Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic II 1.9 dci - Cykanie,stukanie pod deska roz,po odpaleniu

tidia78 26 May 2015 12:42 5022 4
    tidia78
    Level 11  
    Cześć
    Koledzy dla wszystkich zainteresowanych problemem z cykaniem ,stukaniem pod deska po odpaleniu silnika w Megane Scenic ll, chce przekazać informacje ze to cykanie jest efektem uszkodzonego silniczka napędowego klapki recyrkulacji powietrza.

W obudowie całego silniczka jest malutka przekładnia i tam jest wywalona zębatka.
    Trzeba wyciągnąć cały napęd i wymienić na inny.

Wbrew innym opiniom które mówią o konieczności ściągania całej deski rozdzielczej, - mówię ----- totalna bzdura-----, bez problemu da się to zrobić inaczej, od spodu i z boku. Jest ciasno ale wykręciłem go sam w nie cała godzinę czasu.
    Trzeba tylko wykręcić obudowy:

1.Drążka zmiany biegów
    2.Uchylić panel klimy i pod nią z lewej odkręcić śruby obudowy dolnej kierownicy i pedałów - trzyma się na 6 śrubach(2 na dole,2 w hamulcu ręcznym ,1 pod panelem klimy i jedna z boku przy drzwiach), ściągamy boczek.
    3. odkręcamy czarna skrzynkę elektryczna na śrubę klucz 8mm i uchylamy
    4. Wyżej jeszcze 1 kostka tylko wypinana z mocowania i odchylona
    5. Wyciągamy lewy nadmuch (kratkę ) przez nią patrzymy co robimy

I tak klucz(torx) do reki i górą patrzymy a dołem kręcimy.Nie potrzeba odłączać żadnych kabli czy kostek,jedyna to ta od hamulca ręcznego i sterowania ściamnianiem oświetlenia. Ale po podłączeniu i kilkukrotnym użyciu ręcznego hamulca wszystko wraca do normy.

Naprawa będzie mnie kosztować 2 h mojej pracy i silniczek z allegro za 30 zł

A nie jak fachowcy pisza 300 +300 zl. Mam ich gdzieś.

W razie pytań piszcie, pomogę.
    DjMapet
    Level 43  
    Jak myślisz, w Megane 1.9 DTI Grandtour, da się ten napęd wymienić w podobny sposób?
    Mnie też mechanicy mówili o konieczności zdejmowania kokpitu i kwocie 300 (używany) - 1000 (nowy) z robocizną. :-(

Pozdrawiam.
    tidia78
    Level 11  
    Cześć kolego.Przestan słuchać mechaników,ja już u nich kilka tyś zostawiłem ,potrafia tylko wymieniać az trafia na to co zepsuło sie. Masz czas i kilka kluczy ,kładz sie pod kierownice i próbój .... dasz rade.

Też szukałem kogos kto to naprawi.... i sam zrobiłem..

ostatnie prace które probowano mi wpoic to:

1.wymiana dwumasy przy okazji wymiany słupka silnika - bo mechanik jak padnie dwumas nie bedzie 2 x tego rozbierał i oczywiscie mi zalatwi w swym sklepie za 2900 dwu mas +tarcza ,i łożysko
    2 tarcze hamulcowe i klocki
    3 olej w skrzyni

Itp

Auto jezdzi i ma sie dobrze.

Dodano po 4 [minuty]:

A za co chca 300 za uzywany silniczek???

Na alegro kosztuje 30-50 zl
  • Helpful post
    DjMapet
    Level 43  
    Nie no, mimo iż nie uprawiałem nigdy tego zawodu (tyle co na praktykach), jestem wykształconym mechanikiem samochodowym, tyle że starej daty :-).
    Byle kitu mi nie wcisną, ale przeraziła mnie nieco, konieczność zdejmowania kokpitu, więc jeżdżę z tym klapaniem już ze dwa lata.
    Pomijając czynności, wymagające specjalistycznego oprzyrządowania, auta naprawiam sobie sam, więc kierując się Twoimi wskazówkami i z tym napędem klapki też sobie powinienem poradzić.
    Mnie m.in. kiedyś przekonywano do wymiany kpl. sprzęgła, naprawy skrzyni biegów itp. w 19-stce (twardy pedał, trudne włożenie biegu) a okazało się że po wymianie przeze mnie teflonowej nakładki (8 zł.) trzpienia łapy, wszystko wróciło do normy.

tidia78 wrote:
    A za co chca 300 za uzywany silniczek???

Za używany z wymianą.

Pozdrawiam.
    sewiolo
    Level 10  
    witam mam podobny problem w renault megane classic 1.9 dTi wersja z klima zaraz po przekręceniu kluczyka na zapłon sutka około 4 razy i po odpaleniu silnika raz albo dwa razy tez stuknie czy w tym przypadku tez chodzi o ten silniczek ?
    jak wygląda ten silniczek poprosił bym o jakieś foto lub link do strony lub allegro
    z góry dziękuję za pomoc