Witam posiadam modem USB Alcatel onetouch L850V. Niedługo wybieram się za granicę a konkretniej do Niemiec chciałbym zabrać ze sobą laptopa ale mieć też ze sobą internet. Moje pytanie brzmi czy ten modem nadawałby się żeby użytkować go z niemiecką kartą od internetu czy jest to niemożliwe ze względu na to że ten modem ma sim locka czy zasięg nie starczy? Czy na jakiej to jest zasadzie? Czy musiałbym kupić tam modem odpowiedni i dobrać kartę czy nie ma znaczenia czy polski modem ?