Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

royal TV-5115 - widoczne powroty, szary obraz

22 Maj 2005 13:43 939 3
  • Poziom 13  
    Witam, prosilem już o pomoc w tym temacie. Telewizor trochę przeleżał w kącie i postanowiłem znowu się do niego zabrać. Gdzie szukać usterki, objawy jak w temacie, plus lekkie brumienie w glośnikach, coś jak by się przetwornica rozkrecała, dźwięk o coraz wyższej czestotliwosci. Zasilacz sprawdziłem, wygląda na sprawny, napiecie głównej lini jak na schemacie, elki na wszelki wypadek podmienione. Osd dziala, ale zielony kolor wskaźników jest ledwo co widoczny(wlasciwie to same kontury) tylko na środku eranu. Dodam, że regulacja screenem i focusem nie przynosi widocznej poprawy.
    Czekam na porady,
    Grzesiek.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Blisko trafopowielacza poszukaj rezystora, chyba R410-120kΩ, możesz mieć uszkodzenie w układzie ograniczenia prądu kineskopu. Jakie napięcie przychodzi na zasilanie wzmacniaczy wizyjnych, powinno być w granicach 200V. Sugerujesz swoją wypowiedzią, również uszkodzenie w torze G.
  • Poziom 17  
    mysle ze powinienes rowniez powymieniac kondensatory na 160v /200v/350v nie pamietam jakie byly w royal luxie przy trafie
  • Poziom 13  
    Witam,
    z rozpędu wpisałem w temacie Royal lux, juz poprawiony na właściwy.
    -> BAL
    W okolicach trafa znalazlem R428 - 180K rezystancja mieści się w granicach tolerancji. Napięcie wzmacniaczy wizji też ok, 197V.

->Norbert_lubin
    Kondziołki powymieniane, zarówno te na 160V,250V jak i w przetwornicy zasilacza.

Może niedługo dorwę aparat, to zamieszczę odpowiednie fragmenty schematu, bo ten co jest na elektrodzie do zbyt czytelnych nie należy. W międzyczasie może jeszcze ktoś podpowie co sprawdzić?

EDIT:
    Dziękuję serdecznie za pomoc, zwłaszcza BAL'owi. Problem rozwiązany. Przyczyną okazało się ledwo widoczne pęknięcie płyty głównej w okolicach DL101 i 4 ścieżki nie miały przejścia, w tym ta od stabilizacji prądu kineskopu.

Pozdrawiam,
    Grzesiek.