Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ENN3153AOW - Wentylator zamrażalki pracuje bezustannie i buczy

09 Jun 2015 18:33 1515 4
  • Level 10  
    Szanowni Państwo, zakupiłem lodówkę do zabudowy electrolux enn3153aow. Uruchomiłem ją i działa ale zauważyłem, że jest głośna. Hałas wydobywa się z wentylatora w zamrażalniku, który pracuje prawie bezustannie - jest to takie nieskie buczenie, które niesie się po całym mieszkaniu. Próbowałem znaleźć w instrukcji o co chodzi ale instrukcja tego nie wyjaśnia. Funkcja Freestore (której chyba częścią jest ten wentylator?) jest wyłączona. Zamrażalnik ustawiony na -18, lodówka na +6. Myślałem, że to może dlatego, że zamrażalnik jest pusty więc włożyłem tam 6 butelek z wodą ale zapełnienie zamrażalnika nie pomogło. Wentylator czasami się wyłącza i wtedy nastaje błoga cisza ale nie trwa to długo. Czy to może być wada sprzętu? Pozdrawiam.
  • Level 13  
    Na pewno to wentylator a nie kompresor?
  • Level 10  
    Tak, na pewno wentylator bo mogę go zatrzymać palcem i wtedy hałas ustaje :) Kompresor swoją drogą chodzi bardzo przyzwoicie, cicho mruczy.
  • Level 13  
    po przywiezieniu jej do mieszkania była odrazu włączona czy daliście jej odczekać aby olej z układu spłynął?

Dodano po 2 [minuty]:

to wentylator może się obluzował i drga
  • Level 10  
    Stała w mieszkaniu 2 tygodnie przed podłączeniem, generalnie stosowałem się do wszystkich instrukcji. Jest wypoziomowana, ma odpowiednie odległości w szafie na wentylację, nie stoi na słońcu, w mieszkaniu jest normalna temperatura itd.