Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl 023 - gaśnie na wolnych obrotach po nagrzaniu.

07 Sep 2015 11:11 9030 5
  • Level 9  
    Witam.
    Panowie byłbym wdzięczny za podpowiedź na co zwrócić uwagę jeśli piła o której mowa (stary Stihl 023) gaśnie podczas cięcia.
    Sytuacja ma miejsce po rozgrzaniu piły- na zimnym- zapala i pracuje bardzo równo. Moc jest.
    Ostatnio zmieniłem filtr paliwa i powietrza (oba oryginalne). Powietrza wstawiłem ten plastikowy, ponieważ wcześniej była gąbka. Piła dostała mocy- ale i przed wymianą filtra też jej nie brakowało.

Problemy z gaśnięciem na wolnych dotyczą rozgrzanej piły-zauważyłem również że pomimo tego że w zbiorniczku mam paliwo - piła gaśnie jeśli próbuję ciąć w pozycji gdzie korki wlewowe są u góry, prowadnica u góry itp. Tak jakby paliwo nie dochodziło?

Proszę o jakieś sugestie na co zwrócić uwagę.
    Niestety piła jest "na wiosce" do której mam 100km i wszelkie naprawy wchodzą w grę tylko w weekend.

Z góry dzięki za porady.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
  • Level 9  
    Dziękuję za odp. i w sumie przepraszam że dopiero teraz....niestety tak jak wspomniałem dostęp do piły mam tylko w weekedny.
    Skonsultowałem się z moim "szpecem" który serwisował moją piłę i okazuje się że uszczelniacze wału były wymieniane niedawno- na oryginały. Także ten pomysł chyba można odhaczyć .
    Teraz oddałem znów piłę do znajomego który ma spojrzeć co z nią może być nie tak.
    Ewentualnie nadal czekam na sugestie na co jeszcze zwrócić uwagę.

Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
  • Level 1  
  • Level 9  
    Szpecu stwierdził podobnie że trzeba by sprawdzić szczelność, w tym gaźnik (może wymienić membrany itp) z tym że wolałbym drugi raz nie wymieniać uszczelniaczy....przed ich wymianą już tak było że piła po nagrzaniu się gasła na wolnych, ale w dużo mniejszym stopniu.
    W odniesieniu do wężyka paliwa to wyglądał dość solidnie, bo wymieniałem na nim filtr paliwa, ale w sumie rozumiem że jakiś mikro pęknięć tak łatwo bym nie zobaczył..
    Dzięki za sugestie. Na pewno weźmiemy je pod uwagę.

Pozdrawiam
  • Level 9  
    Temat można zamknąć. Zwykła regulacja pomogła. Należało ją zrobić po wymianie filtrów.