Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOx - pytanie o NOx scania man daf

turfa8 04 Mar 2016 13:29 10989 44
    turfa8
    Poziom 18  
    zazwyczaj przy użytkowaniu taka sonda wytrzymuje przeciętnie 7-9 miesięcy
    sebotrucker
    Poziom 11  
    turfa8 napisał:
    zazwyczaj przy użytkowaniu taka sonda wytrzymuje przeciętnie 7-9 miesięcy

Chodzi Ci o sondę z osobówki? U mnie zawsze pada element grzejny w tej sondzie :|
    turfa8
    Poziom 18  
    chodzi mi ogólnie o sondy w ciężarówkach
    sebotrucker
    Poziom 11  
    turfa8 napisał:
    chodzi mi ogólnie o sondy w ciężarówkach

No nie wiem u mnie była od nowości 600 tys przebiegu przeżyła ;)
    turfa8
    Poziom 18  
    Zależy od stanu technicznego auta.
    sebotrucker
    Poziom 11  
    Poszperałem trochę i zauważyłem jedną różnicę w budowie sondy. Chodzi o tą końcową tulejkę na końcu czujnika z dziurkami.
    Pierwsza bez przewężenia taka jak u mnie.
    Druga ze zwężoną tulejką.
    Obydwie sondy NGK NS11A
    Czy te sondy oprócz innego wyglądu różnią się jeszcze czymś :?: :|
    sebotrucker
    Poziom 11  
    Mi chodzi o sam czujnik konwerter chcę wykorzystać swój ;)
    diagnosta06
    Poziom 17  
    Rozumiem , a potrzebujesz taka sondę wiem kto ma nowe na zbyciu tylko nie wiem czy takie
    sebotrucker
    Poziom 11  
    Zgadza się same końcówki są wymienne ja do mana założyłem sondę z golfa VII.
    Uciąłem kable z 10 cm od konwertera i przylutowałem czujnik z golfa. NIe chciałem otwierać konwertera gdyż nie sądzę, żebym go później dobrze uszczelnił. Na razie błędów brak przejechane juz 500 km :D
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel
    miler80 napisał:
    Często pada tez płytka elektroniczna. Objawia się błędem braku komunikacji CAN z czujnikiem wiec teoretycznie sonda byłaby dobra i wtedy można ją wykorzystać.

Mam kilka czujników Input NOx Actros MP4 we wszystkich padła grzałka czujnika a nie płyta z elektroniką mogę odsprzedać za cenę złomu (PW)
    serwis24h
    Poziom 12  
    Witam. Czy ktoś z was zakładał nox-a z dafa do scani? Jeśli tak to pytanie czy trzeba coś w nim przerabiać lub zmieniać piny we wtyczce?
    kwas010
    Poziom 1  
    Na Facebooku jest firma Kotpol SpareParts skupująca uszkodzone noxy oraz pompy AdBlue

Dodano po 1 [minuty]:

turfa8 napisał:
    Witam!
    Posiadam kilka czujnikow nox zapewne uszkodzonych, i chcialbym sie dowiedziec czy jest jakas firma lub osoba zajmujaca sie regeneracja takich układów?
    na Facebooku Kotpol SpareParts

Dodano po 7 [minuty]:

serwis_gh napisał:
    miler80 napisał:
    Często pada tez płytka elektroniczna. Objawia się błędem braku komunikacji CAN z czujnikiem wiec teoretycznie sonda byłaby dobra i wtedy można ją wykorzystać.

Mam kilka czujników Input NOx Actros MP4 we wszystkich padła grzałka czujnika a nie płyta z elektroniką mogę odsprzedać za cenę złomu (PW)

Chętnie odkupimy. Firma Kotpol SpareParts. Proszę pisać na Facebooku. Pozdrawiam