Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup drukarki 3w1 do 400 zł. Opinie o Canon MG5650

gamus15 06 Aug 2015 07:53 1872 12
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  gamus15
  Level 18  
  Witajcie, stoję przed wyborem drukarki do domu. Nie drukuję jakoś dużo ale jest dwoje studentów w domu więc nieraz się trafi spora partia. Drukuję też w kolorze. Ryza papieru na rok przeważnie starcza choć nieraz drukuję dwustronnie. Chcę mieć wi-fi, mile bym widział dupleks i zależy mi na bezproblemowej i bezawaryjnej obsłudze. Wszędzie na forach polecają Brothery DCP J152w lub pokrewne. I to dobry sprzęt ale drogi - nie wiem czy jest sens wydawać minimum 400 zł na takie drukowanie, dlatego szukam czegoś innego, najlepiej do 300 zł. Polecają HP 3545 ale nie chcę HP i ich śmiesznych pojemniczków na 300 stron za 45 zł. Chcę drukować w miarę tanio, pewnie na zamiennikach. Rankingi pokazują Canona z tytułu jako popularny model. Sama drukarka jest spoko i ma wszystko co powinna za dobre pieniądze. Jednak trafiłem na opinie że Canony sprzed kilku lat zaliczają teraz tajemnicze zgony (czytaj: mają zaprogramowaną funkcję zepsucia się). Dlatego się wzbranian bo nie wiem czy Canon już odszedł od tych praktyk czy nie. Co doradzicie?
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  gamus15
  Level 18  
  Quote:
  Po pewnym czasie głowica rozmięka i pojawiają się zwarcia między obwodami 24V i 3,3V.


  Czyli twierdzisz że przez budowę głowicy Canony tak mają, że głowica pada po jakimś czasie? Że nie jest to celowe działanie tylko cena za wyższą jakość druku - niska trwałość? W takim razie podaruję sobie Canony bo szukam czegoś co posłuży dłużej niż 3 lata

  Opinie o psuciu się Canonów przeczytałem m.in. tu w komentarzach:
  Link
 • #4
  rys57
  Moderator
  Sługa WSI wrote:
  Drugi mechanizm uszkodzeń to po prostu głupi użytkownik, np. drukowanie z pustymi tuszami czy z zapchaną głowicą (olewanie okresowego sprawdzania drożności głowicy za pomocą wbudowanego w drukarkę wydruku testu dysz
  Tego już nie warto czytać? Nie zgadza się z teorią o "podstępnym producencie"?
 • #5
  gamus15
  Level 18  
  Tego się nie da dowiedzieć po komentarzu w internecie ale wydaje mi się jednak że niewłaściwie użytkując sprzęt można uwalić każda drukarkę, zwłaszcza ze stałą głowicą więc producent nie ma tutaj znaczenia
 • #6
  rys57
  Moderator
  gamus15 wrote:
  wydaje mi się jednak że niewłaściwie użytkując sprzęt można uwalić każda drukarkę
  Cenny komentarz zamiast spiskowej teorii dotyczącej producentów.
  Współczesny sprzęt jest coraz tańszy, przczynia się do tego również konkurencja producentów. Efekt - krótki żywot urządzeń budowanych z taniutkich materiałów.
 • #7
  gamus15
  Level 18  
  Chwila, ja żadnych teorii spiskowych nie tworzę. Pytam o to co można znaleźć w sieci - ludziom w podobnym czasie siadają konkretne modele Canona. Boję się że mnie spotka to samo, niezależnie czy z mojej winy czy nie. Celowe postarzanie produktu to jest fakt i nie zamierzam paść jego ofiarą. Moja drukarka ma 7 lat i działa nadal i nie zamierzam w ciągu następnych 7 lat zmienić drukarki 3 razy. Tyle jeśli chodzi o wasze mądrości.
  Wróćmy do tematu drukarek które mógłbym kupić
 • #8
  JacekWroclaw
  Level 2  
  Bo to jest tak, jak wszystko dobrze komuś działa to przecież nikt nie napisze na forum "mam drukarkę trzy lata i dalej drukuje" bo co to za news?
  Jednak jak komuś padnie po dwóch latach to się wkurzy, zacznie najeżdżać na producenta, przeczyta to druga osoba, której padł sprzęt po takim samym okresie, potem trzecia i zrobi się afera pomimo tego, że awarii uległ 1% sprzedawanego sprzętu.
  To trochę tak jak z wakacjami, jak wszystko było ok z wyjazdem to każdy się cieszy ale nie opisuje tego, natomiast jak coś jest nie tak to każdy po powrocie wchodzi na neta i nie zostawia suchej nitki na biurze podróży czy rezydencie.

  Wracając do tematu, nie bierz żadnych Hp ani Lexmarków, duże koszta. Epsony mają problemy z chipami, szczególnie gdy miesza się zamienniki z oryginałami lub zamienniki od różnych producentów.
  Zdecydowanie decyduje się na Canona lub Brothera.
 • #9
  gamus15
  Level 18  
  Zdaję sobie sprawę że piszą opinie tylko ci co narzekają. Z tego też można wyciągnąć pewne wnioski tak czy siak.
  Dobra, a jak wygląda sprawa z zamiennikami w drukarkach Canona? Skoro mają dość delikatne głowice to pewnie nie tolerują byle czego i tusz za 2 zł jak w Brotherze pewnie by je uśmiercił? Sprawdzałem dla MG 5650 - oryginały 50-60 zł, zamienniki 10-30 zł za pojemnik. Można też kupić wieczne kartridże i lać samemu co najbardziej się opłaca. Na co zwrócić uwagę?
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  gamus15
  Level 18  
  Dzięki, to konkretna odpowiedź.
  Tak jak napisałem, drukuję około 500 stron rocznie. Wiadomo że różnie bywa, teraz są wakacje więc sprzęt stoi ale w "sezonie" nieraz leci i kilkanaście stron na raz i tak się zbiera po trochu.
  Takie ciekawe pytanie mi się nasunęło. Często drukuję zdjęcia notatek i wiadomo jak to wygląda - poprawie kontrast i jasność ile się da ale to nie to co skan. Ciekawi mnie którym tuszem będzie Canon drukował takie zdjęcia w skali szarości - czarnym do tekstu czy tym drugim do zdjęć?
 • #12
  User removed account
  User removed account  
 • #13
  gamus15
  Level 18  
  Zakupiłem Canona z tytułu. Sprzęt jak na razie robi wyłącznie pozytywne wrażenie. Temat zamykam.