Witam,
Mam następujący problem w mieszkaniu które zakupiłem dwa lata temu. W trzech pomieszczeniach mam gniazdka internetowe, ale internet od dostawcy mam tylko w jednym. Oryginalnie internet był w salonie, ale gdy podpisywaliśmy umowę chcieliśmy, żeby był w innym pokoju więc montażysta przepiął to u nas. W trzecim gniazdku z tego co rozumiem wszystkie te kable się łączą, jest jakaś kostka i po odpowiednim przepięciu można puścić internet na jeden z pozostałych dwóch pokoi, lub po prostu odpiąć kostkę i mieć w tym trzecim.
Pytanie mam teraz następujące. Chciałbym mieć równocześnie internet w pokoju i w salonie z gniazdek. Jak się do tego zabrać? Jedyne co przychodzi mi do głowy to do tego gniazdka w którym jest ta kostka podłączyć jakiegoś switcha/router i potem z powrotem wpiąć się w tą kostkę wychodząc z tego switcha. Ale byłoby to okropne rozwiązanie, bo musiałbym chyba po prostu zdjąć całe gniazdko i zrobić taką domoróbkę. Czy są może jakieś gniazdka typu wejście/wyjście żeby coś takiego zrobić? Jakieś inne pomysły?
Z góry dzięki za wszelką pomoc
Mam następujący problem w mieszkaniu które zakupiłem dwa lata temu. W trzech pomieszczeniach mam gniazdka internetowe, ale internet od dostawcy mam tylko w jednym. Oryginalnie internet był w salonie, ale gdy podpisywaliśmy umowę chcieliśmy, żeby był w innym pokoju więc montażysta przepiął to u nas. W trzecim gniazdku z tego co rozumiem wszystkie te kable się łączą, jest jakaś kostka i po odpowiednim przepięciu można puścić internet na jeden z pozostałych dwóch pokoi, lub po prostu odpiąć kostkę i mieć w tym trzecim.
Pytanie mam teraz następujące. Chciałbym mieć równocześnie internet w pokoju i w salonie z gniazdek. Jak się do tego zabrać? Jedyne co przychodzi mi do głowy to do tego gniazdka w którym jest ta kostka podłączyć jakiegoś switcha/router i potem z powrotem wpiąć się w tą kostkę wychodząc z tego switcha. Ale byłoby to okropne rozwiązanie, bo musiałbym chyba po prostu zdjąć całe gniazdko i zrobić taką domoróbkę. Czy są może jakieś gniazdka typu wejście/wyjście żeby coś takiego zrobić? Jakieś inne pomysły?
Z góry dzięki za wszelką pomoc