znalazłem coś takiego:
Aby pozbyć się przykrych niespodzianek zawsze pierwszą lampę preampu (dwa pierwsze stopnie wzmacniające) należy żarzyć napięciem stałym.Na schemacie zasilacza też tak jest:
bezlamp zamieścił pcb preampu i, chciałbym skorzystać z jego uprzejmości i wykonać według wzoru. Zauważyłem jednak że obwody żarzenia wszystkich lamp na płytce preampa są połączone. Czy mam rozumieć przez to że będą zasilane prodem stałym, czy też w tym przypadku pierwszy stopień może być zasilany prosto z trafa.
jeszcze jedno niewiecie czemu nie można rozwijać tematu w "Mesa Boogi Dr budowa"
dzięki za każdą podpowiedź[/img]
Aby pozbyć się przykrych niespodzianek zawsze pierwszą lampę preampu (dwa pierwsze stopnie wzmacniające) należy żarzyć napięciem stałym.Na schemacie zasilacza też tak jest:
bezlamp zamieścił pcb preampu i, chciałbym skorzystać z jego uprzejmości i wykonać według wzoru. Zauważyłem jednak że obwody żarzenia wszystkich lamp na płytce preampa są połączone. Czy mam rozumieć przez to że będą zasilane prodem stałym, czy też w tym przypadku pierwszy stopień może być zasilany prosto z trafa.
jeszcze jedno niewiecie czemu nie można rozwijać tematu w "Mesa Boogi Dr budowa"
dzięki za każdą podpowiedź[/img]