Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt 40"/133l-WB-5B-FHKU - Przejscie z TV Kablowej na naziemną

riki399 07 Sep 2015 22:28 4824 9
    riki399
    Level 2  
    Witam posiadam TV marki Blaupunkt 40"/133l
    niestety mam mały problem mianowicie jest TV Kablowa i naziemna i przejscie z TV Naziemnej na TV Kablową odbywa się za pomocą przycisku "DTV" natomiast przejscie na TV naziemną powinno się odbywać za pomocą przycisku "ATV" niestety jego nie widać a po włączeniu drugi raz DTV nic sie nie dzieje i trzeba przechodzić w pole MENU - > wybierać w MENU przejscie na TV naziemną "szukaj kanałów naziemnej TV" czy jakoś tak , zatwierdzić i dopiero można oglądać naziemne kanały....proszę o pomoc czy w jakiś sposób da się ustawić na TV tak żeby bez problemowo za pomocą jednego przycisku przejsc z kablowej na naziemną
    Polon_us
    Level 42  
    riki399 wrote:
    .. natomiast przejscie na TV naziemną powinno się odbywać za pomocą przycisku "ATV" ..

Te stwierdzenie wydaje się nieprawdziwe. Skrót ATV" oznacza moim zdaniem "Analog TV" czyli odbiór transmisji analogowej. Może kiedyś to działało, ale w dzisiejszych uwarunkowaniach nie ma prawa działać dla odbioru telewizji naziemnej..

To tak generalnie. Więcej możnaby było powiedzieć, gdyby autor tematu podał więcej danych - model telewizora czy też technika odbioru telewizji naziemnej (dekoder zewnętrzny? Wbudowany w telewizor?).
    riki399
    Level 2  
    model już podany a skrót ATV jest załączony w instrukcji ze jest takie coś DTV i ATV tak też jest przy wyszukiwaniu programów TV , DTV są to programy z kablówki a ATV są to zwykłe kanały nadawane z "naziemnej" , odbiór kanałów odbywa się przez moduł który jest bezpośrednio wpinany do Telewizora razem z kartą no i najlepsze jest to że nie ma jak normalnie przełączać po kanałach tylko z TV Kablowej trzeba najpierw wejsc w MENU -> kliknąć ok -> wyszukiwanie analogowe czy jakoś tak , zatwierdzam i dopiero moge oglądać te kanały naziemne i tutaj chodzi mi o to by prosto się przełączało....no ale nie wiem którym przyciskiem...
    Polon_us
    Level 42  
    Bardzo chaotyczny ten opis :(

Sprawdziłem dane techniczne tego telewizora i wg tej specyfikacji ma on wbudowane dwa dekodery - DVB-C i DVB-T.
    riki399 wrote:
    odbiór kanałów odbywa się przez moduł który jest bezpośrednio wpinany do Telewizora razem z kartą

Z tego opisu mogę wysnuć wniosek, że owe tajemnicze kanały "ATV naziemne"- również są przesyłane z telewizji kablowej. Są jeszcze takie instalacje.
    Proszę podać nazwę tej telewizji kablowej i miejscowość.

Nie mogę znaleźć instrukcji obsługi tego telewizora. Ale proszę wejść w ustawienia -> -> programowanie kanałów i wybrać opcję "Auto tune" (Automatyczne programowanie) czy coś w tym rodzaju.
    Telewizor powinien znaleźć wszystkie dostępne kanały - cyfrowe i analogowe. Po wyszukaniu trzeba potwierdzić wyszukane kanały.

I teoretycznie, wystarczy przełączać się klawiszami ATV/DTV pomiędzy kanałami cyfrowymi i analogowymi.
    krzysiozak
    Level 39  
    STANDBY - Włączyć TV w trybie gotowości lub odwrotnie.
    MUTE - wyciszenie dźwięku lub na odwrót.
    TV / RADIO - Przełącz do cyfrowego i przełączanie pomiędzy TV i radio w <<< Tryb cyfrowy.
    TV GUIDE - Otwiera Day TV Guide na 7 (tryb cyfrowy).
    ATV - Przełącz do źródła telewizji <<< analogowej.
    USB - Przełącz do źródła USB.
    User removed account
    User removed account  
    koperski
    Level 11  
    PRZYCISKIEM SOURCE WYBIERZ WEJŚCIE DTV SYGNAŁ CYFROWY A JAK PRZEŁĄCZYSZ NA AV ANALOGOWY
    User removed account
    User removed account