Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord VI - Założenie centralnego z pilota "jak"

cezarygb 16 Sep 2015 15:40 5541 4
 • #1
  cezarygb
  Level 2  
  Mam ogromny problem z założeniem zamka centralnego w swoim accordzie mianowicie myślałem że to banalnie proste znaleźć kabelki podpiąć i wszystko i tu zaczęły się problemy. Znalazłem kabelki użyłem do tego neonówki trochę schematów i dziękuję. Jednak po znalezieniu kabelków żadnej reakcji ze strony zamka oprócz bagażnika który się otwiera( kabelek oznaczony na zdjęciu) . Po odłączeniu kostki (zielona na zdjęciu) cały centralny nie działa wiec mniemam że to cały sterownik.
 • #3
  zodiakmenda
  Level 21  
  Sygały otwórz zamknij znajdziesz tak że kontrolką z masy nabijasz kable w przelotce od drzwi kierowcy powinny być 2 kable sygnałowe od wkładki, pamiętaj że jak sprawdzasz sygnały to śrubokrętem zamknij zamek w drzwiach kierowcy i żeby inne zamki były zamknięte, jeśli nie znajdziesz sygnałów to rozbierz tapicerkę drzwi kierowcy i kable co idą do zamka ponabijaj, czasem bywa że na jednym kablu jest sygnał a i przez opornik 1k podaje się drugi sygnał na ten kabelek, ale żadko się zdarza.
 • #4
  cezarygb
  Level 2  
  Teraz tak po 1. w tej instrukcji jeżeli jest napisane Negative commands to oznacza że mam działać masą od uniwersalnej centralki z pilotem i czy mam połączyć je do wszystkich przewodów ??(pomarańczowy / zielony / szary- blokowanie: óżowy / czarny / szary- odblokownie).

  2. Co to znaczy "kable co idą do zamka ponabijaj,

  PS. jestem w Tym zielony dosłownie a jak pytałem o koszta podłączenia to średnio 300zł
 • #5
  zodiakmenda
  Level 21  
  Co ty mówisz 300zł na warsztacie koszt montażu to jakieś 80zł pozatym jak nie masz pojęcia o robocie to daj to fachowcowi bo nie dość że założysz to nie fachowo to przegrzebiesz auto w poszukiwaniach prądu :) a takie dziadoskie wiązki jak ludzie robią w autach to potem robią sie zwarcia i same problemy, montaż takiego cuda zajmie fachowcowi godzine. Podejrzewam że nie dasz se rady a tlumaczyć po kawałku jak to założyć to bardzo dużo pisania.