Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis T25 2006 brak sygnału włączonych świateł przy otwartych drzwiach

19 Jun 2015 11:20 3918 4
  • Level 2  
    Który bezpiecznik odpowiada za brak sygnału włączonych świateł, przy wyłączonym silniku a otwartych drzwiach kierowcy? Avensis 1.8 T25 2006r.

Dzięki za podpowiedź ;)
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • LegrandLegrand
  • Level 2  
    Też mam tę samą instrukcję obsługi. I według opisu w niej, bezpiecznik nr 56 odpowiada za:
    "Przednie lampki oświetlenia kabiny i oświetlenia osobistego, lampki ostrzegawcze w drzwiach, wskaźniki i liczniki, oświetlenie bagażnika, oświetlenie przestrzeni bagażowej, oświetlenie lusterek osobistych, tylne lampki oświetlenia osobistego, podświetlenie wyłącznika zapłonu."
    Nic tam nie ma o sygnale ostrzegawczym włączonych świateł. A na dodatek wszystkie urządzenia, za które ten bezpiecznik odpowiada, w mojej Avensisce działają. A może to coś innego jest przyczyną braku takowego sygnału?
  • Level 12  
    Podstawowe pytanie czy po otworzeniu drzwi kierowcy zapala się lampka oświetlenia wnętrza może masz uszkodzoną krańcówkę drzwi lub nie masuje.
  • Level 2  
    @kostek250, tak przy otwarciu drzwi kierowcy, lampka oświetlenia wnętrza zapala się.

Mała korekta :) Faktycznie światło nie zapalało się (to co pisałem o paleniu się, było wynikiem otwierania auta z pilota). Powód? Odpięty przewód w słupku środkowym. Podłączyłem (a gimnastyki z tym było sporo ;) ) z włącznikiem i teraz wszystko jest OK. Powrócił sygnał niewyłączonych świateł, świeci się kontrolka otwartych drzwi kierowcy i brzęczyk też informuje o niezamkniętych drzwiach, przy włożonym kluczyku w stacyjce.

Dzięki wszystkim za próbę niesienia pomocy :)