Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra 1 - Problemy z elektroniką po podłączeniu akumulatora

26 Sie 2015 17:44 753 5
  • Poziom 6  
    Witajcie. Piszę z gorącą prośbą o pomoc. Będąc u narzeczonej załadowałem jej akumulator w aucie, gdyż był całkowicie padnięty ( co dziwne bo jest nowy i nie był prawie wcale załadowany ) do tego czasu ciągle paliła się kontrolka akumulatora mechanicy coś niby próbowali zrobić aku był wymieniony i nic. Po ładowaniu podłączyłem klemy + z + - z - no i błysły iskry a później auto mi się zamknęło. sukcesywnie przy kazdej próbie podłączenia wyskakiwało coś takiego : raz awaryjne, później wszystkie zamki w dół, kontrolki silnika oleju i chyba aku. nie da rady odpalić itp . gdy się palą awaryjne nie da rady ich wyłączyć inaczej niż odpinając klemy. Proszę o pomoc bo kurcze chciałem dobrze a nie wiem czy coś zepsułem czy to nie z mojej winy.

Ps. oczywiście zapłon był wyłączony, kluczyki w mojej kieszeni a wszystko samo się zapala.
  • Poziom 34  
    Podaj wszystkie dane, marka,rok,silnik, czy ma dodatkowy alarm ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niewielkie iskry będą zawsze. Bo jakiś pobór prądu przez auto jest. To normalne. Chyba, że fajerwerki iskier. Akumulator był rozładowany, bo świeciła się CZERWONA kontrolka ładowania, oznaczająca jego brak. A w samochodach jest tak samo, jak w sygnalizacji świetlnej czerwone - stój (wyłącz silnik i wołaj mechanika). Jeśli załączają się awaryjne i centralny, to znaczy że w aucie jest jakiś alarm lub inne zabezpieczenie. One zawsze aktywują się po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora. Co do kontrolek na desce, to dziwne to trochę, ale może oznaczać kilka rzeczy. Trzeba to sprawdzić.
  • Poziom 6  
    Opel astra A 95 rocznik 4 drzwiowa, 1.4 benzyna. Iskry są duże wręcz tak jakbyś dotknął + z - . auto bez alarmu z centralnym zamkiem. No nie wiem co jeszcze może być ważne pytajcie odpowiem
  • Poziom 6  
    Siemka ciągnę dalej temat. Okazało się że jest jakieś zwarcie w kierunkowskazach czy coś z tym związane gdyż po odłączeniu bezpiecznika oznaczonego obrazkiem awaryjnych ( trojkącik ) nic się nie iskrzy auto odpala, fakt alternator chyba też jest lipny wiec przymierzam sie do wymiany. Pytanko tylko co może powodować zwarcie w kierunkach ??
  • Poziom 6  
    Wyjaśniło się. miałem zwarcie gdzieś na bezpieczniku od awaryjnych. Pozdrawiam i zamykam temat