logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Alcatel Onetouch L850V - czy działa z niemiecką kartą SIM?

dywanek1994095 07 Wrz 2015 12:06 1707 8
REKLAMA
  • #1 14977844
    dywanek1994095
    Poziom 7  
    Posty: 30
    Witam posiadam modem USB Alcatel onetouch L850V. Niedługo wybieram się za granicę a konkretniej do Niemiec chciałbym zabrać ze sobą laptopa ale mieć też ze sobą internet. Moje pytanie brzmi czy ten modem nadawałby się żeby użytkować go z niemiecką kartą od internetu czy jest to niemożliwe ze względu na to że ten modem ma sim locka czy zasięg nie starczy? Czy na jakiej to jest zasadzie? Czy musiałbym kupić tam modem odpowiedni i dobrać kartę czy nie ma znaczenia czy polski modem ?
  • REKLAMA
  • #2 14978913
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Posty: 3761
    Pomógł: 112
    Ocena: 318
    Jeśli tylko nie posiada SIMlocka to wystarczy właśnie lokalna (kraju) karta internetowa. Czy posiada SIMlocka bardzo łatwo sprawdzić choćby w tej chwili, wkładając kartę innego operatora.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #3 14979027
    dywanek1994095
    Poziom 7  
    Posty: 30
    Modem jest z T-mobile wiec pewnie bedzie miec sim locka...
  • REKLAMA
  • #4 14979184
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Posty: 3761
    Pomógł: 112
    Ocena: 318
    Ale komu Ty to piszesz? Kogo to obchodzi czy "pewnie będzie mieć" kiedy trzeba to najzwyczajniej sprawdzić. A jeśli ma blokadę to również można ją zdjąć. Często w prosty sposób a czasem nawet bez udziału gotówki.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 14979248
    dywanek1994095
    Poziom 7  
    Posty: 30
    A co jesli w danym momencie nie mam najzwyczajniej mozliwosci sprawdzenia bo nie mam przy sobie innej karty a wy na przyklad posiadacie wiedze ze wszystkie modemy z t mobile fabrycznie maja zakladane sim locki przez operatora co?
  • REKLAMA
  • #6 14979513
    matek451
    Poziom 43  
    Posty: 31153
    Pomógł: 4337
    Ocena: 5769
    T-mobile nie stosuje SIM -locków. Tylko modemy/routery Orange je posiadają. Możesz alcatela używać w Niemczech. W zależności od operatora ustawiasz odpowiedni APN. W T-mobile domyślny APN to internet.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #7 14980266
    dywanek1994095
    Poziom 7  
    Posty: 30
    Z kartą Orange działa więc nie ma sim locka. Raczej nie powinien mieć problemu z niemiecką kartą ich lokalnej sieci tak?
  • #8 14980362
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Posty: 3761
    Pomógł: 112
    Ocena: 318
    Powinien działać jak należy. Zwrócić uwagę tylko na APN, jak kolega wyżej wspomniał.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #9 14994742
    dywanek1994095
    Poziom 7  
    Posty: 30
    Dzieki za rady.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada modem USB Alcatel Onetouch L850V i pyta, czy będzie on działał z niemiecką kartą SIM. Odpowiedzi wskazują, że jeśli modem nie ma SIM-locka, to można go używać z lokalną kartą. Użytkownicy zauważają, że modemy T-Mobile nie mają SIM-locków, a Alcatel powinien działać w Niemczech, pod warunkiem odpowiedniego ustawienia APN. Użytkownik potwierdza, że modem działa z kartą Orange, co sugeruje brak blokady SIM.
REKLAMA