Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA4560A411-tańczy w czasie wirowania

Jackko 07 Jun 2005 20:59 14446 14
 • #1
  Jackko
  Level 11  
  Moja pralka w czasie wirowania urządza sobie taniec ( ma 3 lata). Poradzono mi wymianę amortyzatorów ,czy ktoś mi doradzi jak to zrobić?Z góry dzięki za radę.
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  rangi
  Level 17  
  Zrób dokładnie tak jak powiedział kolega skryn, amortyzatory bardzo rzadko siadają w tych modelach, sprawdz jeszcze czy nie ma luzu na łożyskach. Pozdrawiam.
 • #5
  kwiatekj
  Level 14  
  Nie napisałeś jaki to styl tańca czy towarzyski czy sportowy jeśli towarzyski to zamiast wywalać kupę szmalu na te amortyzatory ,fartuchy itp. To radżę sprawdzić podstawowe rzeczy , a mianowicie czy podłoga nie jest zaoliwiona lub polana jakimś genialnym płynem do mycia podłóg ,przemyć stópki acetonem ,wypoziomować i skontrować ,sprawdzić filtr jeśli takowy jest, a jak nie to odstojnik wąż odpływowy itp. jeśli to nie pomoże , to wyślij zgłoszenie do tvn są eliminację do programu taniec z gwiazdami amica to jest naprawdę wielka gwiazda polskiej sceny AGD .Pozdrawiam serdecznie
 • #6
  rangi
  Level 17  
  Zrób dokładnie jak napisał kolega skryn a nie bedziesz musiał brać udziału w zadnych eliminacjach do tańca towarzyskiego. Pozdrawiam.
 • #7
  argrabi
  Level 2  
  skryn wrote:
  Wymienić fartuch, wziernik (jak starego typu), stopki, sprężynkę stabilizującą wanny. Powinno pomóc.
  A kto poradził wymianę amortyzatorów?


  Mam ten sam problem, jak kolega Jaccko.. I ten tzw zestaw przesuwajacy pojawia sie przy tego typu problemach jako antidotum.. Dlatego proszę o garść szczegółów, jaki to zestaw, jakie parametry itp., ktore mógłbym podać w sklepie... Z góry dzięki.
  Artur
 • #8
  krzysiekl
  Level 22  
  Zestaw jest w pudełku kompletny więc wystarczy zamówić.W sklepie wystarczy powiedzieć że kacerz taki komplet do pralki Amica serii PA .
 • #9
  80arturr
  Level 18  
  Najlepiej sprawdzić najpierw w karcie gwarancyjnej datę produkcji pralki żeby się nie okazało że pralka już jest wyposażona w okno,stopki i sprężyne nowego typu ewentualnie można zrobić zdjęcie drzwiczek pralki i go tu zamieścić to się okaże co ten egzemplarz ma. Tak tak bo jeśli pralka ma 3 lata i zakładamy że nie stała przedtem 3 na magazynie to bedzie już to miała wszystko wtedy trzeba szukać przyczyny w czym innym. Ale na końcu w amortyzatorach oczywiscie. To Amica ma dobre hehehe.
 • #10
  argrabi
  Level 2  
  Zgodnie z sugestia załączam fotke drzwiczek.. Mam nadzieję, ze to ostatecznie rozwiązę problem - amorki, czy zestawik...
  PS. Przy okazji - jaki jest orientacyjny koszt takiego zestawiku??

  Pralka Amica PA4560A411-tańczy w czasie wirowania

  Moderated By skryn:

  Proszę przeczytać instrukcję ...
  Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

 • #11
  80arturr
  Level 18  
  no i masz pewność teraz że możesz zamówić zestaw na przesuwanie koszt ok 150 zł.
 • #12
  argrabi
  Level 2  
  80arturr wrote:
  no i masz pewność teraz że możesz zamówić zestaw na przesuwanie koszt ok 150 zł.


  W kilku odwiedzonych przeze mnie sklepach z częściami zamiennymi AGD sprzedawcy robili wielkie oczy, gdy prosiłem o zestaw na przesuwanie. Oczy nie malały, gdy próbowałem im wyjaśnić, co to za zestaw. W internecie też mi sie takich gotowych zestawów nie udało znaleźć. A pralka może brać udział w tańczącej Eurowizji.
 • #13
  80arturr
  Level 18  
  Bo najlepiej jak to zamówisz sobie albo w autoryzowanym serwisie albo bezpośrednio w Amice dzwoniąc na infolinie producenta numer znajdziesz na stronie bo nie wiem czy moge go tu tak podać .
 • #14
  Test123
  Level 14  
  A masz ta pralke dobrze wypoziomowana ?
  Bo ja bym najpierw od tego zaczal. Zanim bym cos wymienial.
  Wez poziomice .Poloz na pralce i sprawdz .
 • #15
  erdrew
  Level 2  
  Moja pralka amica tak skakała i latała po pomieszczeniu ze na sile nie dało rady ją utrzymac a do tego tak waliło w niej głosno jak w traktorze.
  rozpoznanie- byl serwis- wymienil amortyzator na nowy .
  Pralka juz nie lata.