Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento 899 czujnik temp -

12 Mar 2015 08:29 2148 14
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Zakupiłem dla żony Fiata Seicento , rocznik 2000 z silnikiem 899 cm .
    Autko pali od "pierwszego" , wygląda bardzo dobrze ale posiada mankament w postaci żarzącej się diody "przegrzewania " silnika .Przy zimnym silniku dioda nie świeci ale w miarę rozgrzewania się silnika powoli zaczyna żarzyć dioda .Nigdy nie świeci pełnym blaskiem .Sprawdziłem że termostat "puszcza" płyn na chłodnicę nawet raz załączył się wentylator ale muszę przyznać że musiałem dać dobrze po gazie na postoju żeby się włączył - w czasie jazdy nie włącza się.
    Do głowy przychodzi mi uszkodzony czujnik temperatury wody.Próbowałem już 2 czujniki które zaproponowano mi w najbliższym sklepie jednak objawy są podobne.
    Podejrzewam że proponują mi nie właściwe czujniki ?
    Teraz pytanie jaki czujnik jest właściwy ? Czujnik musi być pod kontrolkę przegrzewania a nie pod zegar temperatury .
    Czy ktoś zna oryginalny symbol fiatowski lub jakiś zamiennik ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Po dotknięciu przewodu do masy kontrolka zapala się "pełnym" blaskiem.
  • Poziom 11  
    Czujnik ciśnienia oleju jest sprawny . Jaki czujnik kupić , jeśli ktoś zna jakiś link to proszę podać .
  • Poziom 11  
    Wkręcony jest z czerwoną końcówką . Z jednym pinem.
  • Poziom 11  
    Wymieniłem już kilka czujników proponowanych mi przez sprzedawców i wciąż są te same objawy.
    W miarę rozgrzewania się silnika kontrolka coraz mocniej się żarzy nie świecąc jednak pełnym blaskiem.
    Ma ktoś jakiś pomysł ?
  • Poziom 11  
    Czujnik z linku dotarł do mnie jednak niestety posiada gwint o innym rozmiarze i nie da się go wkręcić. Wszystkie sklepy w mojej okolicy proponują mi tylko czujniki pod zegar twierdząc że innych niema w handlu ?Dobre ?!
  • Poziom 28  
    Gwint 16x1.5 jest odpowiedni więc ten z linku powinien być dobry. Wymieniałem czujnik u siebie na wskaźniki założyłem z czerwoną końcówką . Oryginalny czujnik na kontrolkę ma gwint lekko stożkowy i załącza kontrolkę w temperaturze 119 stopni (tak ma wybite na obudowie a mam go od początku jak samochód wyjechał z salonu) a ten co wkręcałem na zegar wchodzi do końca i musiałem zastosować podkładkę uszczelniającą
    Na tym co wykręciłem jest napisane made in Italy VEGLIA D9 85-01 119 stopni
  • Poziom 11  
    Posiadam czujnik z linku jest to EPS 1.840.000 , niestety wkręca się tylko kilka zwojów gwintu i dalej nie idzie . Być może to wina nie stożkowatego zakończenia .
    Sandamiano jak rozwiązałeś sprawę z dodatkowym zegarem temperatury ? W sumie to posiadam czujnik do zegara tylko jaki dokupić zegar i jak to wszystko podłączyć ?
    Wciąż nie mogę dokupić czujnika który pasuje .
  • Poziom 28  
    sergeant napisał:
    Posiadam czujnik z linku jest to EPS 1.840.000 , niestety wkręca się tylko kilka zwojów gwintu i dalej nie idzie . Być może to wina nie stożkowatego zakończenia .

Właśnie to jest tak jak w oryginale. Te czujnik oryginalny który wykręciłem nie był do końca wkręcony. Za to ten na wskaźnik wkręcił się do końca i musiałem podkładkę dać.
    sergeant napisał:
    jak rozwiązałeś sprawę z dodatkowym zegarem temperatury ? W sumie to posiadam czujnik do zegara tylko jaki dokupić zegar i jak to wszystko podłączyć ?
    Wciąż nie mogę dokupić czujnika który pasuje .

Mam wskaźniki z wersji uboższej- bez zegara i w miejscu zegara wmontowałem wskaźnik temperatury z fiata cinquecento. Trochę roboty było ale ładnie działa i pokazuje temperaturę jak być powinno