Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV LGPB5600 do wieży SONY LBT-D307

Biłek 09 Kwi 2015 09:53 1698 7
  • #1 09 Kwi 2015 09:53
    Biłek
    Poziom 2  

Witam. Szukam schematu podłączenia TV LG PB 5600 do starej wieży SONY LBT-D307 przez wejście CD lub inne aby grały kolumny. Próbowałem chinchami - nie działa, próbowałem euro złącze i 4 czinche nie działa. TV ma IN/OUT EURO, natomiast wieża IN na chinche. Ktoś zaproponował aby podłączyć EURO i 6 chinchy z których dwa powinny zadziałać. Prosze o pomoc.

0 7
  • #2 09 Kwi 2015 10:25
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Kolego w specyfikacji Twojego TV nie znalazłem by miał analogowe wyjście audio w złączu euro.
    Tv posiada tylko cyfrowe optyczne wyjście audio , także potrzebujesz konwentera optycznego TOSLINK na 2x chinch RCA ,do kupienia na znanym portalu aukcyjnym.
    Pozdrawiam !!

0
  • #3 09 Kwi 2015 11:28
    Biłek
    Poziom 2  

Znalazłem Rozgałęźnik EURO na kablu - 2 gniazda +3xRCA +SVHS bo to jest tańsze rozwiązanie na znanym portalu tylko czy to rozwiąże mój problem.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Kwi 2015 12:45
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Kolego , rozwiąże problem , jeśli w gnieździe "Euro" będzie wyprowadzony sygnał "analog audio out" a bardzo dużo TV nie posiada takiego sygnału w tym gnieździe , sprawdzałem specyfikację techniczną Twojego TV i nie znalazłem takiej informacji , z tego co napisałeś w pierwszym poście to podłączałeś już Euro - 4 chinch i nie działa , więc z dużym prawdopodobieństwem Twój TV też tego sygnału nie posiada , i nie będzie działać. Jedynym wyjściem audio będzie TOSLINK.
    Pozdrawiam !!

1
  • #5 09 Kwi 2015 18:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Biłek napisał:
    Znalazłem Rozgałęźnik EURO na kablu - 2 gniazda +3xRCA +SVHS

A to są kable z sygnałem wchodzącym w port euro, czy z sygnałem wychodzącym (a o te nam idzie) na te chinche - bo to NIE to samo!.

Kupić przejściówkę taką:
    Podłączenie TV LGPB5600 do wieży SONY LBT-D307
    Ustawić przełącznik dokładnie jak na fotce, podłączyć kable i sprawdzić.

0
  • #6 10 Kwi 2015 10:30
    Biłek
    Poziom 2  

Zdecyduję się na TOSLINKA z kablem optycznym. Po zamontowaniu podam szczegóły.

0
  • #7 10 Kwi 2015 19:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Biłek napisał:
    Zdecyduję się na TOSLINKA z kablem optycznym

mistake68 napisał:
    potrzebujesz konwentera optycznego TOSLINK na 2x chinch RCA

Dla mnie to bez sensu.

Zbędny wydatek, a efekt taki sam, jak za 20 zł....

0
  • #8 28 Maj 2015 08:38
    Biłek
    Poziom 2  

Witam.
    Wczoraj dotarły do mnie: TOSLINK z kablem optycznym. Podłączyłem i zadziałało. Efekt jest zdecydowanie lepszy niz słuchanie dźwięku z głośników tv. Dziękuję za pomoc mistake 68.

0