Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Posiadam dwa siłowniki od drzwi i chciałbym je użyć do otw. bramy

manhattan2087 27 Maj 2015 17:22 771 8
  • #1 27 Maj 2015 17:22
    manhattan2087
    Poziom 2  

Witam posiadam siłowniki od drzwy typu EA-KL-T

Chciałbym ich użyć do bezprzewodowego otwierania bramy.
    Jakieś propozycje odnośnie jak to zrobić w miare oszczędnie?
    Napisze tylko że działają na zasadzie odwróconego bieguna czyli po zamianie przewodów będzie ruszała w drugą stronę.

• #3 27 Maj 2015 22:54
    manhattan2087
    Poziom 2  

Ale się nie pytam czy to da radę czy też nie. Waga bramy typu "marketówka" jest porównywalna z wagą drzwi przeciwpożarowych, gdzie są takie montowane siłowniki.

• #4 28 Maj 2015 06:15
    Freddy
    Poziom 43  

manhattan2087 napisał:
    Ale się nie pytam czy to da radę czy też nie.
    Może trochę grzeczniej kolego, zadajesz na forum pytanie, to obowiązują Cię zasady.
    Cytat:
    Waga bramy typu "marketówka" jest porównywalna z wagą drzwi przeciwpożarowych, gdzie są takie montowane siłowniki.
    Skoro tak, to po co zadajesz pytanie.

• #5 28 Maj 2015 10:19
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Zwracam uwagę,kolega zadał pytanie na otwartym forum, i musi liczyć się z tym, że każdy ma prawo na to pytanie na swój sposób odpowiedzieć. Ja bym na miejscu kolegi raczej poprosił kolegę Freddy o uzasadnienie/ rozwinięcie swojej wypowiedzi , bo po co rozmawiać o tym " jak" skoro nie wiadomo "czy".
    Proszę też o uzupełnienie podstawowych informacji dot warunków instalacji/pracy siłownika. Tych samych jakie podajemy przy standardowych napędach.
    Pozdrawiam

• #6 28 Maj 2015 13:43
    Elektrobim

Poziom 14  

Jeśli te "elementy wykonawcze" masz na stałe napięcie np. 24V DC, to spokojnie możesz zastosować profesjonalny sterownik do bram dwuskrzydłowych. Jest sporo parametrów regulowanych (w tym czułość) więc powinno działać. W końcu nie masz nic do stracenia - jak się nie uda, to do tego sterownika podłączysz (kupisz) same nowe siłowniki nie kupując całego zestawu. Np. uniwersalna centrala HB5 albo ETM załatwi wszystko. Na wyjściu każdego kanału jest 24V DC (przy zasilaniu 24V).

• #7 28 Maj 2015 14:00
    Freddy
    Poziom 43  

Wywołany do odpowiedzi :) - napisałem tak, bo:
    1. nie znamy wagi oraz wielkości skrzydeł bramy,
    2. szybkość pracy jest wg mnie za duża do zwykłej bramy,
    3. należy dobudować sterownik i zabezpieczenia.

• #8 28 Maj 2015 17:39
    manhattan2087
    Poziom 2  

Panowie. Odpowiedź Freddiego mi nie odpowiadała więc napisałem tak jak napisałem. Nie chodzi mi o instalację siłownika, nie o montaż. Chodzi tylko co kto poleca żeby to działało bezprzewodowo na pilota, w miarę tanio. Ja mam jeden sposób ale muszę go że tak powiem wdrożyć i wtedy wam przedstawię.

• #9 28 Maj 2015 17:42
    Freddy
    Poziom 43  

Jeśli chcesz sterować tymi siłownikami, to dokup "sterownik bramy skrzydłowej/uchylnej" na przykład na Allegro.
    Gotowe komplety siłowników ze sterowaniem można kupić w marketach od 5 stówek daaaleeko w górę do kilku tysięcy :).
    Można też kupić kit do samodzielnego montażu, jeśli się na tym znasz. AVT sprzedawało taki kit.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson