Witam.
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaka jest praktyczna różnica między tymi dwoma układami? W obu celem jest regulacja impulsów bramkowych do sterowania tranzystorem MOS w zasilaczu impulsowym. Według autora rozwiązanie z diodami pozwala zwiększyć wydolność prądową docelowego zasilacza.
Jedyne co zauważyłem to to, że w układzie z diodami, przy rozładowywaniu kondensatora, ze źródła zasilania jest pobierany większy prąd (bo płynie do nóżki dis przez rezystor 1k a nie przez potencjometr 1M)
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jaka jest praktyczna różnica między tymi dwoma układami? W obu celem jest regulacja impulsów bramkowych do sterowania tranzystorem MOS w zasilaczu impulsowym. Według autora rozwiązanie z diodami pozwala zwiększyć wydolność prądową docelowego zasilacza.
Jedyne co zauważyłem to to, że w układzie z diodami, przy rozładowywaniu kondensatora, ze źródła zasilania jest pobierany większy prąd (bo płynie do nóżki dis przez rezystor 1k a nie przez potencjometr 1M)