikatnie przekroczyć budżet i kupić wyższy model. http://www.juka.pl/lp,bosch-150-zl-w-prezencie

-1
  • #12 14 Mar 2015 20:23
    Przemeek1988
    Poziom 22  

To dobrze ,że pobiera stosunkowo dużo wody - dobrze płucze naczynia.

0
  • #14 21 Kwi 2015 13:58
    Zukes
    Poziom 10  

Odradzam zmywarki Bosha lub Siemensa z pompą ciepła. Ten element co do ZASADY ulega uszkodzeniu po 3-4 latach eksploatacji. Koszt wymiany 700zł. W poprzednich dówch Siemensach które miałem bez pompy wszystko było OK. Teraz Siemens nie robi już takich zmywarek bo wszyscy chcą A+++++++ nikt nie patrzy że na wodzie zaoszczędzi z 200zł a na pompę wyda 700zł

3
  • #15 29 Sie 2016 08:01
    Seba5120
    Poziom 12  

A które modele są bez tej pompy ciepła? Które są bardziej wytrzymałe i godne polecenia?

2
  • #16 03 Kwi 2017 12:38
    Zukes
    Poziom 10  

Dla zainteresowanych. Wymiannik ciepła/Pompa ciepła padła w zmywarce po 2 latach

3