Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator równoległy - błędy

06 Cze 2005 03:17 3356 13
  • Poziom 15  
    Po raz kolejny na forum programator równoległy omawiany juz 1000 razy. ale ja nie doszukałem się tematu mi zbliżonego więc pisze. efekt mojej pracy przedstawia załączony obrazek. jak rozumiem z komunikatu wykrył mój programator podłączony do LPT lecz ma problem z komunikacja czy tak? więc co może być przyczyna tego błędu??
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    a ja mam pytanie dlaczego urzywasz softu dla programatora szeregowego ?? avr "sp" jest dla serial programmer ;) dla równoległego jest avrpp... taka moja rada ;) Moze pomoże....

Pozdrawiam
    nie działa bo i składnia jest błędna:
    -pl1 ??? nie ma takiego parametru...
    spróbuj najpierw odczytac cokolwiek z układu "-r", domyslnie jest wybrany LPT1 wiec jak chcesz zmienić ten parametr to podajesz "-p2" dla LPT2

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    ok otrzymałem coś takiego co by oznaczało ze chyba nie z czytał pozytywnie parametrów. według angielskiej instrukcji. Czyli wnioskuje ze płytka jest felerna. lub kabelek który zainstalowałem około 0,5m skrętki powoduje błędy. co do płytki to dokonałem trochę modyfikacji to jest zamieniłem tranzystory pnp na bc308 bo takie miałem ale nie powinny wpływać chyba na prace. Czy jakieś sugestie teraz dostane??
    jaki procesor?? i jak masz mozliwosc zamiesc fotke plytki.., napięcia sprawdzone na 299, moze masz odwrotnie drabinke rezystorów wlutowaną, albo zamienione piny w kablu...
  • Poziom 15  
    crazy_phisic napisał:
    jaki procesor?? i jak masz mozliwosc zamiesc fotke plytki.., napięcia sprawdzone na 299, moze masz odwrotnie drabinke rezystorów wlutowaną, albo zamienione piny w kablu...

procesor atmega8, co do sprawdzenia napięcia to nie mam porównania, ale podaje

2=0,67V
    3,4,5,6,7,8,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19=0V
    1,9,20=4,7V
    (przy odłączonym przewodzie z LPT.)

drabinki nie zastosowałem tylko połączone rezystory i są porządku, co do kabla właśnie sprawdziłem 3 raz miernikiem i tez ok. co do płytki porównywałem ją z twoim schematem po zrobieniu miała error ale poprawiłem i juz jest spoko, a co do tranzystorów to NPN tez zamieniłem na bc547 ale to chyba tez nie problem. zasilanie z zasilacza 12V a na płytce robione 5V stabilizowane. martwię się o kabelek??
    A odczyt Fuse bitów lub Flash daje sensowne wyniki?
    Dla tiny2313 sygnatura wynosi 0x1E-0x91-0x0A
  • Poziom 15  
    Jeżeli chce wczytać fuse bity czyli avrpp.ece -rf to wyświetlają mi się identyczne komunikaty jak na wcześniejszym rysunku moim.

j_saw z jakim parametrem uruchomiłeś program?
  • Poziom 15  
    Udało mi się uruchomić programator równoległy. Przyczyną problemów była kość 74HC299 z dopiskiem na końcu B1. Po zamianie jej na 74HC299E programator działa prawidłowo. Nie jestem w stanie ocenić czy pierwsza kość była uszkodzona, czy po prostu oznaczenie B1 miało na to wpływ.

Może komuś też pomoże...