Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1 rocznik 2005 - Po zwarciu przewodu brak reakcji zamka centralnego

reedfilu 09 May 2015 08:31 1137 2
    reedfilu
    Level 10  
    Witajcie. Wczoraj zamontowałem uniwersalny sterownik zamka centralnego model zx-300. Posiadam moduł komfort z fabrycznym centralnym z kluczyka. Połączyłem go w sposób wielokrotnie opisywany ( do przewodu żółto-niebieskiego) i wszystko działało. Potem zabrałem się za podłączenie wyjścia na podnoszenie szyb i podączyłem je do przewodu czarno-niebieskiego w fioletowej kostce na podnośniku szyb w drzwiach. I od tamtej pory centralny nie reaguje na zamknięcia samochodu ani z pilota ani z kluczyka w drzwiach kierowcy. W drzwiach pasażera otwiera i zamyka kluczykiem. Macie może schemat tej części instalacji? albo może wiecie co się zepsuło? aha przed wpięciem się w ten przewód napięcie na nim względem masy było w mV a po zwarciu występuje 10V po przekręceniu kluczyka w lewo lub prawo jest 13V.
    domex32
    Moderator of Cars
    Jakim potencjałem, dokładany sterownik zamka centralnego steruje domykaniem szyb?

Bezpieczniki sprawdziłeś?

Kontrolnie mógłbyś wykonać diagnozę auta i tam wyjdzie czy moduł drzwi jest widziany przez moduł centralnej elektryki, jeśli się nie widza a zasilanie jest, i bezpieczniki i kable całe, mogłeś uszkodzić moduł drzwi kierowcy.
    sebo21
    Level 1  
    Sprawdź bezpiecznik, ja też tak miałem w swojej i był właśnie spalony i go wymieniłem i wszystko jest okej.