logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW Sharan 1.9TDI AHU - kopci po postoju na biegu jałowym

Dariuszhks 12 Kwi 2015 10:54 3390 11
REKLAMA
  • #1 14610100
    Dariuszhks
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 176
    witam.
    VW Sharan 1.9TDI 90KM AHU rok 98 przebieg 296tyś 99% orginalny przebieg.
    Samochód mam od niedawna, zrobiłem nim około 1300km i ogólnie jest ok, zapala od strzała, moc jest, logi statyczne w normie, dynamicznych nie robiłem (raz złapał notlauf) miałem błąd przepływomierza jak na razie nie powraca.
    Trapi mnie to że jak auto stoi na biegu jałowym zimny czy ciepły nie ma znaczenia około 5-8 min to jak ruszam obroty około 2500-3000 to kopci na taki niebieskawy/biały kolor i tak do 4 biegu i później zero kopcenia... i ogólnie jak jeźdzę i zapalam rano to też nie kopci tylko po dłuższym postoju na biegu jałowym.
    Płynu raczej nie ubywa kontroluje codziennie, płyn jest czysty bez plam oleju, przy około 3000 obrotów widać delikatne pęcherzyki powietrza wyczytałem że to ponoć normalne.
    Oleju też nie ubywa jak na razie nic nie musiałem dolewać.
    Czemu kopci może w rurach albo i IC jest olej????
    Błąd jaki jest zawsze po podpięciu vaga to 65535, po skasowaniu nie powraca, powraca dopiero w czasie jazdy.
  • REKLAMA
  • #2 14610169
    bearq
    Poziom 39  
    Posty: 4883
    Pomógł: 414
    Ocena: 1608
    Co piszę dalej po tych cyfrach błędu? Można celować w uszkodzenie sterownika albo pęknięty wężyk od czujnika ciśnienia.
    Jak z ubytkiem oleju?
  • REKLAMA
  • #3 14611132
    Dariuszhks
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 176
    pisze 65535 Error module.....tak czytałem ze to może być wężyk albo czujnik ciśnienia atm. sprawdzałem na postoju grupę 010 i ciśnienie atm. jest ok około 1000, w czasie jazdy nie sprawdzałem.
    Oleju nic nie ubyło przez ostatni 1000km dlatego mnie dziwi to kopcenie, po dłuższym postoju, bo tak to nie kopci nic.
  • REKLAMA
  • #5 14615290
    Dariuszhks
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 176
    sprawdzę dawkę, może logi dynamiczne by coś wyjaśniły? postaram się zrobić komplet statycznych i dynamicznych.
  • #6 14616529
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.
    Posty: 1548
    Pomógł: 164
    Ocena: 1046
    Ten błąd może oznaczać uwalony przewód podciśnieniowy idący do czujnika ciśnienia atm, bądź w samym sterowniku.
  • #7 14632120
    Dariuszhks
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 176
    Dawka na pompie gr 000: pozycja 4 (018), kąt wtrysku (51),

    gr 013. 1)różnica dawki wtryski cylinder 4 do 3 -0,7
    2)róznica dawki wtrysku cylinder 2 do 3 -0,21
    3)różnica dawki wtryski cylinder 1 do 3 0,09

    zrobiłem już prawie 2000 tyś oleju ubyło patrząc na te kropeczki na bagnecie to jest o dwie kropeczki niżej... więcej oleju mi bierze golf 1.9 tdi PD a nic nie kopci.
  • #9 14648074
    Dariuszhks
    Poziom 11  
    Posty: 89
    Ocena: 176
    gr.000 kąt wtrysku (51), na biegu jałowym, temp. 90st
  • REKLAMA
  • #11 14653795
    krukj
    Poziom 14  
    Posty: 153
    Pomógł: 2
    Ocena: 48
    Obejrzyj też EGR.
  • #12 15734602
    Siemensol83
    Poziom 8  
    Posty: 6
    Ocena: 5
    U mnie to samo. Ostatnio miałem wymienione popychacze i jutro stwierdze czas się zmieniło. W następnym.tygodniu zmieniam jeszcze turbine

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z VW Sharan 1.9TDI AHU, który kopci na niebieskawo/biały kolor po dłuższym postoju na biegu jałowym. Samochód ma 296 tys. km przebiegu, a po uruchomieniu i w czasie jazdy nie występuje kopcenie. Użytkownik kontroluje poziom płynu i oleju, które nie ubywają. Wskazano na możliwe przyczyny, takie jak uszkodzenie przewodu podciśnieniowego, wtryskiwacze, kąt wtrysku oraz stan turbiny. Użytkownik planuje sprawdzić dawkę paliwa oraz wykonać logi dynamiczne, aby lepiej zdiagnozować problem.
REKLAMA