Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Malowanie zardzewiałej siatki ogrodzeniowej

Piasek80 25 Sie 2015 09:28 2400 7
  • #1 25 Sie 2015 09:28
    Piasek80
    Poziom 28  

Poszukuje dobrej farby:
    Do pomalowania ok 100mb siatki ogrodzeniowej 1,50m wysokiej i zardzewiałej że ho ho. Oczywiście 15 lat temu zakładana ocynkowana żeby na wieki starczyła... starczyła na 10 lat.
    Za kolejne 5 lat tak zgnije że dziury będą się robić od kopnięcia nogą.
    Poszukuję farby zabezpieczającej na coś takiego. Możecie coś polecić ?
    Nie Hamerite bo koszmarnie drogi (i kiepski) i żadne lepiszcza smołopodobne bo to będzie paprać przy każdej wyższej temperaturze przez kolejne 10 lat sukcesywnie odpadając.
    Coś co będzie można nakładać bez problemu pędzlem, jednorazowo, najlepiej w kolorze zielonym :)
    Z góry dziękuję za pomoc

0 7
  • #2 25 Sie 2015 12:48
    freebsd
    Poziom 34  

Piasek80 napisał:
    Coś co będzie można nakładać bez problemu pędzlem, jednorazowo, najlepiej w kolorze zielonym
    Nowa siatka.
    Serio. Wyjdzie najtaniej. Starą siatkę musiał byś wyczyścić z rdzy. Samo malowanie siatki - tak by nie marnować farby i pomalować dokładnie - jest bardzo czasochłonne. I jedno malowanie to za mało.
    Właśnie kończę podobną "naprę", a z kolei znajomy zamiast wymienić około 15 metrów siatki o wysokości 100 cm, co kosztowało by go około 100 zł (siatka ocynkowana powlekana i drut) malował to przez weekend hammerite (co kosztowało 80 zł). Na ile zabezpieczy mu to malowanie...?
    Dokładnie sprawdź stan słupków i pomaluj słupki, byś nie musiał ich wymieniać w przyszłości. Do tego nowy drut naciągowy i zamkniesz temat wymiany siatki w jeden dzień.

2
  • #3 25 Sie 2015 13:05
    Piasek80
    Poziom 28  

Wymiana nie wchodzi w grę - to już nie jest ogrodzenie wolnostojące tylko rozgrodzenie między sąsiednimi działkami i za dużo tam plątania, roślinności, żywopłotów itp żeby się paprać z wymianą siatki. Tylko malowanie wchodzi w grę.
    Znalazłem coś takiego jak Śnieżka na Rdzę
    http://www.sniezka.pl/produkty/ochrona-i-deko...u/specjalne-zastosowanie/opis/sniezka-na-rdze
    i można malować bezpośrednio na rdzę jak wyczytałem z karty informacyjnej produktu
    Pytanie czy jest jakaś alternatywa dla tego ?
    Bo trochę to kosztuje - ok 100zł za 2,5L opakowanie

-2
  • #4 25 Sie 2015 15:33
    freebsd
    Poziom 34  

Piasek80 napisał:
    to już nie jest ogrodzenie wolnostojące tylko rozgrodzenie między sąsiednimi działkami i za dużo tam plątania, roślinności, żywopłotów itp żeby się paprać z wymianą siatki.
    To jak chcesz to malować, skoro nie ma dojścia? Szczególnie, że siatkę trzeba malować z dwóch stron.

Piasek80 napisał:

W podanym linku jest "karta techniczna". Czytałeś punkt "sposób stosowania"?
    Nie ma też słowa o tym, że mozna stosować na ocynk, a zapewne cały nie zszedł - jeżeli już nie ma grama ocynku, to powierzchnia jest zapewne głęboko skorodowana, a wtedy zalecane jest użycie farby podkładowej.

Nie ma alternatywy dla konieczności oczyszczenia miejsca przed malowaniem. Powierzchnię trzeba starannie oczyścić, pozostała rdza nie może być za gruba, nie mówiąc o tym, że nie może odpadać. Malowana powierzchnie trzeba też odtłuścić. Można tego nie robić, ale źle nałożona farba zacznie szybko odpadać, a metal pod nią rdzewieć.

0
  • #5 25 Sie 2015 15:39
    Piasek80
    Poziom 28  

To już nasz problem jak my to pomalujemy. Pytałem o farbę czy się nada czy jest coś lepszego...

-7
  • #6 25 Sie 2015 15:45
    freebsd
    Poziom 34  

Piasek80 napisał:
    To już nasz problem jak my to pomalujemy. Pytałem o farbę czy się nada czy jest coś lepszego...

Nada się.

1
  • #7 25 Sie 2015 15:53
    cirrostrato
    Poziom 36  

A ja dodam tylko, że siatkę z sąsiadem zakładaliśmy w 1977roku, oczywiście ocynkowaną, do dziś nie malowana choć już zardzewiała a mimo to super trzyma się, bez malowania wytrzyma kolejne trzydzieści lat bo nic na niej nie rośnie. Nawiasem mówiąc ciekaw jestem jak sobie poradzisz z malowaniem siatki porośniętej różnościami, to jest wyzwanie, powodzenia.

-1
  • #8 25 Sie 2015 16:12
    vodiczka
    Poziom 43  

Piasek80 napisał:
    To już nasz problem jak my to pomalujemy

Maluj jak chcesz i czym chcesz ale najlepiej pozostawić ją aż do rozpadniecia i wtedy wymienić na nową. Kolega freebsd dobrze Ci radzi ani Hammeritte ani Śnieżka długo nie wytrzyma na grubej rdzy, natomiast siatka dobrze posmołowana wytrzymuje u mnie na działce już dwudziesty rok bez poprawiania. Brudzące ale skuteczne pokrycie według "patentu" mojego dziadka.

8