Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers - Brak ciepłej wody w łazience

arturrother 09 Wrz 2015 11:56 2199 8
 • #1 09 Wrz 2015 11:56
  arturrother
  Poziom 8  

  Witam, mam problem z junkersem a konkretnie z brakiem ciepłej wody.

  Junkers jest z automatycznym palnikiem (nowe baterie). Zamontowany w kuchni. Problem z zimną woda występuje na wszystkich kranach w domu po za kuchnią. Brak ciepłej wody w łazience, pod prysznicem oraz kuchni na piętrze.

  Aby uruchomić ciepłą wodę w miejscach, które wymieniłem muszę iść do kuchni i dosłownie na ułamek sekundy odkręcić ciepłą wodę. Wtedy automatyczny palnik zaczyna działać i zapala się płomień w junkersie. Jest on mocny i stabilny. W konsekwencji jest ciepła woda w pozostałych pomieszczeniach, ale tylko do momentu jak wymieszam ciepłą z zimną wodą na kranie. Po takim (mieszaniu) płomień gaśnie.

  Ciśnienie w rurkach jest moim zdaniem ok.
  Czyściłem wężyki, czyściłem baterie i filtry i mimo to nie udało się rozwiązać problemu.

  Czy junkers może być zapowietrzony? może ktoś miał podobny problem?
  dodam na koniec, że regularnie serwisuje junkers tzn raz w roku odwiedza mnie serwisant autoryzowany z firmy junkers.
  Problem, który mam pojawił sie około 2 miesiące temu. Zanim wezwę serwisanta ($$) chciałbym sam spróbować rozwiązać problem. Z góry dzięki za pomoc.

  0 8
 • #2 09 Wrz 2015 12:24
  gieniapierda
  Poziom 19  

  jaki model junkersa? jakie odległości poszczególnych baterii od pieca?

  0
 • #3 09 Wrz 2015 13:31
  arturrother
  Poziom 8  

  Junkers model typ WRP14B

  odległości kranów, prysznic:

  Kuchnia - Junkers ( junkers jest zamontowany nad kranem) około 1m
  Umywalka łazienka - Junkers - 3m
  Prysznic łazienka - Junkers - 4 m
  Kran piwnica - junkers - około 7-8 m
  Kuchnia na piętrzę - junkres - około 10m

  0
 • #4 09 Wrz 2015 14:19
  gieniapierda
  Poziom 19  

  jeśli umywalka i/lub prysznic w łazience nie załączają gazu to oznacza spadek sprawności urządzenia. Generalnie taki piecyk ogrzewa wodę w kranie do 6 metrów, dalej to straty ciepła i czas oczekiwania na gorącą wodę są zbyt wysokie.

  0
 • #5 09 Wrz 2015 16:00
  Zbigniew Rusek
  Poziom 34  

  Jeżeli są problemy z zimną wodą (jak napisano w poście #1) poza kuchnią, to trudno, by nie było problemów z ciepłą (chyba, że pomyłkowo napisano zimną, zamiast ciepłą). Umywalka jest blisko (3 m.), prysznic też (4 m.), więc tam nie powinno być żadnych problemów z odpaleniem piecyka. Warto sprawdzić parę rzeczy. Po pierwsze, czy na kranie w umywalce oraz wannie (prysznic - sprawdzić słuchawkę) nie są zamontowane perlatory nadmiernie ograniczające przepływ wody (niekiedy robią perlatory ograniczające strumień nawet do 1,5 l/min, a przy tak małym żaden piecyk nie zapali), albo też słuchawka prysznica może mieć wkładkę "oszczędnościową", nadmiernie redukującą przepływ. Poza tym, jak ustawione są pokrętła na piecyku? Może pokrętło wody (to większe, znajdujące się z prawej strony) trzeba przekręcić bardziej w prawo. Wtedy piecyk będzie zapalał przy mniejszym przepływie wody, ale woda będzie bardziej gorąca (wówczas należy przekręcić w prawo pokrętło gazu i zredukować płomień - wtedy nie trzeba będzie mieszać wody ciepłej z zimną). Gaśnięcie piecyka przy mieszaniu ciepłej wody z zimną na kranie może oznaczać, że przepływ ciepłej wody przez piecyk staje się tak mały, że piecyk gaśnie. Pewnie pokrętło wody na piecyku jest odkręcone zbytnio w lewo (wtedy do odpalenia trzeba większego strumienia) - przekręcenie w prawo -jak sugerowałem - może w wielu wypadkach ograniczyć te problemy. Pokrętło wody (to z prawej strony) na piecyku obraca się o więcej niż pełny obrót (ponad 1i1/4 obrotu) i obrócone do oporu w prawo daje mały przepływ wody, ale woda jest wtedy mocno podgrzana (gorąca) oraz piecyk przy tym położeniu zapala przy małym strumieniu wody, natomiast gdy jest przekręcone w lewo, to daje duży przepływ wody przez piecyk, woda jest mniej ogrzana (ledwie ciepła) i piecyk do zapłonu musi mieć większy strumień wody. Jeśli te czynności nie pomogą, to prawdopodobnie coś jest w piecyku (problem z zespołem wodnym, lub - banalna sprawa -zatkany filtr).

  0
 • #6 09 Wrz 2015 21:01
  Bazyl44
  Poziom 15  

  W tym modelu (wrp14) sprawa może rozbijać się o brak minimalnego wymaganego przepływu przez urządzenie. Jeśli mam rację sprawę powinno załatwić skręcenie regulatora przepływu max w prawo ( nie patrzeć na znaczki na obudowie - skręcić zgodnie z ruchem wskazówek do lekkiego oporu)

  0
 • #7 10 Wrz 2015 08:22
  arturrother
  Poziom 8  

  dzieki za odpowiedzi,

  co do regulacji przepływu i wielkości płomienia to owszem regulowałem, zmniejszałem a nawet przykręciłem do lekkiego oporu pokrętło z przepływem. Nic to nie pomogło.
  Jeśli chodzi o przepływ wody to tak jak pisałem. Raczej jest wszystko ok, gdy odkręcam ciepłą wodę pod prysznicem to muszę lecieć do kuchni i dosłownie na sekundę odkręcić ciepłą wodę, żeby piecyk się zapalił. Jest to dosłownie sekunda jak odkręcam kurek z ciepłą wodą i od razu w tej sekundzie go zakręcam.
  Temat czyszczenia słuchawki, perlatorów, filtrów nawet całych baterii też przerabiałem. Nic to nie pomogło.

  Nie chce po prostu przepłacać bo problemem może się okazać jaka mała cześć, którą sam będę mógł wymienić no a serwisant za to skasuje fajną kasę.

  0
 • #8 10 Wrz 2015 09:16
  grzesiek234
  Specjalista - systemy grzewcze

  Być może filtr wody w podgrzewaczu jest zanieczyszczony i trzeba go wyczyścić lub wymienić. Znajduje się on na wejściu zimnej wody.

  0
 • #9 11 Wrz 2015 06:23
  arturrother
  Poziom 8  

  wyczyściłem filtr ( w sumie nie był zabrudzony) i nic nie pomogło. Chyba się nie obejdzie bez serwisu.

  0