Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl 023 - gaśnie na wolnych obrotach po nagrzaniu.

07 Wrz 2015 11:11 6054 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Panowie byłbym wdzięczny za podpowiedź na co zwrócić uwagę jeśli piła o której mowa (stary Stihl 023) gaśnie podczas cięcia.
    Sytuacja ma miejsce po rozgrzaniu piły- na zimnym- zapala i pracuje bardzo równo. Moc jest.
    Ostatnio zmieniłem filtr paliwa i powietrza (oba oryginalne). Powietrza wstawiłem ten plastikowy, ponieważ wcześniej była gąbka. Piła dostała mocy- ale i przed wymianą filtra też jej nie brakowało.

Problemy z gaśnięciem na wolnych dotyczą rozgrzanej piły-zauważyłem również że pomimo tego że w zbiorniczku mam paliwo - piła gaśnie jeśli próbuję ciąć w pozycji gdzie korki wlewowe są u góry, prowadnica u góry itp. Tak jakby paliwo nie dochodziło?

Proszę o jakieś sugestie na co zwrócić uwagę.
    Niestety piła jest "na wiosce" do której mam 100km i wszelkie naprawy wchodzą w grę tylko w weekend.

Z góry dzięki za porady.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odp. i w sumie przepraszam że dopiero teraz....niestety tak jak wspomniałem dostęp do piły mam tylko w weekedny.
    Skonsultowałem się z moim "szpecem" który serwisował moją piłę i okazuje się że uszczelniacze wału były wymieniane niedawno- na oryginały. Także ten pomysł chyba można odhaczyć .
    Teraz oddałem znów piłę do znajomego który ma spojrzeć co z nią może być nie tak.
    Ewentualnie nadal czekam na sugestie na co jeszcze zwrócić uwagę.

Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Szpecu stwierdził podobnie że trzeba by sprawdzić szczelność, w tym gaźnik (może wymienić membrany itp) z tym że wolałbym drugi raz nie wymieniać uszczelniaczy....przed ich wymianą już tak było że piła po nagrzaniu się gasła na wolnych, ale w dużo mniejszym stopniu.
    W odniesieniu do wężyka paliwa to wyglądał dość solidnie, bo wymieniałem na nim filtr paliwa, ale w sumie rozumiem że jakiś mikro pęknięć tak łatwo bym nie zobaczył..
    Dzięki za sugestie. Na pewno weźmiemy je pod uwagę.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Temat można zamknąć. Zwykła regulacja pomogła. Należało ją zrobić po wymianie filtrów.