Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dron podmiana silników DC na ESC, Arduino odczyt PWM

29 Maj 2015 10:22 1698 8
  • Poziom 9  
    Witam,

Zakupiłem jakiś czas temu mini drona który mieści się na ręku, po jakimś czasie padł mi silniczek i był to doskonały pretekst do wyjęcia elektroniki i przełożenia jej na konkretną ramę aluminiową z silnikami Emax 2822 z regulatorami ESC ( zdjęcia zał. ). Pytanie w jaki sposób mogę odczytać mikrokontrolerem sygnał podawany z tej elektroniki, przypuszczam że sterowane są modulacją PWM, jeśli już będę miał tą wartość będę ją mógł zamapować na wartość dla Servo. Próbowałem już sposobów z pierwszych stron Googla, ale bez pożądanego efektu, ciągle odczytywana wartość za pośrednictwem pulsein wynosiła 0. Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    Możesz zrobić zdjęcia makro płytki z obu stron?
  • Poziom 14  
    Nie polecam stosowania tego kontrolera do tak dużego coptera. Ten kontroler ma poustawiane pid`y pod tego małego copterka i inną większą i cięższą ramą nie będzie działał poprawnie - nie da się nim sterować. Lepiej kupić kontroler z serii KK.
    ... lub napisać własne oprogramowanie.
  • Poziom 14  
    dondu napisał:
    ... lub napisać własne oprogramowanie.

Wszystko zależy od autora tematu czy chce mieć czy chce zrobić. Sądząc po pytaniu jak z sygnału pwm zrobić sygnał zrozumiały dla serwa to wnioskuję że to dla niego za trudne, nie tylko dla niego z resztą.
    Zgadza się, ale my pokazujemy możliwości, a autor decyduje.
  • Poziom 14  
    Ten transmiterek po prawej wygląda lepiej, jednak wątpię aby dało się zbindować go z innym odbiornikiem. Zdalne sterowanie działa na 2.4GHz, jest to pasmo mocno zaśmiecone przez wi-fi, bluetooth i inne, a ten nadajnik ma do tego małą moc, zasięg to może będzie ze 100m. Z tak dużym quadkopterem oszczędzanie na aparaturze jest bardzo ryzykowne.
    Zdaję sobie sprawę z kosztów zwłaszcza jak się kupuje w Polsce, jednak jak byś postanowił sprowadzić z Chin to wyjdzie dosyć tanio. Polecam sklep Hobbyking i aparaturę Turnigy 9XR, a jak byś szukał najtaniej to ten podstawowy-najtańszy zestaw wygląda interesująco http://hobbyking.com/hobbyking/store/__43854_...Ch_Mini_Transmitter_and_Receiver_Mode_2_.html , jednak na forum rc-fpv.pl polecają mocno Turnigy 9XR.