Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1 rocznik 2005 - Po zwarciu przewodu brak reakcji zamka centralnego

09 Maj 2015 08:31 867 2
  • Poziom 9  
    Witajcie. Wczoraj zamontowałem uniwersalny sterownik zamka centralnego model zx-300. Posiadam moduł komfort z fabrycznym centralnym z kluczyka. Połączyłem go w sposób wielokrotnie opisywany ( do przewodu żółto-niebieskiego) i wszystko działało. Potem zabrałem się za podłączenie wyjścia na podnoszenie szyb i podączyłem je do przewodu czarno-niebieskiego w fioletowej kostce na podnośniku szyb w drzwiach. I od tamtej pory centralny nie reaguje na zamknięcia samochodu ani z pilota ani z kluczyka w drzwiach kierowcy. W drzwiach pasażera otwiera i zamyka kluczykiem. Macie może schemat tej części instalacji? albo może wiecie co się zepsuło? aha przed wpięciem się w ten przewód napięcie na nim względem masy było w mV a po zwarciu występuje 10V po przekręceniu kluczyka w lewo lub prawo jest 13V.
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator Samochody
    Jakim potencjałem, dokładany sterownik zamka centralnego steruje domykaniem szyb?

Bezpieczniki sprawdziłeś?

Kontrolnie mógłbyś wykonać diagnozę auta i tam wyjdzie czy moduł drzwi jest widziany przez moduł centralnej elektryki, jeśli się nie widza a zasilanie jest, i bezpieczniki i kable całe, mogłeś uszkodzić moduł drzwi kierowcy.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 1  
    Sprawdź bezpiecznik, ja też tak miałem w swojej i był właśnie spalony i go wymieniłem i wszystko jest okej.