Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP350V5C - Nie działający wentylator

wojtek9231 08 Cze 2015 22:18 1593 7
  • #1 08 Cze 2015 22:18
    wojtek9231
    Poziom 5  

Witam!
    Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim laptopem, mianowicie wentylator przestał działać jak należy, a sam laptop okropnie się nagrzewa. Wystarczy, że pogram dosłownie 20 min w Wiedźmina, a laptop samoczynnie się wyłączy. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    Specyfikacja:
    Intel i5
    Intel HD graphics 4000 + Radeon 7670M
    6GB Ram

0 7
  • #2 08 Cze 2015 22:23
    boro1234567
    Spec od komputerów

wojtek9231 napisał:
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Konserwacja układu chłodzenia, wymiana past i termopadów jeśli występują.

0
  • #3 08 Cze 2015 22:33
    Zygaqra
    Poziom 34  

Na pewno czyszczenie wentylatora z ,,kotów".

0
  • #4 08 Cze 2015 22:33
    wojtek9231
    Poziom 5  

Spodziewałem się gorszego.. Póki co poszukam jakiegoś serwisu, bo dostanie się do układu chłodzenia w tym modelu graniczy z cudem.
    EDIT: postanowiłem jednak spróbować wyczyścić go o własnych siłach.
    Jak poprawnie wymienić pastę, bo ile wypowiedzi, tyle opinii..
    Czy sposób przedstawiony na filmiku tutaj jest poprawny?

Niestety nic to nie dało, tzn na początku raz, czy dwa wentylator włączył się i myślałem że wszystko jest już ok, ale niestety znów wrócił do "normaloności" laptop się zagrzał i wyłączył

0
  • #5 11 Cze 2015 14:46
    Piotr2608

Poziom 38  

Tak. Sposób z filmiku jest OK.

Czyli - pasta została wymieniona/nałożona, koty z kratki wentylacyjnej przedmuchane i nadal się przegrzewa?

Jeśli się przegrzewa - mogę zaproponować mały test. Proszę wejść do biosu i zobaczyć jak długo będzie laptop pracował. W biosie oczywiście niczego nie ruszamy bo nie ma takiej potrzeby. Nasłuchujmy pracę wentylatora czy pracuje a jeśli tak to jak głośna jest jego praca.

Warto również przyjrzeć się samemu wentylatorowi, sprawdzić dokładnie "połączenia" radiator - procesor czy aby wszystko jest dobrze skręcone.

0
  • #6 25 Kwi 2016 07:56
    artbi881
    Poziom 16  

Witam, miałem podobny problem , wina leży po stronie układu sterowania wentylatorem , nie pamiętam już oznaczenia kości jest w okolicach klawisza CAPS Lock , trzeba rozebrać i wymontować płytę , miałem problem z dostaniem układu scalanego w PL obudowa smd 8 pin , zastanawiałem się czy nie na ,,ostro'' przez jakaś diodę wpiąć wentylator ale wstawiłem jakiś zamiennik , problem polega na tym ze wiatrak 2W przy 5V a kości na granicy parametrów prądowych ... :) dopóki czysto i nie potrzeba bardzo chłodzić jest ,,OK'' później schody a lap pójdzie w odstawkę ...

0
  • #7 25 Kwi 2016 08:35
    lisek
    Spec od monitorów

Poczytaj znalezione za pomoca opcji > Szukaj

Cytat:
    Fraza: NP350V5C wentylator Znaleziono 23 wyników(0,43 s)

np. Link_ pierwszy

0
  • #8 27 Kwi 2016 00:55
    artbi881
    Poziom 16  

Kolega Lisek nabija tylko posty , nie znając detali udziela rad :( sterowanie w tych modelach jest na zasadzie 1,6 T wiec po co gadanie ogólników ...

0
  Szukaj w 5mln produktów