Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki odkurzacz warto kupić?

25 Sie 2015 20:27 3165 18
  • Poziom 12  
    Witam, wprawdzie może i tematy były, ale ja poszukuję czegoś jak najbardziej aktualnego. Potrzebuję odkurzacza, aby można było odkurzać wykładziny w miarę bez wysiłku. Co byście polecili jaka firma itp. W chwili obecnej posiadam odkurzacz no name i szczerze mówiąc mam już go dość, kupiony w Kauflandzie więc co się dziwić. Tu moje kryteria i miejsce pracy odkurzacza:
    - odkurzanie wykładzin, paneli podłogowych, kafelek oraz gresu podłogowego,
    - ze zwierząt to tylko kanarek więc pióra odkurza się raczej bez problemu,
    - metraż też nie za wielki bo 60 m²,
    - co do budżetu to myślę że 400-450 zł wystarcz (oczywiście na coś tańszego się nie obrażę),
    Proszę o pomoc w wyborze bo w sklepach rtv agd dużo tego jest i jak się patrzy to wszystko podobne i ciężko coś wybrać. Z góry dziękuję i życzę miłego wieczoru.
  • Poziom 22  
    Witam,

poniżej przedstawiam kilka propozycji godnych uwagi:

*Electrolux seria Ergospace lub Classic Silence - model wybierz sam wg uznania.
    *Samsung Jungle VC15RVNJGGT lub bardziej wypasiona wersja: VC15RHNJGGT
    *Zelmer Jupiter ZVC425HT ,Zelmer Odyssey ZVC305ST
  • Poziom 12  
    Czy moc silnika nie będzie za mała mój obecny miał 2000 W i na początku radził sobie świetnie. Tylko ostatnio coś słabiutko "ciągnie". A te z tego co widzę to mają ok. 1000W. Chyba, że to wina dyrektywy UE bo coś słyszałem że odkurzacze powyżej 1500W nie mają już racji bytu.
  • Poziom 22  
    Nie liczy się moc silnika (im większa tym większe rachunki za prąd) tylko siła ssania ,konstrukcja ssawko-szczotki,konstrukcja komory worka, szczelność węża, a także typ worka - odkurzacz pracujący na workach SafBag będzie dłużej utrzymywał wysokością siłę ssania niż sprzęt mający włożony klasyczne worki papierowe.

Gwarantuje ci, że wskazane przeze mnie modele o mocy silnika~ 1000W będą odkurzały lepiej niż no name z Kauflandu z mocą rzędu 2000W.
  • Poziom 12  
    Ok, masz racje tylko teraz który wybrać z proponowanych przez Ciebie? Może zadam Ci takie pytanie, który z zaproponowanych przez Ciebie odkurzaczy wybrałbyś na moim miejscu?
  • Poziom 22  
    Zdecydowanie Electrolux Ergospace lub Samsung - są to odkurzacze o bardzo dużej sile ssania. Dla mnie ważne jest ,aby wylot powietrza był u góry a nie z tyłu ,łączenie rur ,ssawek było na clips a nie na wcisk - i to znajdziesz w ergospace (wyższe modele tej serii jeśli chodzi o łączenie rur) i w wskazanym przeze mnie Samsungu.
    W Samsungu masz dodatkowo filtr cyklonowy twister - można to zamontować jako wyposażenie dodatkowe na rurze - większe śmieci zatrzymują się właśnie w nim, zaś drobniejsze śmieci lądują do worka - worek starcza na dłużej, opróżnianie pojemnika ogranicza się do jego odkręcenia i wysypania do kosza... Powiem szczerze ,że wyszło im to- w praktyce się to sprawuje bardzo dobrze. W modelu VC15RHNJGGT dodatkowo będziesz miał sterowanie z rączki ,szczotkę do parkietu i szczotkę do odkurzania mebli (jest genialna!).

Także już chyba wiesz co bym wybrał, Zelmer też jest godny polecenia jeśli chodzi o jakość ,niezawodność aczkolwiek E-lux i Samsung mają kilka fajnych rozwiązań których niestety w Zelmerze nie znajdziemy.
  • Poziom 12  
    Ok, dzięki przekonałeś mnie na tego Samsunga. Zastosowana w Samsungu technologia uwiodła mnie :D
  • Poziom 8  
    Lepiej zainwestować z lepszy odkurzacz.
  • Poziom 9  
    Ja mam dwa karcher piorący do zadań specjalnych i ergorapido do wszystkiego. Jest mega poręczny, lekki, świetnie wciąga, doskonale sprawdza się przy codziennym szybkim odkurzaniu.
  • Poziom 14  
    witam, ja również przymierzam się do zakupu odkurzacza (max 500-600zł)
    Który będzie miał większą moc ssania?
    ZCS2260CEL
    VC15RHNJGGT
    VC15RVNJGGT
    ZVC425HT

Czy kolega kupił już tego samsunga? Jaj się sprawuje?
  • Poziom 12  
    Jak na razie sprawuje się wyśmienicie. Rączka jest bardzo fajna i ten filtr w rurze także szczerze mogę polecić bo warto :D
  • Poziom 14  
    Tylko model bez filtra w rurze jest o 80 zł tańszy i ma o 200w mocniejszy silnik... A za 80 zł filtr można dokupić i dodolozyc... Jak to się ma na moc ssania?
  • Poziom 12  
    Powiem Ci, że mam tem model z filtrem w rurze i co do mocy mam ssanie porównywalne do 2000W odkurzacza z marketu a nawet o wiele, wiele lepszą. Także ja mogę się wypowiedzieć do modelu z filtrem a co do tego drugiego to nie wiem, może będzie lepszy
  • Poziom 14  
    Właśnie na stronie samsunga jeden i drugi ma moc silnika 1500w moc ssania 340 wnatomiast zelmer Jupiter przy mocy silnika 1000w(jest jeden model z mocniejszym) ma moc ssania 450w. Niestety te wartości nie są z pewnego źródła (inne niż strona producenta) więc...
    Zelmer ma materiałowe wymienne worki i jest tańszy plus gwarancja na 4 lata.
    Samsung ma filtr cyklonowy (w zestawie lub dokupywany) a worki niestety papierowe i gwarancja ma 2 lata.
    Więc na obecną chwilę poważnie się zastanawiam... I kupię ten, który ma lepsze ssanie jednak chciałbym znać wartość (najlepiej) podciśnienia z pełniejsze źródła

.
  • Poziom 22  
    Jeśli chodzi o siłę ssania to Zelmer wypada słabiej niż kiedyś, pod tym kryterium króluje Electrolux, Samsung, Philips ,Profi Europe.
    Jeśli chodzi o Samsunga to cała seria Jungle ma tą samą moc silnik 1300/1500W.

Na duży plus w Samsungu zasługuje jakość filtracja- niby Hepa i worek SafBag jest w każdym lepszym odkurzaczu, ale dopiero teraz widzę jaka jest różnica między różnymi markami a Samsungiem - wreszcie brak zapachu przegrzanego kurzu!!!!. Co więcej - komora na worek jest idealnie czysta jak w dniu zakupu ,a trochę już go używam.
  • Poziom 14  
    No właśnie interesuje mnie jungle 1500w a nie 1300w z filtrem na rurze pod warunkiem, że lepiej ssie niż zelmer Jupiter 1000w (awyczytalem gdzieś że gorzej). Zna ktoś te wartości ?
  • Poziom 22  
    Każdy Jungle ma ten sam silnik. 1300w to moc nominalna a 1500w to moc maksymalna.
  • Poziom 14  
    Tego szukałem, dzięki. Jeszcze pytanie czy Jupiter 1000w czy jungle mocniej ssie. :D
  • Poziom 22  
    Jungle ,lepsza siła ssania ,świetnie dopracowane ssawki (pomijając 3in1), szczelny wąż, rury na "click" ,wylot powietrza u góry, mega zwrotny i bardzo dobrze wykonany.