Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z570 - Win10 Kursor co chwile zanika i nie da się normalnie pisać

02 Wrz 2015 14:47 1728 19
  • Poziom 11  
    Po aktualizacji do win10 mam problem z pisaniem czegokolwiek na laptopie. Dzieje się coś takiego że kursor zanika i wtedy komp nie przyjmuje tego co naciskam na klawiaturze, po chwili kursor pojawia się z powrotem i przyjmuje.... Szału można dostać!
    Po restaracie przez jakiś czas jest ok i później problem znowu wraca.
    Wie może któs czym to może być spowodowane?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Jaką zbędną? Wszystko na temat naprawy mojego komputera było i rozwiązania problemu ,żeby zaczął normalnie działać!
  • Admin grupy komputery
    SUCHY_666 napisał:
    Dzieje się coś takiego że kursor zanika i wtedy komp nie przyjmuje tego co naciskam na klawiaturze
    SUCHY_666 napisał:
    a nie było by "zdrowiej" zrobić format i nowy system wrzucić ?
    Jaki związek ma instalacja systemu operacyjnego z naprawą znikającego kursora?
  • Poziom 11  
    Taki ma związek ,że przed aktualizacją nie znikał, to i po cofnięciu się do poprzedniego systemu problem ustąpi, skoro nie wiadomo jak go naprawić w inny sposób!

Może zamiast usuwać posty byś pomógł jakoś ?
  • Admin grupy komputery
    SUCHY_666 napisał:
    taki ma związek że przed aktualizacją nie znikał, to i po cofnięciu się do poprzedniego systemu problem ustąpi, skoro nie wiadomo jak go naprawić w inny sposób!
    Idąc tą drogą, jak mi w samochodzie silnik nie odpala, to mam go wymienić?

SUCHY_666 napisał:
    Może zamiast usuwać posty byś pomógł jakoś ?
    Na podstawie w/w informacji nie potrafię pomóc.
    Nie wiadomo o jakim Windowsie 10 mowa, nie napisałeś gdzie ten kursor znika - w jakim programie.
    Nie wiemy, czy winą nie jest hardware i co działo się z komputerem przed instalacja nowego OS.
  • Poziom 11  
    To było jedno z zaleceń kolegi, które też po części jest dobry rozwiązaniem jak mam się męczyć z tak niedorobionym systemem, nie było potrzeby kasowania niczego.

No i Windowsie 10 x64, kursor znika wszędzie ,gdzie by nie był jak się pisze.
    Z komputerem nic się nie działo innego jak zmiana systemu.

Dodano po 1 [minuty]:

I wstaw te linki co kolega wstawiał jak cofnąć system.
  • Admin grupy komputery
    Sprawdź opcje zasilania. Może Windows 10 wyłącza urządzenia celem oszczędności energii.

Czy problem występuje na podłączonym zasilaczu, czy tylko na baterii, czy w obu przypadkach?
    Czy, gdy nie możesz nic pisać działają inne przyciski klawiatury - Windows, FN itp?
  • Poziom 11  
    Co mi wyłącza miganie kursora celem oszcędzenia energi ?

Dzieje się tak samo na zasilaczu jak i bez. Jak coś pisze to poprostu kursor znika i musze myszką kliknąć w okno aby móc pisać dalej....

To nie wina klawiatury tylko tego kursora, jak coś wpisuje np w google to nagle kursor znika podpiwedzi się zwijają i koniec pisania, trzeba kliknąć myszką i można pisać dalej
  • Admin grupy komputery
    Kursor se zapewne nie znika od tak. Możliwe, że zostaje przełączony w inne miejsce.
    Musisz wykonać testy.
    Przykładowo - otwórz notes na cały ekran i pisz coś w nim do czasu aż "zniknie" - następnie kliknij w przyciski funkcyjne i/lub Windows - sprawdź czy działają.
  • Poziom 34  
    Proszę spróbować wyłączyć myszkę-gładzik (fn+F6) i spróbować. Możliwe że sterownik pod Win10 wariuje.

Pozdrawiam
  • Admin grupy komputery
    Z filmu wynika, że kursor nie znika, tylko coś go zatrzymuje na ułamek sekundy. W tym samym czasie pojawia się kółeczko przy kursorze myszki, co wskazuje na jakąś operację systemu - sprawdź w menadżer zadań, jaka aplikacja w tym momencie pobiera najwięcej zasobów.
  • Poziom 11  
    Dobra na 99,9% to co zaznaczone:9.

Lenovo Z570 - Win10 Kursor co chwile zanika i nie da się normalnie pisać
  • Poziom 11  
    Problem znika, bo już sprawdzałem.

Teraz pytanie skąd wziąć sterownik bo szukałem i nigdzie nie ma do win10.
  • Poziom 11  
    Nie działa, bez wyłączania aplikacji nie działa mi suwak na touchpadzie.
  • Admin grupy komputery
    Zastosuj się do ostatniej wypowiedzi:
    http://answers.microsoft.com/en-us/windows/fo...s/1a17ece3-f1df-4645-a259-e2c9c1fcfe93?auth=1

Cytat:

My solution might help Z570 owners as I am one and it just helped me.

1. Uninstall the Synaptic Driver in "Programs and features"

2. Reboot the system. Afterwards you may notice that the touchpad still works. But only the basic features like pointing and clicking are working as the drivers are provided by Microsoft to make the touchpad useable at least.

3. Open the "Device Manager"

4. Select "Mouse and other pointing devices"

5. Update the driver software. Choose the "automatically" option and let the system find, download and install the drivers for the touchpad.

6. Reboot

Finally the gestures should be working. A manual download of the Synaptic Drivers doesn't seem necessary as it works perfectly for me.

EDIT: So, after a day without any issues the gestures aren't working properly. Only the Cortana invoke works. The three finger swiping doesn't. I can't remember to have changed anything in the system configuration.
    Be the first person to mark this helpful
  • Poziom 11  
    O dzięki, wieczorem będę przy kompie to sprawdzę i dam znać.