Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baotian BT50QT - Trzepie skuterem przy postoju

18 Maj 2015 00:11 720 4
  • Poziom 2  
    Cześć. Od jakiegoś czasu mam skuter Baotian BT50QT. 50 cc, przebieg ponad 16k km. Niestety, po uruchomieniu i wciśnięciu tylnego hamulca, strasznie trzepie skuterem. To samo po postawieniu skutera na ziemię. Problem nie występuje tylko, gdy po uruchomieniu koło tylne pozostaje podniesione, lub przy nabraniu odpowiedniej prędkości. Z rozpędzaniem też jest problem. Strasznie powoli się rozpędza. Gdy wejdzie w odpowiednią prędkość, nie ma żadnych problemów. Przy hamowaniu i zatrzymaniu skutera, ten czasem się wyłącza. W czym rzecz?
  • Poziom 15  
    Wygląda na to że masz problem albo z hamulcem lub przytarte, a nawet zdarte tarcze sprzęgłowe.
  • Poziom 2  
    Może dla pewności sprecyzuję wszystko. Stawiam na podwójną podnóżkę (tylne koło nad ziemią), odpalam na kopa dodając odrobinę gazu, normalne obroty. Wcisnę hamulec tylny, słychać sporą zmianę w działaniu, jakby mniejsze obroty czy coś, to samo przy ściągnięciu skutera z podwójnej podnóżki i postawieniu koła na ziemię. To tak, jakby problem występował, gdy tylne koło napotyka jakikolwiek silniejszy opór (ziemia czy hamulec). Czy duże prawdopodobieństwo na Twoje sugestie?
  • Poziom 15  
    Skrzynia jest automatyczna więc wszystko odbywa się automatycznie stopniowo, ale ja obstawiam że to wina tarcz są zużyte i to powoduje szarpanie.
  • Poziom 39  
    Masz uszkodzone sprzęgło, tzn. sprężynka lub szczęka jest pęknięta, ew. dzwon krzywy i sprzęgło odśrodkowe przekazuje napęd zaraz po odpaleniu silnika.
    BTW, kiedyś byłem świadkiem jak gość przyjechał Aprilią, zajrzałem do napędu i okazało się że nie ma ani jednej sprężynki na szczękach...